ועדת ייעוץ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
פגישת ועדת הייעוץ של ויקימדיה, טאיפיי, 2007

מועצת המנהלים המייעצת או ועדת ייעוץאנגלית: Advisory board) הוא גוף המספק ייעוץ אסטרטגי בלתי מחייב לניהול נכון של תאגיד, ארגון או קרן. אופיו הבלתי רשמי של גוף מייעץ, בהשוואה לדירקטוריון, מעניק גמישות רבה יותר במבנה ובניהול. להבדיל מהדירקטוריון, למועצה המייעצת אין סמכות להצביע בענייני תאגיד או לשאת באחריות נאמנות משפטית. עסקים חדשים או קטנים רבים בוחרים לקבל לוחות מייעצים כדי ליהנות מהידע של אחרים, ללא הוצאה או פורמליות של הדירקטוריון.

תחומי אחריות[עריכת קוד מקור | עריכה]

תפקידו של מועצה מייעצת הוא להציע סיוע לארגונים עם כל דבר משיווק וניהול משאבי אנוש כדי להשפיע על הכיוון של הרגולטורים. המייעצים מורכבים ממומחים מוכשרים המציעים ייעוץ חדשני ופרספקטיבה דינמית. מפגש רבעוני או חצי שנתי, המייעצים יכולים לספק הכוונה אסטרטגית, הדרכה איכות שיפור, ולהעריך את יעילות התוכנית.

יזמים, במיוחד מחברות סטארט-אפ (הזנק) או מעסקים קטנים, לא ירצו לדלל את שליטתם בעסקיהם על ידי הקמת דירקטוריון בעל אחריות ורשויות רשמיות. לפיכך, מועצת הייעוץ עשוי להיות פתרון מתאים יותר ליזמים שרוצים ייעוץ איכותי. מועצת המנהלים המייעצת, כקבוצה חיצונית, יכולה גם לספק מידע וייעוץ לא אובייקטיביים ליזמים.

P Economy.png ערך זה הוא קצרמר בנושא כלכלה. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.