בית הנבחרים של טקסס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
בית הנבחרים של טקסס
Texas House of Representatives
חותם בית הנבחרים של טקסס
חותם בית הנבחרים של טקסס
חותם בית הנבחרים של טקסס
מדינה טקססטקסס טקסס
סוג בית תחתון
הרכב
מספר מושבים 150
התפלגות מושבי בית הנבחרים
התפלגות מושבי בית הנבחרים
     המפלגה הרפובליקנית (85)      המפלגה הדמוקרטית (65)
בחירות
בחירות קודמות 2022
בחירות הבאות 2024
מנהיגים
יושב ראש בית הנבחרים דייד פילן (מאז 12 בינואר 2021)
מנהיג הרפובליקנים ג'ים מרפי (מאז 12 בינואר 2021)
מנהיג הדמוקרטים כריס טרנר (מאז 30 בינואר 2017)
משכן
מליאת בית הנבחרים המדינתי
מליאת בית הנבחרים המדינתי
קפיטול מדינת טקסס, אוסטין
אתר אינטרנט
www.house.state.tx.us
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

בית הנבחרים של טקססאנגלית: Texas House of Representatives) הוא הבית התחתון של בית המחוקקים במדינת טקסס שבארצות הברית. בבית הנבחרים חברים 150 נציגים, המייצגים כל אחד כ-167,637 איש – נכון למפקד האוכלוסין של ארצות הברית שנערך בשנת 2010. בית הנבחרים המדינתי מתכנס בקפיטול מדינת טקסס השוכן בעיר הבירה אוסטין.

בית הנבחרים של טקסס מתכנס בישיבה רגילה במשך כחמישה חודשים מדי שנה. התכנסויות רגילות מתחילות בצהריים ביום שלישי השני בחודש ינואר של שנים אי-זוגיות ועשויות להימשך לא יותר מ-140 יום, ומסתיימות במהלך השבוע האחרון של מאי או השבוע הראשון של יוני. מושבים מיוחדים מתכנסים בהוראת מושל טקסס ועשויים להימשך עד חודש ימים[1]. חבר בבית הנבחרים המדינתי חייב להיות אזרח ארצות הברית, חייב להיות רשום בפנקס הבוחרים המדינתי ולהיות בן 21 לפחות. עליו להיות תושב המדינה במשך שנתיים טרם הבחירות, ובמשך שנה להיות תושב המחוז בו מתמודד.

יושב ראש בית הנבחרים של טקסס הוא "הפקיד הממונה" (Presiding Officer) והחבר הבכיר ביותר בבית הנבחרים המדינתי. תפקידיו של יושב הראש כוללים שמירה על הסדר בתוך בית הנבחרים, הכרה בחברי הבית במהלך דיון, פסיקה בעניינים פרוצדורליים, מינוי חברים לוועדות השונות ושליחת הצעות חוק לבדיקה בוועדה הרלוונטית להן. במקביל, קיים תפקידו של יושב ראש בית הנבחרים הזמני (Speaker pro tempore) – משרה שבעיקרה היא טקסית, אך לפי מסורת ארוכת-שנים מי שמאייש אותה הוא מנהל את הדיונים בבית הנבחרים במהלך בחינת הצעות חוק.

בניגוד לבתי מחוקקים אחרים במדינות ארצות הברית, כללי בית הנבחרים אינם מכירים באורח רשמי במנהיג רוב ובמנהיג מיעוט. המנהיגים הבלתי-רשמיים של הסיעות בבית הנבחרים הם יו"ר הסיעה הרפובליקנית ומנהיג הסיעה הדמוקרטית, ושניהם נבחרים בידי חברי סיעתם.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ About Us — Texas House of Representatives, באתר בית הנבחרים של טקסס (באנגלית)