ויקיפדיה:עמוד ראשי/עיצוב 2012

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

להלן תקציר רעיונות וסקיצות לעיצוב העמוד הראשי. דיונים על העיצובים מתקיימים בדף השיחה. למספור העיצובים אין משמעות מעבר לנוחות.

שימו לב שעל אף שכל העיצובים שמופיעים כאן עוצבו בתחילה בהתאם לחזון/כישורים של משתמשים בודדים, נכון לעתה הגרסאות הנוכחיות של העיצובים המוצעים אינן הגרסאות הסופיות שעליהן נערוך בהמשך הצבעה. במקום זאת, כל אחד מהעיצובים המוצעים שיתווספו יידונו בנפרד בדף השיחה ובמקביל המעצבים (או ויקיפדים אחרים במקרה שהמעצבים המקוריים יסרבו לעשות כן) ישפרו את העיצובים המקוריים שלהם בהתאם לקונצנזוס שיושג לגבי המראה של כל עיצוב.

בנוסף, יש לציין כי בשל המיומנויות המתקדמות הנדרשות לשם יצירת עיצובים מורכבים מבוססי קוד מאפס, בשלבים הראשונים יתקבלו גם הצעות לעיצובים שיועלו כקובצי תמונה (סקיצות סרוקות או סקיצות שנוצרו באמצעות תוכנות גרפיקה כמו פוטושופ) אשר ממחישות, בפירוט הרב ביותר האפשרי, את החזון של המעצבים למראה החדש של העמוד הראשי.

בשלב הנוכחי התפקיד של דף זה הנו לרכז הצעות לעיצובים חדשים בלבד. בהמשך, כאשר תיערך הצבעה בפרלמנט על האפשרות לשנות את העיצוב של העמוד הראשי, יתווסף העיצוב הישן כאחת מהאפשרויות לבחירה.

הצעות לעיצובים חדשים של העמוד הראשי[עריכת קוד מקור]

עיצוב מספר לכידת מסך ממוזערת
+ קישור לעיצוב עצמו
מעצב הערות
1 Main page sketch number 1.jpg TVJunkie "גיור" של העיצוב הקיים בעמוד הראשי בויקיפדיה הרוסית. בגרסה זו התסדיר (Layout) של התיבות זהה לתסדיר העמוד הראשי הנוכחי של ויקיפדיה העברית בעוד שהעיצוב של התיבות הוחלף בעיצוב המינימליסטי של העמוד הראשי בוויקיפדיה הרוסית.
2 Main page sketch number 1 2.jpg חיים 7 הגדלת סמלי הפורטלים, חיבור לוח השנה העברי והלועזי, שינויי מיקום, עיצוב מחודש ופישוט.
3 Main page sketch number 2.jpg Yonidebest עיצוב דינאמי מינימלסטי. אם הקהילה מעוניינת בעיצוב דינאמי, אפשר לשקול כיצד לסדר את הטאבים ולקבוע מהו טקסט ברירת המחדל (כרגע הוא הטקסט הוא אקראי). בעיצוב דינאמי מסוג זה ניתן להוסיף טאבים נוספים או להציג את הפורטלים באופן קבוע (דוגמה בעיצוב 2.1 להלן) וכל היתר באופן דינאמי, וכדומה.
4 Main page sketch number 2 1.jpg Yonidebest כמו עיצוב מס' 2 עם פורטלים קבועים בראש הדף, לשם המחשה.
5 Main page sketch number 3.jpg ערן מבוסס על הצעת עיצוב מ-2009. חלוקה של 60%, 40%, מעט אייקונים לפורטלים. עידוד שיתוף של הקוראים: תיבת משוב וקישורים לערכים חדשים ויצירת ערכים חדשים.
6 Main page sketch number 4.jpg TVJunkie "גיור" של העמוד הראשי הידידותי למשתמש החדש והאסתטי של ויקיפדיה הצרפתית. בגרסה זו התסדיר של התיבות זהה לתסדיר של העמוד הראשי בוויקיפדיה הצרפתית והעיצוב של התיבות זהה לעיצוב התיבות של העמוד הראשי בוויקיפדיה הצרפתית.
7 Main page sketch number 4 1.jpg TVJunkie הוספת תיבת הפורטלים, שינוי של תיבת הכותרת העליונה, חלוקת התיבה המרכזית לתיבות נפרדות קטנות והחלפת מרבית הצלמיות. גירסה משופצת של עיצוב מס' 4
8 Main page sketch number 4 2.jpg Ely1 כמו עיצוב מס' 4.1 כאשר תיבת הפורטלים הועברה לחלק העליון של התסדיר וחלק "פורטל היום" הוסר.
9 Main page sketch number 5.jpg בנימין מבוסס על עיצוב 4, האייקונים שונו, צבע הכותרות מימין שונה לירוק והם הוארכו, הוסף מספר הערכים הנוכחי ותיבת הפורטלים הוסרה.
10 Main page sketch number 5.jpg בנימין מבוסס על עיצוב 4.3, הוספה תיבת פורטלים (למטה)
11 Main page sketch number 4.4.jpg בנימין מבוסס על עיצוב 4.3, שינוי צבע הלשוניות ושינוי אייקונים
12 Main page sketch number 4.5.jpg TVJunkie מבוסס על עיצוב 4.1, הפורטלים החוזרו לחלק העליון (לטובת כל מי שהעדיף אפשרות זו) והכותרת שהופיעה כפונט מסוגנן בקובץ תמונה הוחלפה בטקסט רגיל ובפונט הסטנדרטי (לטובת כל מי שהעדיף אפשרות זו)