דראפט ה-KHL

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דראפט ה-KHLרוסית: Драфт КХЛ) - הוא אירוע שנתי שנערך במסגרת ליגת ההוקי הקונטיננטלית, שמתבטא בבחירתן של קבוצות ההוקי בשחקנים צעירים על פי קריטריונים מסוימים. הדראפט מתקיים פעם בשנה, בדרך כלל תוך 2-3 חודשים מסיום העונה הקודמת והוא נערך בארנה מיטישצ'י במחוז מוסקבה.

הדראפט הוא למעשה אירוע הבחירות של קבוצות ההוקי בשחקנים וכשרונות צעירים על מנת להחתימם בחוזה עבור הקבוצה. זהו שיטת הדראפט היחידה הקיימת בספורט הרוסי.

היתרון בדראפט הוא הנוהל למשוך כשרונות צעירים לליגה של שחקני הוקי צעירים מקבוצות נוער, ושחקנים שלא שיחקו בליגה בעבר. האירוע מאפשר לשחקנים הזדמנות, למי שגדל במועדון KHL, להתפתח ולהתאמץ יותר, כיוון שבמסגרת הדראפט, השחקנים למעשה נמצאים תחת בדיקת הסקאוטים של הקבוצות, בחפשן כשרונות צעירים.

החסרון בדראפט לעתים הוא ההנחה של מועדוני ההוקי שניתן לבחור כשרונות צעירים מכל קבוצה ולהשקיע פחות במחלקות הנוער, אף שהלכה למעשה, ההשקעה במועדוני ההוקי הצעירים אינה פוחתת מאחר שלכל מועדוני ההוקי קרח ישנה ליגה משלהם (MHL).

בספטמבר 2011 קבוצת לוקומוטיב יארוסלבל ניצבה בפני המשבר הגדול ביותר בתולדותיה כאשר בעקבות "אסון 7 בספטמבר" בו נספו כמעט כל שחקני הקבוצה בהתרסקות מטוס, היא נותרה ללא קבוצת הבוגרים שלה, לאחר שהליגה נפתחה והדראפט הסתיים. לפיכך הוחלט לארגן קבוצה שתורכב משחקני נוער שתחל לשחק בנובמבר 2011, כקבוצת הבסיס של לוקומוטיב עד שתתבסס.

P sport.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא ספורט. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.