חטיפת עדי שרון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

עדי שרון הוא ישראלי, שבנערותו נחטף יחד עם אביו ב-23 באוגוסט 1999 במוסקבה. החטיפה בוצעה על ידי כנופיה שכללה את רוסלן, חיזיר ושמשאן ויטייב. עדי הוחזק במשך כשנה במרתף ועבר עינויים עד לשחרורו.

אירוע החטיפה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עדי שרון ואביו, איש העסקים הישראלי יוסף שרון, נחטפו בקוטוזובסקי פרוספקט. למחרת שוחרר האב בדרישת כופר עבור בנו בסכום של 8 מיליון דולר.

שרון פנה למשטרה במוסקבה. הפושעים הפחיתו את הכופר לשני מיליון דולר. ב-21 בינואר 2000 קיבל שרון את זרת בנו. במהלך המשא ומתן, סכום הכופר הופחת שוב ל-200,000 דולר. ב-5 במאי קיבל שרון את הזרת השנייה של בנו באזהרה שהוא יקבל את הראש בפעם הבאה[1].

עדי שרון שוחרר ב-1 ביוני 2000 בפנזה. הוא בילה כשנה במרתף, שם מצבו הבריאותי הידרדר מאוד. באותו יום עוכבו 13 עבריינים בראשות האחים ויטייב, מארגני החטיפה[2].

החוטפים נידונו לתקופות מאסר ממושכות. רוסלן, חיזיר ושמשאן ויטייב נידונו לתקופות מאסר שונות (משמונה עד עשר שנים). גוריאצ'ב קיבל 10 שנים וסאליא כ־9 שנות מאסר[3].

ראש ממשלת ישראל, אהוד ברק, הודה לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין ואמר כי "הפעולות הנחרצות של הכוחות המיוחדים הרוסיים הוכיחו בפני קבוצות טרור מכל הסוגים שממשלה רצינית ואחראית לא תתמסר לאיום באלימות"[4].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]