לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "האקדמיה הצבאית התרזיאנית"

מ
הוספת קישור למדעי הצבא
מ (הורמאכט->הוורמאכט - תיקון תקלדה בקליק)
מ (הוספת קישור למדעי הצבא)
בשנים [[1918]]–[[1934]], בעת [[הרפובליקה האוסטרית הראשונה]], הועברה האקדמיה לעיר אנס (Enns) ולאחר מכן חזרה לוינר נוישטאדט. מפקד האקדמיה הצליח למנוע מה[[ורמאכט]] להשתלט על האקדמיה לאחר ה[[אנשלוס]] עד פרישתו. לאחר מכן היה במקום בית ספר ל[[מש"ק]]ים של הוורמאכט. מפקדו הראשון של בית הספר בתקופה זו היה [[ארווין רומל]]. הגרמנים הקימו מבנה מודרני בסמוך, בו נמצא היום בית הספר התיכון הצבאי. במהלך [[מלחמת העולם השנייה]] נגרם למבצר הרס רב. לאחר פרק זמן קצר ([[1955]]–[[1958]]) באנס, שוקם המבצר והאקדמיה חזרה לוינר נוישטאדט.
 
כיום פתוחה האקדמיה בנוסף למועמדים לקצונה גם לאזרחים ומציעה מסלול לימודים של שלוש שנים ל[[תואר שני]] במדעיב[[מדעי הצבא]].
 
האותיות AEIOU על גבי סמל האקדמיה הן צירוף אותיות נפוץ בסמלים אוסטריים. הוא מיוחס ל[[פרידריך השלישי, קיסר האימפריה הרומית הקדושה]] ומשמעותו לא חד-משמעית, אם כי סביר שהיא ראשי תיבות של ''Alles Erdreich ist Österreich untertan'' ("כל העולם כפוף לאוסטריה"), אם כי קיימים משפטים מתאימים רבים אחרים, בהם המשפט ב[[לטינית]] ''Austria Erit In Orbe Ultima'' ("אוסטריה תהיה האחרונה [שתשרוד] בעולם"){{הערה|[http://www.aeiou.at/aeiou/aeiou.htm למשמעות הצירוף AEIOU]}}.