עולם קטן (עלון שבת)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סמליל העלון

עולם קטן הוא עלון שבת המגדיר את עצמו "שבועון לצעירים". העלון החל לצאת בפסח 2004. משרדי העלון ממוקמים בירושלים ומנוהלים בידי שלושה שותפים.

תוכן[עריכת קוד מקור | עריכה]

דוגמה לעלון

כמו עלוני שבת אחרים עוסק העלון בנושאים תורניים אך יחסית ממעט לעסוק בפרשת השבוע. העלון עוסק בתחומים אשר נוגעים לעולמו של הנוער הדתי ומכאן שמו, "עולם קטן". שלא כעלונים אחרים, דפי העלון הם בפורמט גדול יותר מהמקובל.

בעלון ישנן פינות בתחום עבודה עברית, קולנוע, ביקורת ספרות, סאטירה, דמוגרפיה ועוד, וזאת לצד נושאים אקטואלים. עמודו האחורי של העלון מוקדש לכתיבת נוער. על רקע סמל העלון מובאת תמונת כיפה הנבחרת מבין תצלומי כיפות ששולחים קוראי העלון.

בעלון מדור "שו"ת SMS", שבו תשובות של הרבנים שלמה אבינר ושמואל אליהו בתכתובת מסרונים. בעבר השתתף בשו"ת זה גם הרב אליקים לבנון וצוות חברים מקשיבים. בכל עלון מתפרסם סיפור קצר. בשנת 2008 קובצו סיפורים נבחרים לספר בשם "סיפור קטן"‏[1].

יוזם העלון היה מאיר שוורץ[דרוש מקור]. העורך הראשון היה אלחנן ניר וכיום העורך הוא יוסף רוסו. החל מתחילת שנת תשע"ב יוצא לאור בנוסף לעלון גם ירחון בתשלום הנשלח למנויים תחת השם "עולם קטן המגזין".

תפוצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העלון מופץ בכ-60,000 עותקים, למעט גליונות מיוחדים‏[2], וכ-68 אחוזים מצעירי הציבור הדתי לאומי טוענים כי הם קוראים אותו‏[3]. סך כל קוראיו מוערך בכ-150,000. העלון נחשב לאחד מעלוני השבת הפופולריים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]