ההתאחדות הבינלאומית של האגודות הווקסילולוגיות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
דגל הארגון

ההתאחדות הבינלאומית של האגודות הווקסילולוגיותצרפתית: Fédération internationale des associations vexillologiques, מוכרת בראשי התיבות FIAV), היא ארגון בינלאומי המאגד 52 אגודות וארגונים ממדינות שונות בעולם העוסקים בווקסילולוגיה. בחוקת הארגון מופיעה מטרתו כ"יצירת ופיתוח מרכז של ידע אודות דגלים על כל סוגיהם, על צורותיהם ושימושיהם, ועל תאוריות מדעיות ועקרונות המבוססים על ידע זה". מלבד צרפתית, השפות הרשמיות של ההתאחדות הן אנגלית, גרמנית וספרדית.

תחילתה של ההתאחדות בקונגרס הווקסילולוגי השני שנערך בעיירה רישליקון שבקנטון ציריך, שווייץ, ב-3 בספטמבר 1967. בקונגרס זה ההתאחדות הוקמה באופן זמני, ובקונגרס השלישי שנערך בבוסטון שנתיים לאחר מכן ב-7 בספטמבר 1969 היא הוקמה רשמית.

להתאחדות ועד מנהל בן שלושה חברים הכולל נשיא ושני מזכירים. הוועד מנהל את העניינים השוטפים ואחראי לכינוסה של האספה הכללית, שמתכנסת במהלך הקונגרס הווקסילולוגי שנערך אחת לשנתיים. האספה הכללית מורכבת מ-52 נציגים - אחד מכל ארגון החבר בהתאחדות. האספה בוחרת את הוועד המנהל וקובעת את מדיניות ההתאחדות.

חברים בהתאחדות[עריכת קוד מקור | עריכה]

כיום חברים בהתאחדות ארגונים מהמדינות הבאות: אוסטרליה, אוקראינה, איטליה, ארגנטינה (2 ארגונים), ארצות הברית (8 ארגונים), בלגיה (2 ארגונים), בריטניה (מכון הדגל), גרמניה (4 ארגונים), הודו, הולנד (2 ארגונים), הונגריה, ונצואלה, יפן, מולדובה, מלטה, מקדוניה, ניו זילנד, סלובניה, ספרד (2 ארגונים), סרי לנקה, פולין (3 ארגונים), פינלנד, צ'כיה (2 ארגונים), צרפת (2 ארגונים), קנדה (2 ארגונים), קרואטיה, רומניה, רוסיה, שוודיה ושווייץ.

ישנם גם ארגונים רב לאומיים החברים בהתאחדות: "האיגוד הווקסילולוגי של צפון אמריקה" המאגד את קנדה וארצות הברית, "אגודת הדגל הנורדית" מהמדינות הנורדיות (איסלנד, דנמרק, נורווגיה, פינלנד ושוודיה) ו"האיגוד הווקסילולוגי של אפריקה הדרומית" המאגד את אנגולה, בוצוואנה, דרום אפריקה, זימבבואה, זמביה, לסוטהו, מדגסקר, מוזמביק, מלאווי, נמיביה וסווזלינד.

חבר נוסף הוא אתר דגלי העולם, שלמרות שאיננו משתייך למדינה מסוימת קיבל מעמד מלא כחבר.

הקונגרס הווקסילולוגי הבינלאומי[עריכת קוד מקור | עריכה]

מאז 1969, ההתאחדות אחראית לכינוסו - אחת לשנתיים - של הקונגרס הווקסילולוגי הבינלאומי (הקונגרס עצמו התכנס בפעם הראשונה כבר ב-1965), בקונגרס מתכנסת האספה הכללית של ההתאחדות, נערכים דיונים וסמינרים בנושא דגלים, והוא מהווה הזדמנות לווקסילולוגים מכל רחבי העולם להיפגש ולהחליף דעות.

הקונגרס ה-24 התקיים באלכסנדריה, וירג'יניה באוגוסט 2011, ה-25 התקיים ברוטרדם באוגוסט 2013 וה-26 התקיים בסידני באוגוסט 2015.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]