לדלג לתוכן

האקדמיה הצבאית הקיסרית הרוסית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
האקדמיה הצבאית הקיסרית הרוסית
Николаевская военная академия
פרטים
מדינה האימפריה הרוסית
סוג אקדמיה צבאית
בסיס האם הגדה האנגלית 32 (1832-1901)
שדרות סובורוב 32 (1901-1918)
אירועים ותאריכים
תקופת הפעילות 1832–1918 (כ־86 שנים)
נתוני היחידה
כוח אדם 2,000
פיקוד
יחידת אם הצבא הרוסי הקיסרי

האקדמיה על שם ניקולאי של המטה הכללי הייתה אקדמיה צבאית להכשרת קצונה (זוטרה, בכירה וקציני מטה, במסלולים נפרדים) בצבא הקיסרי של האימפריה הרוסית. האקדמיה נוסדה ב-1832. כל חברי המטה הכללי הרוסי היו בוגרי המסלול הבכיר באקדמיה. האקדמיה עברה שינויי מבני מספר פעמים והפסיקה להתקיים במהלך מלחמת האזרחים ברוסיה והוחלפה באקדמיה של הצבא האדום.

הלימודים הצבאיים באקדמיה התמקדו בתחומי טקטיקה, אסטרטגיה צבאית, טיפול בסוסים, היסטוריה צבאית, התבצרות, מיגון והתקפת יעדים מבוצרים. האקדמיה הכשירה גם קצינים מקצועיים-טכניים בתחומי ההנדסה הצבאית והארטילריה.

שמה הרשמי היה "האקדמיה הצבאית הקיסרית" (Императорская военная академия), בשנת 1855 נקראה בשם האקדמיה על שם ניקולאי של המטה הכללי (Николаевская академия Генерального штаба; לזכר הקיסר ניקולאי הראשון), משנת 1909 נודעה בשם האקדמיה הקיסרית הצבאית על שם ניקולאי (Императорская Николаевская военная академия).

לפי פיטר קנז, "האקדמיה של ניקולס, או מכללת סגל, העניקה את ההשכלה הצבאית הגבוהה ביותר ברוסיה האקדמיה הייתה מאורגנת, כמו מוסדות רבים של הצבא הרוסי, לפי הדגם הגרמני. רק טובי הקצינים, לאחר כמה שנים של שירות בגדודים, יכלו להיכנס לאקדמיה הזו. מבין 150 הבוגרים בשנתיים, 50 התלמידים הטובים ביותר קיבלו מינוי במטכ"ל והאחרים חזרו לגדודים שלהם. למעשה כל הפיקוד העליון של הצבא הרוסי במלחמת העולם וצבא המתנדבים במלחמת האזרחים היו בוגרי מכללת מטכ"ל ".

בשנת 1918 האקדמיה פורקה והוחלפה באקדמיה של הצבא האדום.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך זה הוא קצרמר בנושא האימפריה הרוסית ובנושא צבא. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.