גנרל חיל התותחנים (גרמניה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

גנרל חיל התותחניםגרמנית: General der artillerie) היא דרגה בכוחות הקרקע הגרמניים (גרמנית: הר). כיום הדרגה ניתנת לקצינים בדרגת של OF-6, והם אחראים בפרט בעניינים של אימון וציוד כוחות הארטילריה של הבונדסוור.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סמלי הדרגה
סמל הדרגה - תג צווארון
סמל הדרגה - תג כתף
סמל הדרגה - תג שרוול
גנרל חיל התותחנים

גנרל חיל התותחנים היא דרגה לשעבר של גנרל חיל בכוחות היבשה הגרמניים (צבא הקיסרות הגרמנית, הרייכסווהר והוורמאכט), אשר הייתה בשימוש גם על ידי הצבא הפרוסי והצבא האוסטרו-הונגרי[1], והייתה השלישית בחשיבותה, לאחר דרגות גנרל-אוברסט וגנרל-פלדמרשל. הדרגה היא שוות ערך לדרגת שלושה כוכבים כיום.

כיום, בכוחות המזוינים של גרמניה, הבונדסוור, הדרגה של גנרל-לויטננט היא המקבילה לדרגה המסורתית של גנרל חיל התותחנים. בצבא גרמניה המזרחית לא הייתה מקבילה לדרגת גנרל חיל התותחנים, והיא מוזגה לדרגת גנרל-אוברסט.

דרגה זוטרה
גנרל-לויטננט
Balkenkreuz.svg

(דרגות הוורמאכט)
גנרל חיל התותחנים

דרגה בכירה
גנרל-אוברסט

דרגות מקבילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

קצינים בדרגה מקבילה בחיל הפרשים נקראו גנרל חיל הפרשים ואלו בחיל הרגלים היו גנרל חיל הרגלים. בשנת 1935 הוורמאכט הוסיף את הדרגות של גנרל חיל השריון, גנרל הכוחות ההרריים, גנרל חיל הצנחנים, גנרל חיל הקשר. בלופטוואפה, המקבילה לדרגה הייתה גנרל חיל טייסי הקרב. הדרגה ציינה רק בכללית את הזרוע שבה שירת הגנרל, ולא התייחסה לתפקידו באופן ספציפי.

הדרגה בבונדסוור[עריכת קוד מקור | עריכה]

בבונדסוור קיים תואר של גנרל חיל התותחנים, האחראי על אימון וציוד כוחות הארטילריה, ונושא בדרך כלל דרגת בריגדיר גנרל. מכיוון שזהו רק תואר ולא דרגה, לפעמים יכול לשאת אותה גם קצין בדרגת אוברסט.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ תחת השם פלדצוגמייסטר