התקפת רשת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

התקפת רשת או מתקפת סייבראנגלית: Cyberattack) היא כל סוג של פעילות במערכות מידע ממוחשבות, תשתיות, רשתות מחשבים או התקני מחשב, המבוצעת ללא קבלת רשות על מנת לעשות זאת מהגורם המפעיל את המערכת, והדבר מבוצע מתוך כוונה זדונית. התקפת רשת יכולה להיות חלק מלוחמה קיברנטית או טרור קיברנטי. התקפת רשת עשויה להיות מופעלת על ידי מדינות ריבוניות, אנשים פרטיים, קבוצות, חברות או ארגונים, והיא עשויה לעיתים רבות להיות מבוצעת על ידי גורם אנונימי. נוזקה שנועדה להשיק מתקפות רשת מכונה לעיתים נשק סייבר (אנ').

במסגרת התקפת רשת התוקף עלול לגנוב, לשנות, לשבש או להשמיד מטרה מוגדרת לאחר הפריצה למערכת המחשוב.[1] התקפות רשת יכולה במקרים הקלים והפשוטים יותר לכלול התקנה של תוכנת רוגלה (Spyware) במחשב אישי של אדם אחר, ובמקרים המורכבים והקשים ביותר יכולה להיות כרוכה בניסיון להרוס תשתיות של מדינות אחרות.

לאורך השנים הפכו התקפות הרשת מתוחכמות ומסוכנות יותר ויותר.[2]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • סטקסנט - תולעת מחשב שפגעה בשנת 2011 בתוכנית הגרעין האיראנית. מומחים מאמינים שישראל וארצות הברית יצרו את התולעת בשיתוף פעולה.
  • לוחמת רשת

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ W., Lin, Tom C. (14 באפריל 2016). "Financial Weapons of War". ssrn.com. 
  2. ^ S. Karnouskos: Stuxnet Worm Impact on Industrial Cyber-Physical System Security. In:37th Annual Conference of the IEEE Industrial Electronics Society (IECON 2011), Melbourne, Australia, 7-10 Nov 2011. Retrieved 20 April 2014.
Gorilla-thinclient.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא טכנולוגיה. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.