אולם הספורט של האוניברסיטה לטכנולוגיה של בייג'ינג

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אולם הספורט של המכון לטכנולוגיה של בייג'ינג

אולם הספורט של המכון לטכנולוגיה של בייג'ינג הוא אולם ספורט הממוקם בקמפוס האוניברסיטה לטכנולוגיה של בייג'ינג במחוז צ'אויאנג של העיר בייג'ינג, בירת הרפובליקה העממית של סין.

האצטדיון נבנה במיוחד על מנת לארח את תחרויות הבדמינטון וההתעמלות האמנותית של המשחקים האולימפיים שנערכו בבייג'ינג בשנת 2008.

שטחו של המבנה 24,383 מ"ר ובו מקומות ישיבה ל-7,500 צופים (5,767 קבועים; 1,741 זמניים). גובהו של האולם המרכזי - 25.9 מטרים. כמו כן במבנה מגרש חימום שגובהו 15.5 מטרים. גובהו הכולל של המבנה - 4 קומות מעל הקרקע, וקומה אחת מתחתיה.

הקמת המבנה הושלמה בספטמבר 2007, ומשחקי הבדמינטון הראשונים נערכו במבנה בין ה-10 וה-14 באוקטובר באותה שנה במסגרת משחקי "מזל טוב בייג'ינג".

במבנה כיפה תלויה שקוטרה 93 מטרים. כיפה זו היא הכיפה התלויה הגדולה בעולם, ואולם היא בנויה מפלדה קלה במיוחד, ומשקלה הכולל של הכיפה פחות מ-1,200 טונות (בממוצע 60 ק"ג למ"ר).

בשל הדרישות הנוקשות הנדרשות על מנת לקיים משחק בדמינטון על פי נוהלי המשחק, נדרשת שמירה על טמפרטורה קבועה באולם של 25 מעלות צלזיוס, מחד, ומניעת רוחות בתוך האולם מאידך. מערכת מיזוג אוויר ייחודית, הכוללת פתחי מיזוג אוויר מתחת לכל אחד ואחד מכיסאות (הקבועים) של הצופים, נבנתה על מנת לקיים תנאים אלה.

אחרי סיום המשחקים האולימפיים המבנה עומד לרשותו של האוניברסיטה הטכנולוגית, וכן משמש כמתקן לאימון קבוצות הבדמינטון של סין.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]