המינהל הראשי למלחמה בקיצוניות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
המינהל הראשי למלחמה בקיצוניות
Emblem of the Centre for Combating Extremism.svg
תחום שיפוט רוסיה עריכת הנתון בוויקינתונים
תאריך הקמה 6 בספטמבר 2008 עריכת הנתון בוויקינתונים
מטה מרכזי מוסקבה עריכת הנתון בוויקינתונים
האתר הרשמי
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

המינהל הראשי למלחמה בקיצוניות של משרד הפנים של הפדרציה הרוסיתרוסית: Главное управление по противодействию экстремизму Министерства внутренних дел Российской Федерации, בראשי תיבות: ГУПЭ МВД России), המכונה גם "מרכז E", הוא יחידה עצמאית של המנגנון המרכזי של משרד הפנים של הפדרציה הרוסית, אשר אחראי ליישום מדיניות ממשלת רוסיה ומסדירה חוקים ותקנות בתחום ההתנגדות לפעילות קיצונית, כמו גם ביצוע תפקידים אחרים בהתאם להנחיות רגולטוריות של משרד הפנים של רוסיה וחוקי רוסיה.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המינהל הראשי למאבק בקיצוניות של משרד הפנים של הפדרציה הרוסית (Главное управление по противодействию экстремизму Министерства внутренних дел Российской Федерации ,ГУПЭ МВД России) הוקם בהתאם לצו נשיא הפדרציה הרוסית דמיטרי מדבדב על הקמת השירות למאבק בקיצוניות של משרד הפנים של רוסיה מספר 1316 מיום 6 בספטמבר 2008.[1]

השם החדש התקבל בהתאם לצו נשיא הפדרציה הרוסית מיום 1 במרץ 2011 ובהוראת שר הפנים של רוסיה מיום 4 במרץ 2011. למחלקה ניתנו סמכויות אכיפת חוק בתחום ההתנגדות לפעילות קיצונית ומלחמה בטרור והוא הגוף המשטרתי המרכזי ללוחמה בטרור. המינהל הראשי הוא היחידה המבצעית העיקרית של המשרד בתחום פעילות נגד קיצוניות וטרור ומשתף פעולה עם שירות הביטחון הפדרלי ביישום מבצעי לוחמה בטרור.

משימות[עריכת קוד מקור | עריכה]

משימות המחלקה כוללות:

  • השתתפות בגיבוש מדיניות המדינה בתחום פעילות המאבק ברדיקליזם;
  • השתתפות בשיפור הרגולציה המשפטית הנורמטיבית בתחום זה;
  • ארגון המאבק בפשעים קיצוניים;
  • ניהול יחידות משטרתיות ללחימה בטרור במחוזות הפדרליים, ובסובייקטים הפדרליים, הגנה על מסילות הרכבת, תחבורת המים והתנועה האווירית מפני פיגועי טרור, בנוסף המינהל משתף פעולה עם יחידות אבטחה בהגנה על הערים הסגורות ובמתקנים חשובים ורגישים במיוחד.

לקריאה נוספת[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • Иванова С. И. Глава 8. Предупреждение органами внутренних дел террористической и экстремистской деятельности // Предупреждение преступлений и административных правонарушений: Учебное пособие. — Тюмень: Тюменский институт повышения квалификации сотрудников МВД России, 2012. — С. 113—129. — 187 с. — ISBN 978-5-93160-184-7.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Указ Президента России от 6 сентября 2008 года № 1316 "О некоторых вопросах Министерства внутренних дел Российской Федерации"