אריה בבצ'וק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

לוציאן (לוסיאן) אריה בבצ'וקאנגלית: Lucian Arye Bebchuk; נולד ב-4 בדצמבר 1955) הוא פרופסור מן המניין בבית הספר למשפטים בהרווארד, וחבר סגל במינוי מיוחד בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב, המתמחה בניתוח כלכלי של המשפט ובדיני תאגידים.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אריה בבצ'וק עשה את שירות החובה בצה"ל בחיל השלישות, במקביל סיים את חוק לימודיו לתואר הראשון במתמטיקה ובכלכלה באוניברסיטת חיפה בשנת 1977. לאחר מכן, בשנת 1979, השלים תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב, והמשיך ללימודי דוקטורט בבית הספר למשפטים של אוניברסיטת הרווארד, בין השנים 19801984. בנוסף לכך, בבצ'וק סיים תואר שני ושלישי בכלכלה מאוניברסיטת הרווארד (1992-1993). הוא הצטרף לסגל ההוראה של בית הספר למשפטים של הרווארד בשנת 1986. בגיל 32 התמנה לפרופסור מן המניין.

כתב-העת Directorship נקב בשמו כאחד ממאה האנשים המשפיעים ביותר על הממשל התאגידי בארצות-הברית. בשנת 2000 נבחר לחבר באקדמיה האמריקאית לאמנויות ולמדעים, ובשנת 2004 הוענקה לו מלגת גוגנהיים.

במחקריו הוא דוגל בחיזוק ההגנה על בעלי מניות בחברות ציבוריות, הוא גם תומך בשכר מנהלים שיבוסס על ביצועי החברות שלהם כדי להגביר את הצלחתן.

אריה בבצ'וק שימש כיועץ מיוחד לוועדת הריכוזיות שמונתה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו באוקטובר 2010.

מספריו[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • Towards an undistorted choice and equal treatment in corporate takeovers / Lucian Arye Bebchuk. Cambridge, MA: Harvard Law School, 1984
  • Corporate law and economic analysis / edited by Lucian Arye Bebchuk Cambridge: Cambridge University Press, 1990
  • Pay without performance: the unfulfilled promise of executive compensation / Lucian Bebchuk and Jesse Fried. Cambridge, Mass.: Harvard University Press, 2004.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]