ג'רוזלם פוסט לייט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Internet-news-reader.svg ג'רוזלם פוסט לייט
לוגו ג'רוזלם פוסט לייט
תדירות שבועון
סוגה חדשות ובידור
בעלים אלי עזור
מנכ"ל רונית חסין הוכמן
עורך נמרוד גנצרסקי
נוסד 16 ביולי 2009
שפה אנגלית קלה
מערכת תל אביב
www.jpostlite.co.il

ג'רוזלם פוסט לייט (The Jerusalem Post lite) הוא שבועון ישראלי הנכתב באנגלית פשוטה ומיועד לסייע לקוראיו בשיפור השפה. את הרעיון הגתה מנכ"ל קבוצת הג'רוזלם פוסט רונית חסין הוכמן. הגיליון הראשון יצא ב-16 ביולי 2009 וכיום נחשף לעשרות אלפי קוראים.

שער דוגמה לג'רוזלם פוסט לייט

מטרה וקהל יעד[עריכת קוד מקור | עריכה]

קהל היעד של העיתון הוא אנשי עסקים שעובדים עם מדינות דוברות אנגלית, סטודנטים, תלמידים וכדומה, ומטרתו - לסייע בשיפור השפה המדוברת על ידי חשיפה לתכנים יומיומיים הכתובים באנגלית פשוטה. כתוספת לקורסים או שיעורים הוא נועד להרגיל את השימוש בשפה ולהגדיל את אוצר המילים.

תוכן[עריכת קוד מקור | עריכה]

הג'רוזלם פוסט לייט מונה 32 עמודים המכילים חדשות, כלכלה, וכתבות בנושאי משפחה ובריאות, טיולים, ספרים, טכנולוגיה, ספורט, ראיונות, ביקורות מוצרים ועוד. בסוף העיתון יש תרגילים ותשחצים באנגלית.

חשוב לציין כי התרגום של המילים לא מתבצע מילה במילה, אלא על פי המשמעות של אותה מילה במשפט או בסיפור. כדוגמא בעברית; "המסיבה היתה פיצוץ" - פיצוץ לא יתורגם כ'פיצוץ', אלא כ'מאוד מוצלחת'. הכוונה בתרגום היא שהתרגום עצמו יוכל להשתלב במשפט ללא הפרעה.

כל כתבה מדורגת על ידי כוכבים לסימון רמת השפה בה היא כתובה. כוכב אחד לרמה קלה ושלושה כוכבים לרמה קשה. כמו כן, בכל כתבה מילון עם תרגום לעברית וגם תרגום פונטי להגייה קלה של המילה.

חלק מהתוכן נכתב על ידי כתבים ועורכים של השבועון וחלק מגיע מהעיתון היומי הג'רוזלם פוסט. הטקסט נערך ועובר בדיקה פדגוגית על ידי מורה לאנגלית.

צוות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הג'רוזלם פוסט לייט הוא חלק מקבוצת הג'רוזלם פוסט. העורך הראשי של קבוצת מגזיני שיפור אנגלית, הכוללת את הג'רוזלם פוסט לייט, הוא נמרוד גנצרסקי.