דניאל ברי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
דניאל מ. ברי
Daniel M. Berry
Danielberry.jpg
לידה 1948 (בן 71 בערך)
ענף מדעי מדעי המחשב
מדינה קנדה

דניאל מ. ברי (נולד ב-1948) הוא פרופסור מן המניין בפקולטה למדעי המחשב באוניברסיטת ווטרלו שבקנדה החל מ-1999.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברי נולד ב-1948 בעיר קליבלנד הייטס שבאוהיו, ארצות הברית. ברי קיבל את תואר הB.S שלו במתמטיקה מהמכון הפוליטכני ע"ש רנסלר שבניו יורק ב-1969 ואת הPh.D שלו במתמטיקה שימושית ומדעי המחשב מאוניברסיטת בראון ב-1974. עלה לישראל ב-1987 וכיהן כפרופסור בטכניון. בין השאר היה המנחה של לאה גולדין, יואל מארק וג'וני סרוג'י. ב-1999 עבר להתגורר בווטרלו שבאונטריו שבקנדה. היה נשוי לאורנה ברי ולהם שתי בנות.

תחומי מחקר[עריכת קוד מקור | עריכה]

תחום המחקר של ברי הוא הנדסת דרישות במדעי המחשב. מחקריו מתמקדים באיסוף מידע מחברים בארגון לקוח כדי להפיק מפרט קוהרנטי עבור מערכת ממחושבת בה חפץ הלקוח. מטרת האב של עבודה זו היא לפתח כלים ושיטות שיעזרו לאסוף את המידע הדרוש לבניית מפרט הדרישות. במסגרת מחקרו ברי גם חוקר את ההשפעה של רגשות, ערכים ואמונות בבנייה של סביבת עבודה חדשנית, ואת תפקידו של הלקוח והמשתמש בעזרה למהנדס הדרישות להגיע למפרט דרישות מלא.

חיים אישיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברי הוא כבד שמיעה מלידה. הוא למד באופן טבעי לקרוא שפתיים בשפה האנגלית וכך הוא מסוגל לנהל שיחה פנים אל פנים. ב-10 בנובמבר 2001 פרסם מאמר בדבר שימור יכולתם של כבדי השמיעה להשתמש במחשב ובאינטרנט[1]. במאמר זה פורס ברי את היתרונות שמציע עולם המחשוב לכבדי השמיעה, מעצם כך שאיננו דורש את היכולת לשמוע ואת חששו מכיוון ההתקדמות הנוכחי לכיוון של שימוש בממשקי מחשב מבוססי שיחה. ברי מציע במאמר שממשקי המחשב העתידיים יכילו כתוביות מסונכרנות עם הדיבור ואף "ראש צף" שיגיד את המילים עבור אלו מבין כבדי השמיעה שקוראים שפתיים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]