הדגל הקולוניאלי הלאומי של אוסטרליה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הדגל הקולוניאלי הלאומי של אוסטרליה
סוג הדגל עיצוב שהיה בשימוש בעבר, אך כיום לא בשימוש עיצוב שהיה בשימוש בעבר, אך כיום לא בשימוש
יחס אורך/גובה 1:2
הונף לראשונה 1823
הונף לאחרונה 1824
מוטיבים עיצוביים הצלב הדרומי עריכת הנתון בוויקינתונים
שם המעצב קפטן ג'ון ניקולסון וקפטן ג'ון בינגל
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

הדגל הקולוניאלי הלאומי של אוסטרליה (18231824) היה המבשר של עיצוב דגלים אוסטרליים רבים אשר עוצבו על בסיס הצלב הדרומי ודגל הממלכה המאוחדת בקנטון משולבים יחדיו.

היה זה הניסיון המתועד הראשון לעיצובו של דגל לאומי ייחודי לאוסטרליה. הדגל עוצב בידי קפטן ג'ון ניקולסון וקפטן ג'ון בינגל, שניהם תושבי ניו סאות' ויילס. עיצובו הושפע מעיצובו של הנס הלבן של הצי המלכותי מגינה של אוסטרליה בין השנים 1788 ועד 1913. צלב ג'ורג' הקדוש האדום הגדול שובץ בארבעה כוכבים לבנים מתומנים המייצגים את צלב הדרום האוסטרלי. על פי קפטן בינגל הדגל אומץ בידי הממשל של סר תומאס בריזביין.


לפני שנים רבות, עוד בשנת 1823 או 1824, סיעתי בידי קפטן ג'ון ניקולסון מהצי המלכותי, מפקד נמל ג'קסון, בתכנון ואישור בפני הלורד של הימייה דגל לאומי קולוניאלי לאוסטרליה אשר עמד באישורו של כבוד הלורד ואומץ בידי הממשל של סר תומאס בריזביין. הצעתינו הייתה דגל צלב ג'ורג' הקדוש הלאומי הבריטי בתוספת ארבעה כוכבים המונחים על ארבע הזרועות של הצלב כסמל ההמוספרה שלנו "הצלב הגדול הדרומי". בהמשך הושחת הדגל על ידי הוספת כוכב נוסף במרכז הצלב על ידי מהאן דהו ללא הבנת הכוונה המקורית ושילוב האומות האמריקניות. סידני בימים הללו הייתה אוסטרליה! ואף פרובינציה אחרת לייצוג ועל כן הוספת כוכבים נוספים סיכלה את הכוונה המקורית

ג'ון בינגל, 1881

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]