בטלסטאר גלקטיקה: התוכנית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
בטלסטאר גלקטיקה: התוכנית
Battlestar Galactica - the Plan
Battlestar Galactica-logo-black.png
בימוי אדוארד ג'יימס אולמוס עריכת הנתון בוויקינתונים
הופק בידי רונלד ד. מור
ג'יין אספנסון
דייוויד איק
תסריט ג'יין אספנסון
עריכה אנדרו סקליר
שחקנים ראשיים אדוארד ג'יימס אולמוס
מייקל הוגאן
קייט ורנון
מרי מקדונל
ג'יימס קליס
קייטי סאקהוף
מייקל טרוקו
אהרון דאגלס
ג'יימי באמבר
לוסי לולס
דין סטוקוול
קאלום קית' רני
רקהה שארמה
ריקי וורת'י
גרייס פארק
טרישה הלפר
מתיו בנט
לימארי נאדאל
אליסון דאון
טיפאני לינדאל-נייט
מוזיקה בר מק'קרירי עריכת הנתון בוויקינתונים
צילום סטפן מק'נוט
מדינה ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
חברת הפקה אולפני יוניברסל פלורידה
חברה מפיצה Universal Studios Home Entertainment, נטפליקס עריכת הנתון בוויקינתונים
הקרנת בכורה 29 באוקטובר 2009
משך הקרנה 90 דק' עריכת הנתון בוויקינתונים
שפת הסרט אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
סוגה סרט מדע בדיוני טלוויזיוני עריכת הנתון בוויקינתונים
סרט קודם בטלסטאר גלקטיקה: התער
www.syfy.com/battlestar
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

בטלסטאר גלקטיקה: התוכנית הוא סרט טלוויזיוני המגלה מידע עלילתי על המיני סדרה בטלסטאר גלקטיקה והסדרה בטלסטאר גלקטיקה. הסרט מצולם מזווית ראייתו של הסיילון הנקרא ג'ון / האח קאביל (מספר 1) המגולם על ידי דין סטוקוול בניסיונו למחוק את האנושות ולהעניש את חמשת הוריו ובמיוחד את אמו - אלן טיי. בעקבות הסרט נקשרים קווי העלילה של המיני סדרה והסדרה ומידע עלילתי חשוב מתגלה לצופים.

עלילת הסרט[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילת הסרט, קאביל עומד מול גופותיהם הריקות של החמישה האחרונים בספינת התחייה. הוא היחיד הזוכר אותם ויודע עליהם. גישתם הסלחנית של החמישה האחרונים כלפי בני האדם הרגיזה אותו. החמישה האחרונים ניסו למנוע מלחמות בין בני האדם לסיילונים לאחר שבני האדם שיעבדו את הסיילונים הצנטורים ובעוד שהוא מאמין שלבני האדם אין תקנה, החמישה האחרונים שאפו להפסקת אש ולא הצליח לשנות את דעתם. הוא שינה את שמו לקאביל, לכד את החמישה והמית אותם. לפני שהוריד אותם לגופות חדשים הוא תכנת להם זיכרונות של בני אדם ועירב אותם ביניהם במטרה שילמדו על אופיים הבזוי ויבינו את טעותם אל מול צדקתו. לאחר מכן, הוא מחק כל זיכרון שלהם ממאגר הזיכרונות הסיילוני ותכנת את הדגמים האחרים לא לחשוב עליהם.

הסרט מתרכז בשני פריטים ממודל מספר 1: קאביל הנמצא על קפריקה עם המחתרת, הקרוב לסמואל ט. אנדרס וקאביל הנמצא על הגלקטיקה ומפעיל את הסוכנים ששם במבצעי חבלה כדי להשמיד את הספינה והצי.

לפני המתקפה, קאביל אחד הסתתר בין בני האדם בפייקון ופגש שם את אלן טיי. לאחר המתקפה של הסיילונים על 12 המושבות הוא הציל את אלן מן ההריסות והעלה אותה על מעבורת שנמלטה מן הכוכב והצליח להצטרף לגלקטיקה. אלן היא זו שעיצבה את ג'ון בדמות אביה. הוא הראשון שנוצר מבין הסיילונים. אלן אוהבת מאוד את ג'ון ונדמה כי בתחילה יחסיהם היו טובים, אך ג'ון נטה לקנאות, כעסים וסאדיזם. הוא השמיד את מודל מספר 7 שנקרא "דניאל" כי קינא בקשר העמוק והקרבה בינו לבין אלן טיי שכינתה אותו: "יצירתי, רגיש ואומנותי", הוא זיהם את מיי השפיר שבו אוחסנו כל הגופות והנוסחא הגנטית הושחתה ובכך המודל הזה בעצם הושמד. הוא פוגש על הגלקטיקה שני דגמים של דוראל, שני מספרי שש, סיימון ושרון ולארי המכונה בומר, ומפעיל אותם כדי לנסות להשמיד את הגלקטיקה. בומר מפוצצת את מאגרי המים של הגלקטיקה ויורה בקומנדר אדאמה פעמים אך לא הורגת אותו. דוראל הראשון נלכד וננטש בתחנת ראגנאר, דוראל השני מפוצץ את עצמו ולא גורם נזק כלל. מספר שש הראשונה, שלי גודפרי מנסה להאשים את ד"ר גאיוס באלטר כי בגד באנושות, כדי לקעקע את המחקר הסיילוני שלו, ומספר שש השנייה מתאבדת על ידי פיצוץ פצצה גרעינית, כדי להסגיר את מיקום הצי על ידי החותם הרדיואקטיבי של הפצצה. סיימון מצווה להשמיד את הספינה עליה הוא חיי, אך הוא מתאבד כדי לא להרוג את משפחתו. כל מאמציו של קאביל עלו בתוהו.

קאביל שעל קאפריקה חובר אל המחתרת כדי להיות קרוב לאנדרס ולנסות לגרום לו להבין כי הסיילונים הם התרופה והתחליף לאנושות הפגומה, אך אינו מצליח.

קאביל מאס בגופו הביולוגי הזקן, המוגבל והשברירי והיה רוצה לראות ולחוות דברים שבני אדם אינם יכולים כגון: רוח השמש, חומר אפל וסופרנובה. כאשר הסיילונים מחליטים על הפסקת אש, קאביל מקפריקה מגיע אל הגלקטיקה שם שניהם מודיעים לאדאמה על הפסקת האש, אך אדאמה משליך אותם מפתח האוויר. לפני שהם מושלכים, מדברים ביניהם שני הקאבילים וקאביל מקפריקה אומר לקאביל מגלקטיקה כי הניסיון לחסל את האנושות הייתה טעות אנושה ונידונה לכישלון מראש. רגע לפני שפתח האוויר נפתח מחזיקים שני הקאבילים ידיים כשותפות לגורלם.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קומנדר ויליאם "ביל" אדאמה המכונה "האסקר" (אדוארד ג'יימס אולמוס) - מפקד ספינת הגלקטיקה.
 • קולונל סול טיי (מייקל הוגאן) - הקמב"ץ של הספינה. אחד מן החמישה האחרונים.
 • מש"ק גיילן טירול המכונה "צ'יף" (אהרון דאגלס) - המש"ק בעל הדרגה הגבוהה ביותר בספינה. אחד מן החמישה האחרונים. לאחר שהיו לו סיוטים הוא מכה את קאלי והוא חושש שהוא סיילון. הוא מבקש להיפגש עם איש דת מפני שאביו היה כזה, ואיש הדת שמופיע הוא קאביל.
 • "מס' 1" (ג'ון / "האח קאביל") (דין סטוקוול) - מודל בדמות גבר מזדקן. בניגוד לכל דגמי הסיילונים האחרים, קאביל הוא אתאיסט, ציניקן, סאדיסט וסרקסטי. הוא נוטה לזלזל בשאר הסיילונים ובמטרותיהם, ובפרט כשהדבר מתנגש עם עמדתו בכל הנוגע להשמדת בני האדם.
 • "מס' 2" ("ליאובן קונוי") (קאלום קית' רני) - סיילון בדמות גבר חסון. ליאבון טוען שהוא יכול לראות זרמים של קיום בעבר, בהווה ובעתיד.
 • "מס' 3" ("דיאנה בירס") (לוסי לולס) - מודל בדמות אשה גבוהה ובלונדינית, אגרסיבית ומניפולטיבית במיוחד, שנוטה אף לפעול מאחורי גבם של סיילונים אחרים. היא אדוקה באמונתה ובעלת סמכות רבה בקרב בני עמה. מס' 3 זו אף מנסה ואף מצליחה לגלות את זהותם של חמשת הסיילונים האחרונים, בניגוד לחוקים. בעקבות כך כל הדגם שלה אוחסן כדי שסודו של קאביל לא יתגלה.
 • "מס' 4" ("סיימון אוניל") (ריקי וורת'י) - סיילון בדמות גבר שחור גבוה. סיימון הוא רופא מנתח בעל הבנה עמוקה בפיזיולוגיה ואנטומיה של בני אדם. משמש כרופא של קבוצת הפירמידה של אנדרס ופרט נוסף נמצא עם הצי ומשמש כחובש צבאי. מנהל חיי משפחה עם ג'יאנה או'ניל וביתה ג'מי מנישואים קודמים. כשמבקשים ממנו להשמיד את ספינתו הוא מתאבד.
 • "מס' 5" ("אהרון דוראל") (מתיו בנט) - סיילון בדמות גבר צנום. שימש לפני המתקפה כמנהל יחסי הציבור של הספינה ואף הטמין בה מכשירי מעקב ופוצץ פצצה על גבי הסיפון.
 • "מס' 6" (טרישה הלפר) - פרט אחד היא שלי גודפרי המנסה להרוס את מחקרו של באלטר ופרט שני היא מספר שש המנהלת רומן עם קאביל. קאביל גורם לה להתאבד כדי למסור את מיקום הצי לסיילונים.
 • "מס' 8" ("שרון ולארי") (גרייס פארק) - סיילונית בדמות אשה כהת שיער מלוכסנת עיניים. שתי דמויות חשובות בסדרה הן סיילוניות מדגם זה: שרון "בומר" ואלרי, טייסת ראפטור בצוות הגלקטיקה שמנהלת רומן עם צ'יף טירול, ואינה מודעת לזהותה האמיתית. קאביל פיצל את תודעתה: תודעה המודעת להיותה סיילונית ותודעה החושבת שהיא אנושית. קאביל משתמש בפיל מעץ כדי להפנט אותה ולגרום לה לעבור בין תודעות, שם הוא נותן לה הוראות. תודעתה של בומר האנושית חושדת שהיא סיילונית והתודעה הסיילונית מרגישה מתוסכלת מן התפקיד שניתן לה.
 • ג'יאנה או'ניל (לימארי נאדאל) - אשתו של סיימון - מספר 4. מהנדסת אווירונאוטיקה אזרחית. לאחר שמתגלה שסיימון התאבד וכי הוא היה סיילון במשך השנים שהיא הכירה אותו. היא וצ'יף טירול (שלא היה מודע אז לטיבו שלו) חלקו את אובדנם בעקבות אהבת הסיילונים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]