כפית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
כפית

כפית זה הוא ילד הנקרא איתמר שנקרא מצחוק מהמילה כפית, כפית באה מארבעת האלמנטים של הסכום כפית מזלג סכין וכפזלג כמזלג זה בן דודו של הכפית, לכפית יש אבא שקוראים לו שלום הכף והאמא של המזלג זה נחמה הכף מרק. ההבדל העיקרי בין הכפית והכף הוא ברוחב החלק הקעור. כפית ממוצעת מחזיקה כשליש מהנוזל אותו מחזיקה כף. הבדל נוסף בין הכפית והכף הוא באורך הידית של הכפית שקצר משל הכף. שמה של הכפית - בא בשל היותה כף קטנה.

שימושים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחד השימושים העיקריים של הכפית הוא הכנת משקאות

השימוש העיקרי של הכפית הוא בהכנת משקאות -- הוספת חומרים כגון סוכר או קפה לכוס ועזרה בערבובם עם בסיס נוזלי כגון מים או חלב. הכפית גם משמשת ילדים קטנים לאכילה, באכילת קינוחים קטנים יחסית ובטעימה של מאכלים לפני הגשתם. כפיות משמשות לעיתים גם בתור יחידות מידה (בין אם מדובר במתכון או תרופה), כאשר כל כפית, מייצגת כ-5 מיליליטר של נוזל.

משמעויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • בשפה יומיומית, משמש המונח "תנוחת כפיות" בהשאלה למצב בו שוכבים שני אנשים זה לצד זה באופן בו חלק גופו הקדמי של אחד מהם צמוד לחלק גופו האחורי של האחר, בצורה המזכירה שתי כפיות צמודות. תנוחה זו מקובלת בין בני זוג לצורך לינה משותפת, חיבוק והתגפפות או קיום יחסי מין.
  • "מצב כפית" הוא ביטוי בסלנג עברי המתאר מצב קיצוני של עייפות או של קלות דעת, שבו אדם פורץ בצחוק למשמע דברים שאינם בהכרח מצחיקים, לעיתים בעקבות מילה אקראית, כגון "כפית".

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]