חיים מלובן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
חיים מלובן

חיים מלובן (27 ביולי 193618 במרץ 2008) היה מפיק בולט בתעשיית הטלוויזיה הישראלית.

חיים מלובן מארח את הנשיא חיים הרצוג ואת המנחה אהוד מנור בחדר הבקרה באולפני הרצליה

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מלובן נולד על האניה אקסודוס.הוא גדל בתל אביב.לימים, אחותו הבכורה מרים נישאה למפיק יאיר פרדלסקי(סרטי רול) והוא שהכניס את חיים לעולם ההפקות. החל לעבוד בערוץ הראשון של הטלוויזיה הישראלית מיום הקמת הערוץ.בשנות ה-70 הפיק את "מחברות החשק"(שזכתה בפרס "כינור דוד"), תוכניות הבידור ב"צוותא", היה שותף להפקות גדולות כמו "מבצע סאדאת",בשנות ה-80 המשיך בהפקת תוכניות במחלקת הבידור(יוסי בנאי, חנה לסלאו, שירי אביב,התכנית המרכזית ליום העצמאות ועוד).ב-1982ייסד ביחד עם אהוד מנור את "עד פופ".לאחר 3 שנים פרש מנור והמנחים היו מנחם גרנית וענת דולב,יואב קוטנר ואברי גלעד,לאה עוז,מיכל ניב, דידי הררי ויואב גינאי. מסוף שנות ה-70 ועד אמצע 1983 הפיק מלובן את "לשיר בעמק עם שרה'לה שרון".בשנים 1985-6 הפיק את "לשיר מקול הלב עם שרהל'ה שרון" ובמקביל את "זמרת הארץ" עם אהוד מנור.בשנת 1987ייסד ביחד עם אהוד מנור את "מסך אישי"(בהמשך התכנית רצה 4 שנים בהפקת מפיקים אחרים).לאחר מכן הפיק את "ממני" עם מני פאר וייסד את "מוצ"ש עם אבי אתגר"(שהמשיכה עם מפיקים אחרים).1991- תוכניות בידור מיוחדות במלחמת המפרץ. 1992- התחיל להפיק את משבצת ליל שבת:"סופשבוע עם אהוד מנור". לאחר מכן "שולחן ארוך עם דורון נשר","סופשבוע עם דודו טופז", "סופשבוע עם יאיר לפיד",משדרי אולפן קיץ מנמל יפו,"קיץ ביובל" עם בנות פסיה מגני התערוכה בשנת ה50 למדינה,ולאורך כל השנים פסטיבלים ותחרויות קדם אירוויזיון כשהאחרונה שבהן הייתה בשנת 2001.[דרושים מקורות]

הוא היה מפיק הטלוויזיה הראשון ששילב זמרים מזרחיים בתוכניותיו:[דרושים מקורות] הן ב"עד פופ" והן בתוכניות מיוחדות: עפרה חזה בתוכנית לראש השנה 1983 בצרעה, חיים משה בתוכנית ליום העצמאות 1984 בשלומי ,תוכנית מיוחדת עם שימי תבורי ועוד. חיים מלובן גם יזם והפיק תוכניות הצדעה ליוצרים: נחום היימן("שירים עד כאן"1989)דפנה אילת ("מונה ליזה של המאה העשרים"-1990), נתן יונתן("חופים"-1991 ועוד). וגם שידורים ממקומות שונים בארץ: "בר מצווה לאריאל" (1992),ספיישל שבועות מאילת(1989) ו"חגיגה בקטיף"(1992).

בשנת 2004, במסגרת טקס הענקת פרס האקדמיה לטלוויזיה, הוענק לו פרס מפעל חיים על תרומתו. "כבוד גדול היה לי לעשות את מה שעשיתי מתוך אהבה ורצון", אמר עם קבלת הפרס.

בתחום הקולנוע, היה חיים שותף להפקת "שתי אצבעות מצידון" (בבימויו של אלי כהן).


חיים מלובן, שהיה מעמודי התווך של הערוץ הראשון בו עבד מיומו הראשון, נפטר לאחר מחלה ארוכה וקשה ב-18 במרץ 2008.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]


הקודם:
מלובן הוא הזוכה הראשון
פרס האקדמיה לטלוויזיה – פרס מפעל חיים
2004 – חיים מלובן
הבא:
2005עוזי פלד