קלאב פינגווין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
קלאב פינגווין
לוגו קלאב פינגווין.svg
Club P main page.png
העמוד הראשי של האתר (8 בנובמבר 2013)
סוג: עולם וירטואלי לילדים
סלוגן: "Get to know the island of Club Penguin!"
הקמה: 1999
מייסדים: ליין מרפילד
דייב קריסקו
לאנס פריאב
בעלות: חברת וולט דיסני
שירותים עיקריים: עולם וירטואלי לילדים
clubpenguin.com

קלאב פינגוויןאנגלית: Club Penguin, או בקיצור CP) הוא עולם וירטואלי קנדי לילדים. במרכז המשחק עומדות דמויות פינגווינים שיוצר השחקן ואיתם ניתן לשחק ברחבי אי אנטארקטי. המשחק נוסד על ידי ליין מרפילד, דייב קריסקו ולאנס פריאב ופותח על ידי חברת ניו הוריזון אינטראקטיב (New Horizon Interactive) הקנדית; את המשחק החלו לפתח ב-1999, בשנת 2000 יצאה גרסתו הראשונה, ב-2005 יצא רשמית וב-2007 נרכש על ידי חברת וולט דיסני[1]. זהו העולם הווירטואלי הפופולרי בעולם.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפני היציאה לאור[עריכת קוד מקור | עריכה]

הלוגו של Penguin Chat, גרסה מוקדמת של קלאב פינגווין
Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – Penguin Chat

לפני שקלאב פינגווין נוסד ב-24 באוקטובר, היו מספר משחקים ברשת, שעליהם קלאב פינגווין התבסס: אחת הגרסאות המוכרות יותר היא ה-penguin chat 3 של RocketSnail Games. משחק זה יצא בתחילת 2005, כ"גירסת בטא" של קלאב פינגויין. רוב החדרים במשחק, כמו "בית הקפה" ו"העיר" הוספו לקלאב פינגווין. כיום אי אפשר לשחק במשחק המקורי. גרסה ישנה יותר- Experimental Penguins- יצאה בשנת 2000, והורדה מהרשת כעבור שנה.

לנס פרייב, האדם שיצר את שתי הגרסאות האלה, יצר בסוף את קלאב פינגווין.
אף על פי שקלאב פינגווין היה זמין לציבור הרחב רק בשנת 2005, הוא תוכנן למעשה כבר בשנת 1999. אף על פי שכיום משחקים בקלאב פינגווין מעל 34 מיליון שחקנים בחודש, הוא דווקא החל ממשחקים קטנים, מאת RocketSnail Games. להלן רשימת המשחקים עם הסבר קצר:

Experimental Penguins[עריכת קוד מקור | עריכה]

הייתה הגרסה הראשונה: הגרסה- שהופצה בשנת 2000, כללה ארבעה חדרים בסך- הכל, ובמסגרת המשחק היה ניתן לבחור פינגווין, להחליף חדרים, ללכת, ולהתכתב. המשחק הורד מהרשת כעבור שנה עקב עלויות תחזוק השרת.

Penguin Chat[עריכת קוד מקור | עריכה]

(ידוע גם כ- PC) הייתה הגרסה הבאה: היא הועלתה לרשת לציבור בשנת 2002, ובאופן מסוים הייתה דומה ל Expirimental Penguins, אבל השחקנים יכלו להשתמש בריגשונים ולהשליך כדורי שלג, לרקוד, לשבת, ועוד.

Penguin Football Chat[עריכת קוד מקור | עריכה]

(נודע גם כ- Penguin Chat 2) הייתה גרסה מיוחדת מאוד: היו בה רק ארבעה חדרים, ובכל אחד היה מגרש כדורגל, בו השחקנים יכלו להבקיע שערים על ידי הליכה לכיוון הכדור. כיום עדיין ניתן לשחק במשחק.
המשחק המסוים הזה פותח בשיתוף פעולה עם RocketSnail Games.

Penguin Chat 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

הייתה גרסה משופרת של PC, והדומה ביותר לקלאב פינגווין: הוסיפו ליישומים איגלו שלבו להקת הפינגווינים הופיעה לראשונה, וניגנו את השיר "ive been delayed" של TAS 1000. הגרסה נוצרה בתחילת 2005, והייתה הראשונה בה יכלו לבחור צבעים, והשמיעו בה מוזיקה. הגרסה פותחה על- מנת לבדוק את השרתים של קלאב פינגווין.

חנות הספורט[עריכת קוד מקור | עריכה]

חנות הספורט (באנגלית:sport shop או winter sport) הייתה חנות שבה היה ניתן לקנות בגדי ספורט,את החנות ניהל גארי כהסוואה לסוכנות שהייתה אז סודית.

דרך חנות הספורט היה ניתן להגיע למפקדה של הסוכנות החשאית הישנה סוכנות ה-PSA דרך אחד מווילונות החלפת הבגדים.
באפריל 2010 התפוצצה מכונת פופקורן במפקדה של הסוכנות החשאית ופוצצה גם את חנות הספורט, בעקבות כך הסוכנות החשאית נחשפה. לאחר כמה זמן חנות הספורט הוחלפה במקום שנקרא: מתקן הטלפון היום-יומי, משם ניתן להיכנס למפקדה של הסוכנות החשאית החדשה: סוכנות ה-EPF שגם היא התפוצצה על ידי הרברט בדומה לקודמת.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בקלאב פינגווין דמויות שונות המכונות "מפורסמים", הנה רשימה מלאה-

 • רוקהופר - (באנגלית: או Rockhopper) הוא פינגווין אדום פיראט. הוא מגיע לקלאב פינגווין כמה פעמים בשנה בזמנים שונים, בדרך כלל, מסיבת חג החגים ובמסעות. הוא מגיע בעזרת ספינתו ה"מיגראטור" (Migrator) שאיתה יוצא גם מידי פעם להרפתקאות עם הפינגווינים‏[2], בשנת 2008 הספינה נהרסה כאשר התקרבה לקרחון ברכה לקלאב פינגווין, בעקבות כך החל פרויקט "מצילים את המיגראטור" (Saving The Migrator) ובו היה על השחקנים לבנות צוללת ולמשוט את חלקי הספינה ולאחר מכן להרכיבה מחדש‏[3]. לרוקהופר פאפל אדום בשם יארר (Yarr) שאיתו הוא נוהג להגיע ולהסתובב‏[4]. בהכנסות מסיבת ימי הביניים של 2013 הגיע רוקהופר עם לבוש חדש‏[5]. מופיע גם בסדרה "אנחנו מאחלים לך סוס ים שמח". בערוץ דיסני האמריקאי.
 • הדודה ארקטיק- (באנגלית: Aunt Arctic) היא פינגווינית ירוקה עיתונאית. תחילה הייתה לובשת כובע וורוד בלבד, אך מ-2013 לובשת גם חולצה ורודה‏[6]. היא עיתונאית הנוהגת לכתוב כתבות עבור העיתון "ידיעות קלאב פינגווין", וגם בעלת פינה קבועה בעיתון בה שואלים אותה שאלות והיא עונה. ניתן לפגוש אותה במסיבות רבות. בעלת מספר רב של פאפלים[7].
בסוף מבצע גירוש החושך בנובמבר 2012 נגלה לעיני השחקנים שהשתתפו במבצע כי היא מייסדת ומנהל ה-EPF וה-PSA בקלאב פינגווין, כפי שהיו שמועות רבות בעבר‏[8].
 • גארי- (באנגלית: Gary, או בקיצור G) הוא פינגווין כחול מדען וחוקר. נוהג להמציא בכל שנה לפחות המצאה אחת, המצאותיו לפעמים עוזרות אך לפעמים מזיקות. עובד בסוכנות החשאית‏[9], לפני פיצוץ חנות הספורט הוא ניהל אותה ובכך על מסווה הסוכנות החשאית PSA שהסתתרה בגג החנות‏[9]. ב-2013 בנה מכונת זמן ומאז בכל שנה משתמש בה יחד עם הפינגווינים לחקר העבר והעתיד. המשקה האהוב עליו, שהוא גם המאכל האהוב עליו, הוא קפה. יש לו פאפל טריצרטופס כחול בשם דרווין (Darwin).
 • המנהל - (באנגלית: The Director) הוא פינגווין מסתורי המנהל את הסוכנות החשאית של האי. ב-2005 ייסד את הסוכנות החשאית PSA (‏Penguin Secret Agency) וב-2008 ייסד את הסוכנות החשאית EPF (‏Elite Penguin Force). איש לא פגש אותו מעולם. ב-2012 נחשף כי הוא למעשה הדודה ארקטיק‏[10], אך מאז הוא או הסוכנות לא הזכירו זאת.
 • רוקי - (באנגלית: Rookie) הוא פינגווין ירוק סוכן בעל דרגת טירון. רוקי הופיע לראשונה במשימות ה-PSA, ו הופיע לראשונה כמפורסם במסיבת האחד באפריל 2011. בכל מסיבה, לרבות האחד באפריל, נוהג רוקי לשנות את מראו‏[11]; רוקי נהג להגיע במסיבת האחד באפריל‏[12] (עד 2012), במסיבת ליל כל הקדושים (החל מ-2013)‏[12] ובמסיבת היריד (החל מ-2012)‏[12].
 • ג'אט- איש מנוע הסילון - (באנגלית: Jet Pack Guy , או בקיצור JPG) הוא פינגווין אדום סוכן בעל דרגת טורס. בעל זהות סודית שאיש לא יודע מהי; כמה חושבים שהוא רוקהופר בעקבות כך ששניהם אדומים ולא מופיעים באי באותו הזמן, ב-2013 היה ניתן להוריד את משקפיו בלחיצה עליהם בעיתון ולאחר מכן היו נראות עיניים עם גופן הדומה לשל רוקהופר. הוא מופיע בכל משימות ומבצעי ה-PSA וה-EPF. בנוסף, הוא חלק מסמליל סדרת הטלוויזיה של קלאב פינגווין. צפוי להיות מפורסם בעתיד.
 • דוט - (באנגלית: Dot) היא פינגווינית סגולה, סוכנת ומעצבת. הופיעה במשימת ה-PSA האחרונה ומופיעה בחלק ממשימות ה-EPF. צפויה להיות מפורסמת בעתיד. טובה מאוד בהסוואה.
 • להקת הפינגווינים - (באנגלית: The Penguin Band) היא להקה של ארבעה פינגווינים‏[13]. הלהקה הופיעה לראשונה בגרסה המוקדמת Penguin Chat 3 בשנת 2005 וחזרה לקלאב פינגווין בינואר 2006 כלהקה הוואית כאשר שם הופיע חבר הלהקה "הלא ידוע" שעד היום לא נחשפה זהותו ולא חזר‏[14]. ביוני 2008 חזרו במסיבת המוזיקה כלהקת קאנטרי והיה ניתן לפגוש אותם לראשונה כמפורסמים; ביוני 2011 חודשה הלהקה והפכה ללהקת רוק.
להלן חברי הלהקה:
 1. פרנקי - סולן וקלידן‏[15], החבר הכי חדש בלהקה, חבר טוב מאוד של קיידנס.
 2. פטיי קיי - נגן אקורדיון וגיטרה חשמלית‏[16]. אוהב לספר בדיחות.
 3. סטומפין בוב - ראפר ונגן גיטרת בס חשמלית‏[17] החבר היחיד בעל כובע הבטא בלהקה, בעל פאפל אדום בשם טייס משנה (Wingman).
 4. ג'י ביילי - כותב שירים ומתופף‏[18]. החבר המבוגר בלהקה.
 • סנסאי - (באנגלית: Sensei) הוא פינגווין אפור מאסטר בקארד - ג'יטסו. הנינג'ה החזקה ביותר, משתמש כמדריכם של הנינג'ות. הופיע לראשונה על גג הדוג'ו לאחר מסיבת ליל כל הקדושים של 2008 כאשר נקרא "??????", באותו הזמן חפר ללא הפסקה על מנת לפנות את השלג ולחשוף את הדוג'ו. ב-2013 הגיע עם מראה חדש.
יש הסוברים שסנסאי הוא אביו של רוקהופר, זאת בגלל העובדה שלשניהם יש זקן, גבות, וכובע על הראש; עובדה זאת מעולם לא אומתה.
 • קיידנס (באנגלית: Cadence) היא פינגווינית בצבע אפרסק, המשמשת כיחצנית המסיבות וה-DJ‎ של קלאב פינגווין. חברה טובה של פרנקי מלהקת הפינגווינים ושאר הלהקה. הופיעה לראשונה בינואר 2009 במסיבה למנויים בלבד‏[19], ומאותה שנה באופן קבוע גם במסיבות המוזיקה. ניתן לפגוש אותה כ- 5 פעמים בשנה, הביאה לאי את כל המפורסמים האורחים יש לה פאפלית סגולה בשם לולז (Lolz), איתה נוהגת להקפיץ ת'רחבה!
 • פייג' מאמנת הפאפלים (באנגלית: Paige The Puffle Handler; ידועה יותר בכינויה PH) היא פינגווינית חומה מאמנת הפאפלים וחוקרת. מופיעה בכל מסיבות הפאפלים ונוהגת לחשוף בכל שנה לפחות פאפל אחד. הופיעה בעבר המון במשחקי ה-DS. בפברואר 2012 הגיעה עם מראה חדש הכולל כובע חדש, מעיל וחצאית, מגיעה במסיבות הפאפלים. יש לה פאפל כתום בשם פיט (Pete)
 • הרברט פרסיבל דוב אסקוויר - (אנגלית: Herbert Percival Bear, Esquire)הוא האויב המושבע של הסוכנות החשאית. הוא תמיד מנסה לחבל בתוכניות של הסוכנות, אבל תמיד מסכלים את תוכניותיו ולפעמים בקושי. הוא רוצה להשתלט על קלאב פינגווין ולהפשיר אותו.
במשימה ה-6 (Question For A Crab), הרברט מצליח ללכוד את הפינגווין שמבצע את המשימה (הפינגווין שלך) בתוך מערה, ומספר שהוא הגיע מהקוטב הצפוני, כיוון שלא סבל את הקור השורר שם, שט על קרחון, בתקווה להגיע לאי טרופי, הוא אומר שבקלאב פינגווין נעים לו יותר אף על פי שקלאב פינגווין קר יותר מאשר מהקוטב הצפוני שממנו הגיע. הוא מספר שסרטן הציל אותו כשטבע (הוא לא יודע לשחות), והביא אותו לאי של קלאב פינגווין. הוא הוסיף שמיד תיעב את הפינגווינים, ושיום אחד הוא ישתלט על האי.
הרברט שחזר את פרוטובוט 1000, ולאחר ששיתף פעולה עם הסוכנות החשאית כדי להרוס אותו הוא בגד בהם, ותקף את הבסיס שלהם. מאותו הזמן, הרברט מתעב את פרוטובוט 1000 ומתכנן להשמיד אותו לתמיד. הפך לדארת' הרברט במסיבת מלחמת הכוכבים.
הרברט שונה מאוד משאר דובי הקוטב. הוא צמחוני, הוא אוהב חום, הוא לא יודע לשחות, והוא גם נכנס לשנת חורף. היה ניתן לפגוש אותו במבצע בלק אאוט בשנת 2012,כאשר הופיע בתור מפורסם לראשונה נוסף לו בול, מה שאומר שיחזור להסתובב פעם נוספת.
 • קלאטזי הסרטן - (אנגלית: Klutzy The Krab) הוא שותפו של הרברט דב הקוטב. מאז שהציל את חייו מטביעה, הם מתכננים להשתלט על האי של קלאב פינגווין יחד. קלאטזי לא חכם במיוחד, ופעמים רבות מאכזב את הרברט ואף מכשיל את משימותיו.
 • פרוטובוט האולטימטיבי 10000 - (אנגלית: Ultimate Proto-Bot 10000) הוא רובוט ענקי שנוצר על ידי הרובוטים שגארי, המציא באחת המשימות (של ה-DS, לא במחשב רגיל) שיצאו מכלל שליטה. לאחר מאבק ממושך, כוחות העילית של הפינגווינים (EPF) הצליחו להשתלט עליו ולהרוס אותו. הרברט הצליח לתקן אותו, וגרם נזק עצום לסוכנות החשאית, בתוכניות שלהם להשתלט על האי. לבסוף, נמאס להרברט מהרובוט שתמיד עושה ממנו צחוק ולאחר מכן יצר קשר עם הסוכנות כדי להרוס אותו. לבסוף, הם מאחדים כוחות ומנתקים את הרובוט.
ביוני 2012 הגיעה מסיבה חדשה שנקראת מסיבה גיבורי העל של מארוול, שכמה ימים לפני המסיבה הצוות של קלאב פינגווין הודיע בעיתון על מטאור שעומד לנחות באי ועל מכונה מוזרה שהתגלתה בשממה של קלאב פינגווין.
המכונה המוזרה בעצם הייתה פרוטובוט 10000 שקיבל כוחות מהמטאור רב העוצמה וחזר, פרוטובוט איחד כוחות עם הנבלים של מארוול וכך נוצרה המסיבה.
הוא חזר במסיבת גיבורי העל 2013, ובמסיבת העתיד.
 • רוקי וסיסי (באנגלית: Cece and Rocky) - פינגוויניות זמרות ורקדניות. הופיעו במסיבת קידום סדרת הטלוויזיה "שייק". ביוני 2013 נמחקו מקבצי הפלאש מקלאב פינגווין מה שהופך את החברות איתן לנדירה ביותר וגם מה שהוכיח כי לא יחזרו שוב למשחק.
רוקי- פינגווינית טורקיזית רקדנית וזמרת. חכמה מאוד, דמותה מגולמת על ידי זנדאיה קולמן.
סיסי- פינגווינית צהובה רקדנית וזמרת. בעלת דיסלקסיה, דמותה מגולמת על ידי בלה ת'ורן.
 • טאסק- (באנגלית: Tusk) אויבו של סנסאיי מהעבר. בעבר היו טאסק וסנסאי חברים, שהחלו בלימודי הנינג'ות. סנסאי היה טוב יותר ממנו וקנאה הייתה בטאסק, יום אחד ערכו סנסאי וטאסק דו-קרב במהלכו השן של טאסק נשברה (בסרטון נראה כי המקל של סנסאי הוא השן של טאסק), לבסוף הנינג'ות וסנסאי מנצחים את טאסק, הוא האויב השני של קלאב פינגווין שנוצר בצורה אנושית (אחרי הרברט).
 • בריידי ומקנזי (באנגלית: Brady And McKenzie) - פינגווינים גולשים וזמרים. הופיעו במסיבה לקידום הסרט "חוף מהסרטים".
בריידי - פינגווין צהוב גולש גלים. מתלהב מאוד, דמותו מגולמת על ידי רוס לינץ'.
מקנזי (מאק)- פינגווינית כחולה גולשת גלים. לא זורמת, דמותה מגולמת על ידי מאיה מיטשל.
 • קרמיט הצפרדע (באנגלית: Kermit the Frog) - צפרדע ירוק מ "החבובות". הופיע במסיבת "הסיור העולמי של החבובות", שנועדה לקדם את הסרט "החבובות - מבוקשות". היחיד שלא נראה כפינגווין אלא כצפרדע לעצמו.
 • קול פלאנט (באנגלית: Cole Plante) - פינגווין תכול, DJ ויוצר מוזיקה, הגיע לאי לפרסום אישי, יצר בשביל צוות ק"פ את הרמיקסים לפתיח של מלחמת הכוכבים ולשיר- "מסיבת הפאפלים (אתה צריך טייס משנה)" אותו ביצע על ספינת התענוגות. אינו מפורסם אלה דמות, אך יש לו רקע.
 • זנדאיה קולמן (באנגלית: Zendaya Coleman) - פינגווינית טורקיזית, רקדנית וזמרת, הגיעה לאי לפרסום אישי, דרך ערוץ דיסני. זאת הפעם השנייה שמופיעה בק"פ, ב-2012 בתור רוקי וב-2014 בתור עצמה, ביצעה את הלהיט שלה Replay על ספינת התענוגות. אינה מפורסמת אלה דמות, אך יש לה רקע.
 • סברינה קרפנטר (באנגלית: Sabrina Carpenter) - פינגווינית ורודה, זמרת, הגיעה לאי לפרסום אישי, דרך ערוץ דיסני, ביצעה את הלהיט שלה Can't Blame A Girl For Trying על ספינת התענוגות. אינה מפורסמת אלה דמות, אך יש לה רקע.
 • ויולטה (באנגלית: Violetta) - פינגווינית לבנה, זמרת, הגיעה לאי לפרסום סדרת הטלוויזיה על שמה, ביצעה את הלהיט שלה Hoy Somos Màs על ספינת התענוגות. אינה מפורסמת אלה דמות, אך יש לה רקע. מגולמת על ידי מרטינה סטוסיל.
 • סאסקוואץ' (באנגלית:Sasquatch) - יצור מערות מסתורי בעל כובע הבטא, ידוע בשם- "??????", הופיע באי למשך שבוע, נכנס לשרתים, הסתובב מהר בין החדרים, ויצא. מדבר בנהמות. מחלק רקע מסתורי ונדיר, זכה כפינגווין של השבוע.
 • סוס הים השמח (באנגלית: Merry Walrus) - הופיע במסיבת סוס הים השמח ובספיישל "אנחנו מאחלים לך סוס ים שמח" בערוץ דיסני האמריקאי. ביונואר 2015 נמחק מקבצי הפלאש מקלאב פינגווין מה שהופך את החברות איתו לנדירה ביותר וגם מה שהוכיח כי לא יחזור שוב למשחק.
המפה הנוכחית של קלאב פינגווין

הנינג'ות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דוג'ו הנינג'ות במשחק, מימין לשמאל: שער השלג, שער המים, שער האש.

עד נובמבר 2008 נינג'ות היו בגדר אגדה, אף על פי שהיו דיווחים על נינג'ות שנראו מדי פעם. עם סיום מסיבת ליל כל הקדושים באותה שנה, הדוג'ו (חדר סודי) היה מכוסה בשלג, כאשר פינגווין מסתורי (סנסאי, שנודע באותו זמן כ"??????") פילס דרך בשלג. כל כמה ימים ירדה עוד שכבה של שלג, עד שב-19 בנובמבר נחשפה חצר הדוג'ו, ואיתה המשחק החדש "קארד ג'יטסו".

חוקי המשחק:

 • כל שחקן יכול לבחור קלף מתוך חמישה קלפים זמינים- קלף אש ו/או קלף מים ו/או וקלף שלג.
 • העיקרון מזכיר את המשחק "אבן נייר ומספרים"- אש ממיסה שלג, שלג מקפיא מים, ומים מכבים אש.
 • במצב בו שני השחקנים בוחרים באותו אלמנט, המספר על הקלף קובע מי ינצח (המספר הגבוה).
 • בעת שימוש בקלף כוח, בתור הבא המספר הנמוך ינצח.
 • במצב של תיקו המשחק ימשיך.
 • המנצח הוא הראשון שמשיג 3 קלפים בצבעים שונים (יש בערך 10 צבעים) בשלושה אלמנטים/באותו אלמנט.
 • עם כל כמה ניצחונות, הפינגווין משיג חגורה: לבנה- הנמוכה ביותר, כאשר החגורה השחורה (ה-9 במספר) היא החזקה ביותר.
 • כאשר שחקן משיג חגורה שחורה, הוא מיומן דיו כדי לנצח את הסנסאי.

מידע שימושי:

 • כאשר מנצחים את הסנסאי, משיגים מסיכת נינג'ה, וגישה למחבוא הנינג'ות (דרך הסלע העתיק בחצר הדוג'ו).
 • במחבוא הנינג'ות ישנו קטלוג מיוחד לחברים בתשלום (ממברים).
 • הדוג'ו הוא אחד החדרים הישנים ביותר בקלאב פינגווין. הוא היה קיים מאז 2005, אבל אז היה אולם ריק. בנובמבר 2008, לאחר נזקים מהסופה של חג ליל כל הקדושים, תקרת הדוג'ו קרסה. בפעם הראשונה בהיסטוריה, פינגווינים היו רשאים לצאת לחצר הדוג'ו- שהייתה מכוסה בשלג. בחצר הופיעה דמות שפילסה דרך בשלג (סנסאי, שבאותו זמן נקרא ??????), והשחקנים היו אמורים לעזור בפילוס השלג. לאחר מספר ימים, נחשפה לגמרי חצר הדוג'ו. שבוע לאחר מכן, הוסיפו את המשחק "קארד ג'יטסו".
 • נינג'ות ממברים יכולים לקנות תליון מיוחד (Amulet), שמאפשר גישה לגרסאות של ממברים של Card- Jitsu.
 • קיימת גרסה מיוחדת לנינג'ות, שנקראת קארד ג'יטסו: אש, שיצאה בנובמבר 2009.
 • קיימת גרסה מיוחדת לנינג'ות, שנקראת קארד ג'יטסו: מים, שיצאה בנובמבר 2010.
 • קיימת גרסה מיוחדת לנינג'ות, שנקראת קארד ג'יטסו: שלג, שיצאה במאי 2013. כשנה וחצי לאחר מועד היציאה המקורי.
 • מסתובבות שמועות שנינג'ות ממברים שישגו את כל אבני היסודות יוכלו להשתתף בטורניר אקסקלוסיבי שנקרא card-jitsu shadow (קארד-ג'יטסו צללים), שמבוסס על האבן השחורה בתליון הנינג'ות הממברים (Amulet) (אף טענה זו אינה אומתה בידי צוות ק"פ, אבל היא נרמזה מהם פעמים רבות.
 • התליון (Amulet) יצא בספטמבר 2009, מעט אחרי הסינר הנפחים השחור (על מנת ליצור אותו).
 • קטלוג הנינג'ות מעודכן בממוצע פעם בשנה.
 • ככל שמשחקים בנינג'ות יותר ככה מקבלים יותר פריטים שלהם.

הסוכנות החשאית[עריכת קוד מקור | עריכה]

משרדי הסוכנות החשאית במשחק כיום

בשנת 2005 נוסדה בקלאב פינגווין הסוכנות החשאית, ה-PSA (ראשי תיבות של Penguin Secret Agency), סוכנות הפינגווינים החשאית. במסגרת הסוכנות, פינגווינים יכלו לבצע משימות מיוחדות, שבסופה של כל אחת הסוכן מקבל גביע/פרס שחלקם עבור שירותים סודיים במשימה. נכון לאפריל 2011, היו 11 משימות, מאז אין משימות אך ישנם מבצעים של הסוכנות.

יש מספר סוכנים מוכרים, שבכל משימה מופיעים חלקם. המנהיגה של הסוכנות החשאית (אנט ארטיק) מופיעה במעט משימות.
על מנת להתקבל לסוכנות, על פינגווין להיות לפחות בן 30 יום, לאחר מכן הוא מקבל מכתב שקורא לו לבוא למתקן הטלפון ושם הוא עובר מבחן מעשי. ובזמן ה-PSA היה צריך לעבור שאלון.

באפריל 2010, התפוצצה פצצת פופקורן במפקדה של הסוכנים החשאיים (HQ), ובעקבות כך המפקדה נהרסה. בעקבות הפיצוץ, נחשפה ה-PSA ולא הייתה סודית יותר, אך לאחר מכן הגיעה ה-EPF(ראשי תיבות של Elite Penguin Force).

כיום שחקנים יכולים לשחק במשחק מיוחד של הסוכנות החשאית, ה- System Defender בו יש להרוס ווירוסים לפני שיגיעו למחשבים של הסוכנות. אפשרות נוספת- ה-Field Ops משחק שהיה משתנה כל שבוע בו הסוכנים צריכים לאתר מתקני אויב ולנטרל אותם, לאחר התפוצצות המפקדה במבצע בלק אאוט נהרס מסך המשימות אך במקומו הגיע מסך אימונים ובו כל המשחקים מהמשימות השבועיות.

ב-1 ביוני 2011 לסוכנים הייתה משימה לנטרל את הדרקונים שגנב הרברט במסיבת ימי הביניים של אותה שנה, בעקבות המשימה נהרסה מעט המפקדה ונוצר לה חור בתקרה. זאת הייתה הפעם הראשונה בה נלחמו נגד הרברט פנים אל פנים.

קצת לפני "מרוץ השלג הגדול" נוסף שלב חדש ל:"מגן המערכת" בשלב הזה מחפשים את הרברט דוב הקוטב ובסופו מוצאים אותו, ה-EPF מפציצה את המקום באוויר קר ומרדימה את הרברט.
ב"מרוץ השלג הגדול" היו צריכים לפלוש למחבוא של הרברט ולנצח אותו אחת ולתמיד. על כל הסוכנים היה לעבור מבוך של קרני לייזר בלתי נראות בו היה צריך למצוא מפתח למחבוא של הרברט, וללכוד אותו במכונת תרדמת החורף. מי שסיים את המשימה בהצלחה קיבל סיכה של מכונת תרדמת החורף, סיכת מפתח וכמה מדליות.
לאחר שנבנתה המכונה, היה ניתן לראות שקלאצי הסרטן (klutzy t. crab) ברח מתוך המכונה אך למרות זאת כל כך הרבה חודשים עברו וקלאצי לא עזר לו לברוח. בסופו של דבר הרברט ברח בזכות שהאי נטה לצד שמאל במסיבת החקר 2012, לאחר מכן חשף הרברט את תוכניתו והחל מבצע בלק אאוט בנובמבר של אותה שנה.

סוכנות ה-EPF לפני התפוצצות מכונת הפופקורן[עריכת קוד מקור | עריכה]

סוכנות ה EPF הייתה קיימת עוד לפני פיצוץ מכונת הפופקורן אבל לא הרבה ידעו עליה.
רק פינגווינים שהיה להם את המשחק EPF: herbert's revenge יכלו להיכנס למפקדה וגם הם קיבלו את טלפון ה-EPF לפני כולם ואת הפאפל המיוחד "העלית פאפל" (ידוע גם בשם פלייר), שהיה ניתן לזמן בעזרת המשרוקית בטלפון הסוכנים.

לאחר התפוצצות הפופקורן נחשה ה-EPF ומאז אינה סודית.

חדר ההדמיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

חדר ההדמיות הוא חדר מיוחד שנבנה על ידי גארי, ובו ניתן לראות את סוכנות ה-PSA בעבר ולבצע את משימותיה. חדר ההדמיות היה קיים מאז בניית סוכנות ה-EPF לראשונה ובו היה ניתן לראות את סוכנות ה-PSA מכל השנים. ב-2005 כחדר חקירות,ב-2008 כחדר מחשבים גדול,וב-2010 מלא בפופקורן והרוס (בעקבות פצצת הפופקורן). בחדר ההדמיות היה ניתן לבצע גם את משימות סוכנות ה-PSA.
לאחר שנהרסה מפקדת ה-EPF במהלך מבצע בלק אאוט, חדר ההדמיות התפוצץ ולא היה ניתן להגיע אליו יותר. במהלך בניית ה-EPF החדשה נחשף כי חדר ההדמיות ישמש כמקום חדש לסוכנות.

מבצעי הסוכנות[עריכת קוד מקור | עריכה]

להלן רשימת המבצעים המרכזיים של הסוכנות:

בימי ה-PSA התקיימו מיני-משימות שבהם החזירו הסוכנים את חיי השגרה לאי בכל פעם מחדש, להלן רשימת המיני-משימות:

מסיבות[עריכת קוד מקור | עריכה]

חוף המגדלור, כפי שנראה במסיבת הגעתו של רוקהופר אחת לחודש (לפעמים פעמיים בתאריכים שונים), הצוות של קלאב פינגווין יוצר מסיבה. רוב המסיבות קבועות (באותו חודש, כל שנה). המסיבות כוללות פריטים בחינם (לרוב בגדים). בחלק מהמסיבות מופיעים גם חדרים נוספים שחלקם לחברים בתשלום בלבד ורוב האי מקושט. בחלקן ניתן לראות מפורסמים (שלא ניתן לפגוש תמיד, כמו פרופסור G, קאדנס והלהקה).
להלן רשימת המסיבות שאירעו לפי שנים:

לגבי הטבלה- בין המסיבה העתיד למונדיאל הפינגווינים, יש את הנשף, ובין מסיבת המוזיקה למסיבת לשבור את הקרח יש את מרוץ המכוניות 3,000.

ולפני מסיבת ליל כל הקדושים, יש את מסיבת הלומדים ומחליקים.

פאפלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

פאפלים (באנגלית: Puffles) הם חיות המחמד של קלאב פינגווין. הפאפלים הם חיות קטנות ופרוותיות, לכל פאפל תכונות אחרות אשר מייחדות אותו. ממש כמו חיות אמתיות יש להאכיל, להלביש ולטפח את הפאפל, אם ולא מבצעים זאת הפאפל בורח ולא ניתן להחזירו. בכל שנה במסיבת הפאפלים נחשף פאפל חדש. בנוסף, החל מ-2013 קיים מלון מיוחד לפאפלים‏[20].
שחקנים רגילים יכולים לאמץ שני פאפלים: אדום וכחול. שחקנים מנויים יכולים לאמץ ארבעים פאפלים בכל צבע אשר הם רוצים. אך יש בובות עם קודים, שמהם גם לא ממברים יכולים להשיג פאפלים לממברים

 • ב-2006 נחשפו הפאפלים הכחולים‏[21], הירוקים‏[22], השחורים‏[23], הוורודים‏[24], הסגולים‏[25] והאדומים‏[26].
 • ב-2007 נחשפו הפאפלים הצהובים‏[27].
 • ב-2009 נחשפו הפאפלים הלבנים‏[28].
 • ב-2010 נחשפו הפאפלים הכתומים‏[29].
 • ב-2011 נחשפו הפאפלים החומים‏[30].
 • ב-2013 נחשפו פאפלי הקשת‏[31] והפאפלים המוזהבים‏[32].
 • ב-2014 נחשפו ששת הפאפלים הדינוזאורים‏[33], פאפלי הכלבים‏[34] פאפלי החתולים‏[35], פאפלי איש השלג‏[36], פאפלי רוחות הרפאים‏[37], כל 23 פאפלי הפרא‏[38] ופאפלי הקריסטל הכחול‏[39].

פרויקטים ואירועים[עריכת קוד מקור | עריכה]

חגיגות יום ההולדת לקלאב פינגווין[עריכת קוד מקור | עריכה]

אירוע שנחגג תמיד בתאריך ה-24 באוקטובר. האירוע מציין את מלאות שנה לקלאב פינגווין- ובדרך כלל הקישוטים היחידים באירוע נמצאים בבית הקפה, בספרייה, ובעיר.
עם כל שנה, יוצא "כובע מסיבה" חדש, שונה כל שנה בצבעו, ניתן להשיגו במהלך החגיגות בלבד. כמו כן, בכל מסיבה יוצא "ספר זיכרונות" (Year Book) חדש, שמצוינים בו כל האירועים בין מסיבת יום ההולדת של קלאב פינגווין שבשנה שעברה עד למסיבה הנוכחית.

CPIP- Club Penguin Improvement Project[עריכת קוד מקור | עריכה]

CPIP היה שמו של פרויקט לבדיקת השרתים של קלאב פינגווין. הפרויקט החל במרץ 2008, עם פתיחת השרתים הניסיוניים; סגירת השרתים ב-1 באפריל, וסגירת הפרויקט סופית ביולי באותה שנה. תפקידו היה לשפר את קלאב פינגווין, עקב רכישתו בידי דיסני, ולערוך בו שינויים, ביניהם:

 • דואר פינגווינים חדש- במקום לקבל גלויות שנמחקות אוטומטית לאחר פתיחתן- ליצור "קובץ" של גלויות- אותן ניתן לשמור.
 • שינוי תפריט הפינגווין (Inventory). לאחר השינוי, פרטי הלבוש, הסיכות (Pins), המסכים (Backgrounds), והפרסים (Awards) היו באותו תפריט, והם יהיו מסודרים לפי קטגוריות. בהלך הפרויקט היו תקלות רבות בשרתים, שלעתים נוצלו בידי שחקנים על מנת לחבל במשחק.
 • הפרויקט נסגר סופית ביוני 2008, וכל המשתתפים בפרויקט קיבלו כובע תחזוקה (Red Construction Hat).

Club Penguin Beta Team[עריכת קוד מקור | עריכה]

נבחרת הבטא של קלאב פינגווין הייתה פרויקט לבדיקת משחקים לקלאב פינגווין. למשחקים האלה איכות גרפית בינונית, והשחקנים יכולים להצביע בעד/נגד, ולהוסיף משובים.
אתר הבטא נסגר באופן רשמי בפברואר 2013.

Coins For Change - מטבעות למען שינוי[עריכת קוד מקור | עריכה]

לוגו הפרויקט

פרויקט זה נוסד בשנת 2007, ומטרתו לתרום כסף לקטגוריות שונות. הפרויקט מתקיים כל שנה בחודש דצמבר, לכבוד מסיבת החופשות המסורתית המתקיימת באי, ובו ניתן לכל שחקן לתרום מכספו הווירטואלי לאחת משלוש הקטגוריות (נכון לשנת 2012): "בניית בתים ושטחי מחיה בטוחים", "איכות הסביבה", ו"עזרה רפואית". הסכומים שנתרמו בדולרים מטעם קלאב פינגווין הם:

בכל שנה סכום הכסף הנתרם נקבע מראש, אך החלוקה של כספי התרומות לתחומים שונים נקבעת ע"פ סטטיסטיקת התרומות במשחק עצמו.

מוזיקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לקלאב פינגווין שירים שונים כאשר באופן קבוע מצורף אליהם וידאו-מוזיקה. השיר הראשון הופץ באוגוסט 2012 במסגרת מסיבת ההרפתקאות. השירים שמופצים הם של קיידנס ה-D.J. או של להקת הפינגווין בנד או של שניהם. בינואר 2013 יצא דיסק מוזיקה של קלאב פינגווין הכולל קוד שמביא פריט מיוחד, שמו של הדיסק הופץ תחת השם "קלאב פינגווין - המסיבה מתחילה עכשיו!".

השירים[עריכת קוד מקור | עריכה]

רשימת השירים להלן היא רשימת השירים המלאה של מוזיקה ולא של שיר צלילים.

מתוך האלבום "קלאב פינגווין- המסיבה מתחילה עכשיו!"-[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • "המסיבה מתחילה עכשיו!" - בביצוע של קיידנס יולי 2012
 • "הרימו עוגן" - בביצוע של להקת הפינגווינים (פרנקי זמר, והשאר מנגנים) אוגוסט 2012
 • "הרוחות רק רוצות לרקוד" - בביצוע של להקת הפינגווינים (פרנאקי זמר, והשאר מנגנים) וקיידנס (פזמונים וראפרית) אוקטובר 2012
 • "מגניב בקור" - בביצוע של קיידנס (זמרת) ולהקת הפינגווינים (פרנקי זמר, והשאר מנגנים) דצמבר 2012
 • "מסיבת הפאפלים (אתה צריך טייס משנה)" - בביצוע של להקת הפינגווינים (סטומפין בוב ראפר, השאר מנגנים) וקיידנס (פזמונים) מרץ 2013

אחרים-[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • "מסיבה באיגי שלי" - בביצוע של להקת הפינגווינים (פרנקי זמר, והשאר מנגנים) וקיידנס (ראפרית וקולות רקע) מאי 2013
 • "זה יום ההולדת שלך" - בביצוע של ג'ורדן פישר ולהקת הפינגווינים (לווי) אוקטובר 2013 (לכבוד יום הולדת 8 לקלאב פינגווין)
 • "היום הכי טוב בעולם" - בביצוע של קיידנס (זמרת) ולהקת הפינגווינים (מנגנים) יולי 2014
 • "בקיץ" - בביצוע של פאפל אולף (זמר) ולהקת הפינגווינים (מנגנים) אוגוסט 2014
 • "מדהים להיות נדיר!" - בביצוע של פאפל החד קרן הצהוב (זמר) ולהקת הפינגווינים (מנגנים) נובמבר 2014.
 • "פאפלים מדשדשים" - בביצוע של קיידנס (ראפרית) ולהקת הפינגווינים (מנגנים) דצמבר 2014 (מתוך הספיישל "אנחנו מאחלים לך ניבתן שמח" בערוץ דיסני).
 • "ניבתן שמח מאוד" - בביצוע של קיידנס (זמרת) ולהקת הפינגווינים (פרנקי זמר, והשאר מנגנים) דצמבר 2014 (מתוך הספיישל "אנחנו מאחלים לך סוס ים שמח" בערוץ דיסני).
 • "יש לך את זה!"- בביצוע של קיידנס (זמרת) ולהקת הפינגווינים (מנגנים) פברואר 2015

אפליקציות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קלאב פינגווין - האפליקצייה המבוססת על המשחק. חלק מן האזורים והמשחקים זמינים בה והפאפלים והפינגווינים נראים ב-3D. בעבר האפליקצייה נקראה "הפינגווין שלי". האפליקצייה זמינה למכשירי אפל ואנדרואיד.

מתווכים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בקלאב פינגווין כמו בכל עולם ווירטואלי אחר מי שעובר על "עבירה" שמצוינת בחוקי האתר מורחק מהמשחק. להלן רשימת סוגי ההרחקות מהמשחק:

 • אזהרה- כאשר שחקן מנצל באג במשחק. השחקן יוסר מהשרת מאופן מידי (לא מושעה).
 • 24 שעות- אם השחקן משתמש במילה לא ראויה.
 • 48 שעות- אם השחקן משתמש במספר מילים לא ראויות לשימוש.
 • 72 שעות- אם שחקן משתמש בתוכנות לא פרי פיתוחם (Third Party Sites/Services), שלעתים גורמים נזק לשרתים, ועלולים לפגוע בשחקנים אחרים.
 • הרחקה לצמיתות- לאחר שורה של מעשים לא- הולמים, ו/או הרחקה מהמשחק יותר מ-3 פעמים בעבר.

במהלך הזמן האחרון המון פינגווינים סובלים מהשעיה סתמית, פינגווינים אשר מקבלים השעיה זאת כולים לפנות לצוות התמיכה של קלאב פינגווין ולקבל כ-50,000 מטבעות במשחק.

בולים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביוני 2010 יצא יישום חדש בקלאב פינגווין שנקרא בולים (stamps). הבולים יצאו ב-5 קטגוריות:

 • אירועים:
 1. דמויות- הימצאות עם דמות מסוימת באותו חדר.
 2. מסיבות- מספר פעילויות שחלקן זמינות במסיבות.
 • פעילויות (פעילויות שונות, כמו פגישת נינג'ות, להתחבר עם פינגווין בן חצי שנה וכו').
 • משחקים:
 1. מנוע הסילון (Jet Pack Adventures).
 2. הצוללת (Aqua Grabber).
 3. החללית (Astro Barrier).
 4. גלישה (בים) (Catchi'n Waves).
 5. קרח דק (Thin Ice).
 6. הצלת הפאפלים (Puffle Rescue).
 7. משימות (סוכנים חשאיים בלבד).
 8. עגלת המכרה (Cart Surfer).
 9. קארד ג'יטסו: אש.
 10. קארד ג'יטסו: שלג.
 11. קארד ג'יטסו: מים.
 12. קארד ג'יטסו (Card- Jitsu).
 13. הכנת שייק (Smoothie Smash).
 14. מגן המערכת/ חומת אש/ אנטי-ווירוס (סוכנים חשאיים בלבד) (System Defender).
 15. מגלה המטמון (Treasure Hunt).
 16. פיצה- שף (Pizzatron 3000).
 17. דיג (Ice Fishing).
 18. פאפל מתגלגל (Pufflescape).
 • משחקי וידאו:
 1. !Wii: Game Day.
 • סיכות (Pins).

ניתן לזכות בבולים לאחר ביצוע משימות מסוימות המחולקות לדרגות:

 • קל.
 • בינוני.
 • קשה.
 • אקסטרים.

נוספים בולים חדשים כל כמה זמן.

הספרייה\מערכת העיתון[עריכת קוד מקור | עריכה]

בקומה השנייה של בית הקפה בקלאב פינגווין נמצאת מערכת העיתון ידיעות קלאב פינגווין, שכוללת בנוסף למערכת העיתון מדפי ספרים (שניים). הספרים, (בהוצאת "Snowball Press"),הם כמה. הספרים המוכרים ביותר הם:

 • ספרי זיכרונות- יוצאים פעם בשנה, עם חגיגות יום ההולדת לקלאב פינגווין. מציינים את כל האירועים שהתרחשו בשנה שעברה מאז החגיגות הקודמות.
 • סיפורים מתחרויות כתיבה- סיפורים שפינגווינים כתבו ושלחו בתחרויות הכתיבה שתקיימו בשנים 2007, 2008ו- 2009.

בנוסף לספרים שנמצאים בשני המדפים, הקומה השנייה היא גם מערכת העיתון של club penguin times. במערכת העיתון שבמשחק ניתן למצוא עמדת קבלה, עמדת המתנה, עמדות כתבים, חדר העורך (שבו הספרים) והמסוע שמדפיס את הספרים. אך על פי שינוי הקומה למערכת העיתון, המשחק מנקלה נשאר ועדיין ניתן למשחק.

שרתים פרטיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שרתים פרטיים (באנגלית: Club Penguin Private Server, או בקיצור CPPS) הם אתרים שאינם חלק מק"פ, אך משתמשים בקובצי מערכת של קלאב פינגווין על מנת ליצור סביבה דומה‏[40]. מה שמיחד אתרים אלה הוא שברובם קיימת אפשרות של שליחת פקודה מיוחדת, על מנת לבצע פעולה כלשהי, כדוגמת הוספת פרטי לבוש מיוחדים או סכומי כסף גדולים. אך על פי שהפעולות בשרתים פרטיים אינן משפיעות על הסביבה בשרתים של קלאב פינגווין או להפך - השימוש באותם קובצי מערכת ללא רישיון עלול להוות עבירה על החוק.

במהלך שנת 2012 נסגר לראשונה אתר של CPPS בשם CPYS, ב-16 ביוני 2013 סגרו אתר CPPS מוכר וגדול בשם CPPS V4 והאתר נטבע בסכום של 200 אלף דולר, וב-3 בינואר 2015 נסגר אתר CPPS בשם Free Penguin.

השבוע בעולם[עריכת קוד מקור | עריכה]

כל שבוע יש עדכונים ביום חמישי.

הנה העדכונים שקורים בדרך כלל-

 • קטלוג רהיטים ואיגלואים חדש
 • קטלוג בגדים חדש
 • גיליון חדש של "ידיעות קלאב פינגווין"
 • סמל חדש
 • התחלת מסיבה
 • אפשרויות חדשות במסיבה
 • גלויות חדשות
 • מנגינות חדשות לאיגלואים
 • עדכון עמוד הבית

ועוד....

ביקורת[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעבר, לפני שרכשה דיסני את המשחק, היו ביקורות חיוביות והמלצות רבות על המשחק. ב-2007, עם רכישת דיסני והתחלת פרויקט "מטבעות למען שינוי", האתר קודם על ידי אתרי חדשות והומלץ רבות בעקבות המסר החינוכי שבפרויקט. ב-2011 הפך כל מטבע תרומה בפרויקט מסנט ל-0.1 סנט וזה גרם לזעם גדול של השחקנים ואף לביקורות שליליות מצד גורמי תקשורת‏[41]. ב-2012 החלה דיסני למסחר את המשחק - מסיבות פרסומיות לתוכניות טלוויזיה, סרטים וכדומה, כמה שחקנים זעמו על כך שהמשחק מתמסחר ולא נשאר "כיפי" כמו בעברו. בקיץ 2013 (יוני עד אוגוסט) כל המסיבות היו ממוסחרות מה שגרם לזעם כלפי כמה שחקנים לקלאב פינגווין. בספטמבר ואוקטובר 2013 רב הפונקציות במסיבות היו רק למנויי האתר מה שעורר מריבות וזעם גדול מצד השחקנים.

שחקנים רבים טוענים שמאז שליין מרפילד פרש מתפקיד מנכ"ל המשחק (כמה טוענים שהוא פרש בעקבות לחצים מצד דיסני) החלו דיסני להשתלט עליו, למסחר, לפרסם, לשווק או כמו במילות המוחאים - "להרוס". מנכ"ל החברה כיום הוא כריס הת'רלי שהצטרף ב-2011 על ידי דיסני (שחקנים רבים טוענים שקודם לתפקיד המנכ"ל על ידי דיסני).

בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

בישראל השחקנים לא מביעים דעתם בדרך כלל, יש המשבחים את המשחק ויש הטוענים שהמשחק נהרס ומתמסחר על יתר המידה.

אחת מהטענות הבולטות של השחקנים הישראלים היא שבמסיבת החופשות‏[42] מצוינים סמלים רבים לחג המולד הנוצרי בעוד אין שום סממן לחנוכה המתרחש במקביל, למרות זאת בכל שנה לפני 2008 באזור בית הקפה הוצגה חנוכיה וקערת סופגניות, בדרך כלל שצוות התמיכה של המשחק נשאל על כך או שהוא מכחיש את קיום החנוכיה או שנאמר כי חג המולד הוא הפופולרי שבחגים.
לקראת "מסיבת השתלטות מלחמת הכוכבים" פורסם ב-19 ביולי 2013 פוסט זועם על התמסחרות המשחק בבלוג פרטי על המשחק‏[43], ב-17 באוקטובר לאותה שנה ומעט לאחר תחילת "מסיבת ליל כל הקדושים" פורסם פוסט זועם נוסף בבלוג אחר‏[44] ובאותו בלוג עלה מעט לאחר תחילת "מסיבת חג המולד" של 2013 פוסט מחאה‏[45].

מידע נוסף[עריכת קוד מקור | עריכה]

תקלות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-13 ביוני 2011, "קלאב פינגווין נסגר" -רבים לא הבינו מה פשר הדבר אחר יום לאחר מכן הצוות של המשחק הודיע כי זאת הייתה תקלה שתפטר בקרוב, מה שקרה הוא שדיסני שכחו לחדש את זכויות שם התחום של האתר (clubpenguin.com)‏[46].

גרסאות בטא מוקדמות[עריכת קוד מקור | עריכה]

במרץ 2010 נפתחה גרסת בטא למשחק בסינית, הגרסה לא מוכרת כי הייתה מיועדת לסינים בלבד, הגרסה נסגרה במרץ 2011‏[47].

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • RocketSnail Games - המפתחים המקוריים של קלאב פינגווין
 • Penguin Chat - גרסה מוקדמת של קלאב פינגווין

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ [1]
 2. ^ "Migrator", באתר Club Penguin Wiki
 3. ^ "Save The Migrator Project", באתר Club Penguin Wiki
 4. ^ "Yarr", באתר Club Penguin Wiki
 5. ^ "Rockhopper of Long Awaited Return", באתר Club Penguin Wiki
 6. ^ "Aunt Arctic of Parties" - המסיבה השמינית מלמעלה, באתר Club Penguin Wiki
 7. ^ "Puffles's Animal Arctic", באתר Club Penguin Wiki
 8. ^ "Aunt Arctic of Elite Penguin Force", באתר Club Penguin Wiki
 9. ^ 9.0 9.1 "Gary the Gadget Guy Of Penguin Secret Agency and Elite Penguin Force", באתר Club Penguin Wiki
 10. ^ "The Director of Aunt Arctic", באתר Club Penguin Wiki
 11. ^ "Rookie of Items", באתר Club Penguin Wiki
 12. ^ 12.0 12.1 12.2 "Rookie of Appearances", באתר Club Penguin Wiki
 13. ^ במקור חמישה, ראו:
  "Unknown Band member", באתר Club Penguin Wiki
 14. ^ "Unknown Band member", באתר Club Penguin Wiki
 15. ^ Franky, באתר Club Penguin Wiki
 16. ^ "Petey K", באתר Club Penguin Wiki
 17. ^ "Stompin' Bob", באתר Club Penguin Wiki
 18. ^ "G Billy", באתר Club Penguin Wiki
 19. ^ "Dance-A-Thon", באתר Club Penguin Wiki
 20. ^ "Puffle Hotel", באתר Club Penguin Wiki
 21. ^ "Blue Puffle", באתר Club Penguin Wiki
 22. ^ "Green Puffle", באתר Club Penguin Wiki
 23. ^ "Black Puffle", באתר Club Penguin Wiki
 24. ^ "Pink Puffle", באתר Club Penguin Wiki
 25. ^ "Purple Puffle", באתר Club Penguin Wiki
 26. ^ "Red Puffle", באתר Club Penguin Wiki
 27. ^ "Yellow Puffle", באתר Club Penguin Wiki
 28. ^ "White Puffle", באתר Club Penguin Wiki
 29. ^ "Orange Puffle", באתר Club Penguin Wiki
 30. ^ "Brown Puffle", באתר Club Penguin Wiki
 31. ^ "Rainbow Puffle", באתר Club Penguin Wiki
 32. ^ "Gold Puffle", באתר Club Penguin Wiki
 33. ^ "Dinosaur Puffle", באתר Club Penguin Wiki
 34. ^ "Blue Border Collie", באתר Club Penguin Wiki
 35. ^ "Orange Tabby Cat", באתר Club Penguin Wiki
 36. ^ "Snowman Puffle" באתר Club Penguin Wiki
 37. ^ "Ghost Puffle" באתר Club Penguin Wiki
 38. ^ "Puffle Wild" באתר Club Penguin Wiki
 39. ^ "Blue Crystal Puffle" באתר Club Penguin Wiki
 40. ^ "CPPS", באתר Club Penguin Wiki
 41. ^ "Coins for Change of 2011", באתר Club Penguin Wiki"
 42. ^ במקור שמה "מסיבת חג המולד" אך לאחר שדיסני קנו את המשחק ב-2007 הם שינו את השם ל"מסיבת החופשות" מכיוון שיש דתות רבות של שחקנים
 43. ^ "שערורייה בקלאב פינגווין!", בבלוג הפרטי "סודות מקלאב פינגווין"
 44. ^ "השתלטות דיסני על קלאב פינגווין", בבלוג הפרטי "קלאב פינגווין העולם שלי"
 45. ^ "תאווה של כסף", בבלוג הפרטי "קלאב פינגווין העולם שלי"
 46. ^ "June 2011 downtime", באתר Club Penguin Wiki
 47. ^ "企鵝俱樂部 - Club Penguin in China" בבלוג הפרטי saraapril

|}