אקדמיית הגיבורים שלי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אקדמיית הגיבורים שלי
Boku no Hero Academia Volume 1.png
כריכת הכרך הראשון של אקדמיית הגיבורים שלי
僕のヒーローアカデミア
בּוֹקוּ נוֹ הִירוֹ אָקָדֶמְיָה
סוגה פעולה, הרפתקאות, קומדיה, פנטזיה[1]
יוצר קוֹהֶי הוֹרִיקוֹשִי
מאנגה
יוצר קוֹהֶי הוֹרִיקוֹשִי
מאייר קוֹהֶי הוֹרִיקוֹשִי
הוצאה Shueisha (אנ')
התפרסם לראשונה במגזין Weekly Shōnen Jump
תקופת הפרסום המקורית 7 ביולי 2014 – רץ
מספר הכרכים שהתפרסמו 21
מאנגה: אקדמיית הגיבורים שלי: סמאש
יוצר קוֹהֶי הוֹרִיקוֹשִי
מאייר הִירוֹפוּמִי נֶדָה
הוצאה Shueisha (אנ')
התפרסם לראשונה במגזין Weekly Shōnen Jump
תקופת הפרסום המקורית 9 בנובמבר 2015 – נובמבר 2017
מספר הכרכים שהתפרסמו 5
אנימה
אורך פרק 24 דקות
במאי קֶנְגִ'י נָגָסָקִי
תסריטאי יוֹסוּקֶה קוֹרוּדָה (אנ')
סטודיו Bones (אנ')
רשת שידור Japan News Network ‏(JNN) (עונה ראשונה)
Nippon Television Network System ‏(NNS) (עונות שנייה ושלישית)
תקופת שידור מקורית 3 באפריל 2016 – רץ
מספר העונות 4
מספר הפרקים 67
משחק: אקדמיית הגיבורים שלי: קרב בשביל כולם
מפתח(ים) Dimps
מפיץ Bandai Namco Entertainment
פלטפורמות Nintendo 3DS
תאריך שחרור 19 במאי 2016
מאנגה: ויג'ילנטה: אקדמיית הגיבורים שלי הבלתי-חוקיים
יוצר הִיוּקִי פוּרוּהָאשִׁי
מאייר בֶּטֶן קוֹרְט
הוצאה Shueisha (אנ')
התפרסם לראשונה במגזין Weekly Shōnen Jump
תקופת הפרסום המקורית ספטמבר 2016 – רץ
מספר הכרכים שהתפרסמו 3
OVA
במאי קֶנְגִ'י נָגָסָקִי
תסריטאי יוֹסוּקֶה קוֹרוּדָה (אנ')
סטודיו Bones
אורך פרק 25 דקות
מספר הפרקים ששודרו 2
תקופת שידור מקורית 4 באפריל 2017 – 2 ביוני 2017
משחק: הצדק של הגיבור מס' 1 שלי
מפיץ Bandai Namco Entertainment
פלטפורמות פלייסטיישן 4, Nintendo Switch, ‏Xbox One, ‏Microsoft Windows
תאריך שחרור 2018
סרט: אקדמיית הגיבורים שלי הסרט: שני הגיבורים
במאי קֶנְגִ'י נָגָסָקִי
תסריטאי יוֹסוּקֶה קוֹרוּדָה (אנ')
סטודיו Bones
הופעת בכורה 3 באוגוסט 2018

אקדמיית הגיבורים שלייפנית: 僕のヒーローアカデミア, בתעתיק לעברית: בּוֹקוּ נוֹ הִירוֹ אָקָדֶמְיָה) היא מאנגת פעולה והרפתקאות שנכתבה ואוירה על ידי קוֹהֶי הוֹרִיקוֹשִי (אנ'). המאנגה יוצאת במגזין השונן Weekly Shōnen Jump החל מיולי 2014, ועד כה יצאו 18 כרכי "טנקובון" (אנ') המקבצים את המאנגה.

בזכויות על הפצה בשפה האנגלית מחזיקה חברת ויז מדיה (אנ'), המפרסמת את המאנגה במגזין Weekly Shonen Jump (האמריקאי) החל מפברואר 2015.

המאנגה עובדה לסדרת אנימה על ידי סטודיו האנימה Bones. העונה הראשונה בת 13 פרקים שודרה ביפן בין 3 באפריל ל-26 ביוני 2016[2], העונה השנייה בת 25 פרקים בין 1 באפריל ל-30 בספטמבר 2017[3], והעונה השלישית בת 25 פרקים בין 7 באפריל ל-29 בספטמבר 2018.[4] העונה הרביעית כבר אושרה והפקתה החלה. העונה הרביעית תתחיל לשדר ב-12 באוקטובר 2019, כבר יצאו לעונה 4 פרקים (נכון לתאריך 14 בנובמבר, 2019) וממשיכים לצאת עוד פרקים.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עמוד ראשיPostscript-viewer-shaded.png
ראו גם – אקדמיית הגיבורים שלי - דמויות

הסיפור מתרחש בעולם בו כמעט לכל בני האדם ישנו "קווירק" (個性, בתעתיק לעברית: קוֹסֶי) - כוח על-טבעי ייחודי השונה מאדם לאדם, ובעולם זה חלק מהאנשים משתמשים בכוחותיהם ועובדים כ"גיבורים" העוזרים לאנשים, מצילים אותם ונלחמים ב"נבלים". הסיפור עוקב אחרי אִיזוּקוּ מִידוֹרִיָה, נער שנולד ללא קווירק אך בכל זאת חולם להיות גיבור, ופוגש את גיבור העל מס' 1, אוֹל מָיְיט, המתרשם ממנו ולוקח אותו תחת חסותו. לאחר מכן איזוקו נרשם לבית הספר היוקרתי לגיבורים .U.A, ומתחיל יחד עם חבריו ללימודים את מסעו להפוך לגיבור הגדול ביותר.

עונה 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השנייה מתרכזת ברובה בפסטיבל הספורט של יפן, ובהתאוששות לאחר התקפת ליגת נבלים בהובלת שיגארקי טומורה וקורוגירי על כיתה A. פסטיבל הספורט של יפן שהוא די חובה עבור כל מי שרוצה להיות גיבור ומשמש כקפיצת מדרגה ונותן חשיפה גדולה. הפסטיבל מתקיים במתכונת של תחרויות שונות ומחולק לשנתונים שונים (מהראשון עד השלישי). השופטת בפסטיבל היא הגיבורה למבוגרים בלבד "מידנייט". התחרות הראשונה בפסטיבל הספורט היא ריצה לאורך 4 קילומטרים, המתקיימת בשביל ישר והריצה כוללת שימוש בתכונות.

המהלך המשפיע הראשון על הריצה מגיעה מצידו של שוטו טודורוקי, אשר משתמש בחציו הימני בשביל להקפיא את המסלול ולפרוץ קדימה בשלב מוקדם. תלמידי כיתה A-1 הם הראשונים שמצליחים לצאת מהמצב הזה ובאקוגו מצליח להדביק את טודורוקי במקום הראשון, מינטה מצליח להתקדם בעזרת הכדורים הדביקים שעל ראשו אבל הוא נדחק הצידה. לאחר מכן התלמידים מגיעים לשדה המוקשים, איזוקו מידוריה משתמש ב"כנף" הרובוט שהוא השיג על מנת ליצור "קבוצה" מסוימת של מוקשים, לזנק עליהם עם הכנף ולעוף קדימה עקב עוצמת הפיצוץ של המוקשים, ולהדביק את טודורוקי ובאקוגו במקום הראשון ואף לעקוף אותם בעזרת נחיתה מוצלחת הכוללת היפוך הכנף, ופריצה מהירה קדימה. מידוריה החזיק במקום הראשון עד הסוף, טודורוקי הגיע שני ובאקוגו שלישי.

42 הראשונים במירוץ המשיכו לתחרות השנייה. קרב הפרשים.

בקרב הפרשים צריך לבנות קבוצה בין 2-4 תלמידים, ליצור מבנה של פרש שיש "יושב" מלמעלה, מישהו שמרכיב אותו ועוד שניים בצדדים. ומי שלוקח את הסרט שמונח על צווארו/ראשו של היושב זוכה בנקודות שלו מתחרות הריצה. הקבוצה של מידוריה כללה את טוקויאמי פומיגאקה, אוראראקה אוצ'אקו ומיי האטוסמה ממסלול התמיכה. הקבוצה של באקוגו כללה את אייג'ירו קירשימה, מינה אשידו, והאנטה סרו. הקבוצה של טודורוקי כללה את טניה אידה, מומו יאויורוזו וקאמינארי דנקי. הקרב מתחיל בהסתערות על קבוצתו של מידוריה שנעזר ב"דארק שדו", (הקווירק של טוקויאמי פומיגאקה) ובטכנולוגיות של האטסומה אותן היא מכנה "תינוקות". נייטו מונומה מכיתה B מתגרה בבאקוגו וגורם לו לזעם גדול עד כדי כך שהוא מוכן לנטוש זמנית את קבוצתו של מידוריה על מנת לטפל במונומה ובקבוצתו, באקוגו מנסה לתקוף את מונומה וקבוצתו אבל קוסיי טסובוראבה שהקווירק שלו הוא אוויר מוצק מצליח לחסום את התקפות האגרופים של באקוגו, אבל בסוף מצליח באקוגו לחדור את האוויר המוצק של טסובוראבה ולקחת את הסרט המונח על מונומה. אבל באקוגו לא מסתפק בזה ונעזר בחומצה של אשידו ובסרו בשביל לזכות בעוד סרט של מונומה וקבוצתו. באותו זמן, אידה משתמש ברספירו בארסט שלו ובכך טודורוקי קון לוקח למידוריה את הסרט במהירות מטורפת תודות אידה. אבל גם כשנשארו שניות בודדות, מידוריה לא מוותר וביחד עם קבוצתו מצליח לקחת לטודורוקי עוד סרט, אבל זה לא היה הסרט הנכון של ה10 מיליון הנקודות שמידוריה השיג ממירוץ ה4 קילומטרים. לאחר שנגמר קרב הפרשים, טוקויאמי מפתיע את מידוריה בכך שמגלה לו שהצליח לקחת עוד סרט מטודורוקי, זה שהיה מונח על ראשו, וזה הספיק למידוריה וקבוצתו להתברג בין ארבע הקבוצות הראשונות שימשיכו לתחרות האחרונה.

התחרות האחרונה היו קרבות אחד על אחד, שבשביל לנצח בהם צריך או להוציא את יריבך מגבולות הזירה, או לגרום לו להגיד "אני נכנע" או שיהיה משותק. בסיבובים הראשונים הקרבות היו שינסו נגד מידוריה. טודורוקי נגד סרו. קאמיניארי נגד שיוזאקי. אידה נגד האטסומה.

מינה נגד אאיומה. טוקויאמי נגד יאויורוזו. קירישימה נגד טטסוטטסו. ואוראראקה נגד באקוגו.

בקרב הראשון מידוריה מצליח להכניע את שינסו בכך שמוציא אותו מהדירה לאחר שהאחרון היפנט אותו, איזוקו הצליח לצאת מההיפנוט לאחר שגרם ל"סמאש" באצבעותיו לאחר התגלות מחזיקי "וואן פור אול" הקודמים.

בקרב השני טודורוקי "קובר" את סרו בהר של קרח שמגיע עד גבולות האצטדיון, סרו פתח דווקא את הקרב עם ידו על העליונה בכך שעטף את טודורוקי בסלוטייפ אבל טודורוקי השתחרר מזה ולאחר מכן יצר את ההר של הקרח.

בקרב השלישי מיי האטסומה השתמשה באמצעיה הטכנולוגיים ונתנה גם לאידה בשביל שהקרב יהיה הוגן, אבל בדיעבד הסתבר שהאטסומה השתמשה בקרב עבור חשיפה לה ול"תינוקות" שלה. ולאחר שסיימה להציג את מכשיריה פסלה את עצמה בכוונה מהקרב.

בקרב הרביעי שיוזאקי לכדה את קאמיניארי בגפניה היוצאים משיערה ושיתקה אותו, היא הייתה הראשונה והאחרונה שניצחה מכיתה B.

הקרב החמישי בין מינה אשידו ליוגה אאוימה התחיל בניסיונות של אאיומה לפגוע באשידו בעזרת הקווירק שלו, אבל אשידו התחמקה מזה והצליחה לתת "נוקאאוט" לאאוימה.

הקרב השישי נגמר במהירות לאחר שטוקויאמי עם הדארק שדו שלו נתן שתי מכות למומו שהספיקה רק ליצור מגן אבל גם זה עדיין לא הספיק לה, והיא יצאה מגבולות הזירה.

הקרב השביעי בין טטסוטטסו לקירישמה נגמר בשוויון לאחר ששניהם התישו את עצמם והתעלפו, לאחר מכן, נקבע שובר השוויון בהורדת ידיים בו ניצח קירישימה.

הקרב השמיני והאחרון בין אוראראקה לבאקוגו התחיל בהתקפות מהירות של אוראראקה לבאקוגו אשר הדף אותן בקלות. לבסוף התברר שההתקפות של אוראראקה שימשו כאסטרטגיה להצטברות אבנים מעל באקוגו, אוראראקה הפילה אותן עליו אבל הוא עם השימוש הרציני היחיד בתכונה שלו בקרב הזה הדף גם אותן וגם אוראראקה עצמה עפה במהלך הזה של באקוגו ולאחר מכן הגיעה לקצה גבול היכולת ונהייתה מחוסרת הכרה.

בסיבוב השני, קרב שבקלות יכל להיות גמר בין טודורוקי למידוריה. טודורוקי תקף ראשון עם מתקפת הקרח שלו ומידוריה הצליח להדוף את זה בחזרה לטודורוקי עם מכת ה"סמאש" שלו שמידוריה יצר בעזרת שתי אצבעות שאחת מהן נשברה מיד לאחר ה"סמאש". אחרי זה טודורוקי חזר על הפעולה ושוב הייתה אותה תוצאה עם אצבע אחרת, טודורוקי חזר על זה עוד פעמיים ועכשיו ארבע אצבעות שלו ביד שמאל היו שבורות. טודורוקי ניסה להתקרב אליו ולתת לו אגרוף אבל מידוריה התחמק לאחר מכן ובאמצע ההתחמקות של מידוריה, טודורוקי לכד את רגליו באמצעות הקרח שלו, ומידוריה הצליח להינצל מזה באמצעות "סמאש" עם ידו הימנית. ה"סמאש" הדף את טודורוקי אבל הוא הקיף את עצמו בקרח שיצר ולכן נשאר בזירה, עכשיו כל ידו הימנית של מידוריה הייתה שבורה, טודורוקי שיגר אליו עוד מתקפת קרח חזקה ומידוריה הצליח להדוף את זה עם אחת מאצבעותיו השבורות ביד שמאל בהפתעה גמורה מבחינתם של כולם. מפה המומנטום התהפך לטובתו של מידוריה, טודורוקי זינק אליו לאחר מכן, ומידוריה שוב עם ידו השמאלית השבורה הצליח לתת לו "סמאש" בבטן תוך כדי שטודורוקי מקפיא את ידו הימנית של מידוריה. טודורוקי התחמק מהתקפותיו של טודורוקי לאחר מכן, הצליח לתת לו שוב סמאש באזור הבטן תוך כדי שטודורוקי נזכר בילדותו, ושובר את החלטתו שלא להשתמש בצידו השמאלי במהלך הקרבות, וטודורוקי ומידוריה מזנקים אחד לשני בכוח מטורף של שניהם, סמאש בכל הגוף של מידוריה עם תנופה והכוח המשולב של טודורוקי, חצי קור חצי חום. טודורוקי הוא זה שיוצא מזה עם ידו על העליונה, לאחר שמידוריה מתעלף מחוץ לגבולות הזירה.

הקרב של שיוזאקי נגד אידה נגמר במהירות לאחר ששיוזאקי מנסה ללכוד את אידה בגפניה אבל אידה מתחמק מזה בעזרת הקווירק שלו (מנוע על השוקיים) ואז "מקדם" את שיוזאקי מחוץ לגבולות הזירה.

הקרב השלישי בסיבוב השני הפגיש את אשידו נגד טוקויאמי, הדארק שדו של טוקויאמי התחמק מהחומצה של אשידו ולאחר מכן הדף אותה מחוץ לגבולות הזירה.


הקרב הרביעי והאחרון בין קירישימה לבאקוגו הסתיים לאחר התקפת נפץ חזקה של באקוגו בידו הימנית שעילפה את קירישימה, קירישימה דווקא התחיל את הקרב עם ידו העליונה לאחר שגרם לחתך בפניו של באקוגו.


בחצאי הגמר, אידה התחמק משתי מתקפות הקרח הראשונות של טודורקי, אבל הם יצרו מן מלכוד על אידה, לאחר מתקפת הקרח השלישית של טודורוקי אידה מצליח לקפוץ מעליה ולעשות את ה"רספירו בארסט" שלו על טודורוקי, טודורוקי מתחמק מהראשונה אבל לא מהשנייה. לאחר מכן אידה אחז בטודורוקי ורץ איתו במטרה להוציא את האחרון מהזירה אבל טודורוקי מקפיא את המנוע של אידה ברגע האחרון ולאחר מכן את כל גופו, אידה משותק וטודורוקי מעפיל לגמר.

בחצי גמר השני בין טוקויאמי לבאקוגו, באקוגו מנסה לתקוף את טוקויאמי בזה אחר זה וטוקויאמי מגן בקושי, לאחר מכן באקוגו יוצר התקפה גדולה שמשחררת להבה גדולה עם אור, מה שמסגיר את החולשה של דארק שדו, ואז טוקויאמי אומר "אני נכנע". והגמר נקבע, טודורוקי נגד באקוגו.

טודורוקי, שבאופן ברור איבד את הקסם שלו לאחר הקרב נגד מידוריה. גם את הקרב הזה טודורוקי פותח בהתקפת קרח גדולה על יריבו, באקוגו הודף את הקרח שבא בזה אחר זה ללא קושי מיוחד ולאחר מכן יוצא מהקרח של טודורוקי, מזנק לעברו ומפספס בכוונה בשביל לאחוז בשיערו של טודורוקי ולנסות להעיף אותו, אבל טודורוקי נעזר בקרחו על מנת לייצב את עצמו, אחרי זה באקוגו מזנק לעברו שוב אבל טודורוקי תופס אותו בידו וגם משליך אותו אבל לא מספיק רחוק. באקוגו עומד מול טודורוקי עכשיו ויוצר מתקפה חזקה מאוד בעזרת הקווירק שלו עם תנופה מדהימה, תוך כדי שהוא מבקש מטודורוקי להשתמש גם בחציו השמאלי, טודורוקי מכין את האש שלו אבל נזכר בילדותו ומכבה את האש שלו. באקוגו מעיף את טודורוקי מחוץ לגבולות הזירה עם ההתקפה שלו, לאחר מכן הוא מגיע אל טודורוקי המעולף וזועם עליו. אבל מידנייט השופטת גורמת לבאקוגו לחוסר הכרה עם הקווירק שלה.

אחרי פסטיבל הספורט, כל אחד מהתלמידים הולך להתמחות שונה. מידוריה נאלץ לבחור בגראן טורינו, המורה של אול-מייט. טודורוקי בוחר בסוכנות של אביו, אנדאוור, על מנת להכיר גם בחציו השמאלי וללמוד לקבל את זה. טניה אידה בוחר בסוכנות של מנואל, גיבור בינוני, אבל בדיעבד הסתבר שהוא בחר במנואל על מנת למצוא את רוצח הגיבורים שהפריש את אחיו של טניה (טנסיי אידה, ששמו כגיבור הוא אינגניום) ולהתעמת איתו. בערב, גראן טורינו ומידוריה נוסעים ברכבת, ובהפתעה גמורה יצור שדומה לנומו (שכנראה גם שמו הוא נומו אבל הוא חלש משמעותית מהנומו שהתקיף את כיתה A) מתפרץ אליה ומכניע את אחד הגיבורים שהיה נגדו, וגראן טורינו מזנק אליו ומצליח להרחיקו מהרכבת. גם מידוריה עוזב את הקרון רק בשביל למצוא את אידה המשותק רגע לפני שרוצח הגיבורים סטיין נועץ בו את חרבו ועוד גיבור ("יליד מקומי") שמשותק, מידוריה מזנק אל רוצח הגיבורים סטיין עם ה"סמאש" שלו ומצליח להציל את אידה, לאחר מכן מידוריה מכה שוב את רוצח הגיבורים עם עוד "סמאש" לאחר שהתחמק ממנו, אבל רוצח הגיבורים טועם מדמו של מידוריה וכך משתק אותו. ואז טודורוקי מגיח ומציל את שלושתם, טודורוקי מנהל קרב קשוח עם רוצח הגיבורים שלבסוף מידוריה יוצא מהשיתוק של רוצח הגיבורים סטיין, ועכשיו זה שניים נגד אחד. אידה לא אוהב את ההתרחשות וכועס מאוד ורוצה לנקום ברוצח הגיבורים בעצמו, לבסוף הוא מצליח להתגבר על השיתוק של רוצח הגיבורים והוא ומידוריה מכים בו עם הרספירו בארסט והסמאש. לאחר מכן הגיבורים המקצועיים מגיעים אבל אחד הנומואים תופס במידוריה, ורוצח הגיבורים מציל אותו. אבל בסוף הוא מאבד הכרה בעמידה ונעצר. ובזכות רוצח הגיבורים סטיין התדמית של ליגת הנבלים תשתנה והיא תהפוך להיות מקושרת אליו באופן בלתי נפרד.

פרסים והישגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

המאנגה הייתה מועמדת לפרס בתחרות המאנגה טאישו (אנ') השמינית בשנת 2015.[5]

הכרך הראשון של המאנגה הגיע למקום ה-7 בטבלת המאנגה השבועית של אוריקון (אנ') עם 71,575 עותקים שנמכרו.[6] הכרך השני הגיע למקום ה-6, עם 167,531 עותקים. נכון לחודש מרץ 2017, היו בעולם למעלה מ-10 מיליון כרכים של מאנגה של אקדמיית הגיבורים שלי.[7]

המאנגה זכתה בפרס "Sugoi Japan Award" בשנת 2017.[8]

עקב הפופולריות הגדולה של הסדרה, דמויות של אקדמיית הגיבורים שלי שומשו לקידום הסרט של אולפני מארוול: הנוקמים: מלחמת האינסוף.[9]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ אתר הבית של אקדמיית הגיבורים שלי באתר ויז מדיה (באנגלית) (נבדק בתאריך 17.05.2018)
  2. ^ בוקו נו הירו אקדמיה (באנגלית), באתר myanimelist
  3. ^ בוקו נו הירו אקדמיה עונה 2 (באנגלית), באתר myanimelist
  4. ^ בוקו נו הירו אקדמיה עונה 3 (באנגלית), באתר myanimelist
  5. ^ מועמדי פרס המאנגה טאישו ה-8 (באנגלית), באתר Anime News Network‏18 בינואר 2015
  6. ^ דירוג מאנגות יפניות, 3–9 לנובמבר 2014 (באנגלית), באתר Anime News Network, ‏12 בנובמבר 2014
  7. ^ לאקדמיית הגיבורים שלי יש למעלה מ-10 מיליון עותקים מודפסים (באנגלית), באתר Anime News Network, ‏31 במרץ 2017
  8. ^ רה:זירו, אקדמיית הגיבורים שלי – הפרסים הראשונים בתחרות Sugoi Japan Award לשנת 2017 (באנגלית), באתר Anime News Network, ‏16 במרץ 2017
  9. ^ אקדמיית הגיבורים שלי X הנוקמים – שיתוף פעולה (באנגלית), באתר Manga Tokyo, אפריל 2018