שיחת מדיה ויקי:Gadget-quickLinker

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תיעוד

  1. הסקריפט מוסיף בתפריט הצד קישור חדש בשם "הוספת קישורים" (ליד דפים המקושרים לכאן), שבלחיצה עליו נעשה חיפוש לפי שם הערך ברחבי ויקיפדיה.
  2. אם הערך מוזכר בערכים אחרים שלא מקשרים אליו, הסקריפט מציע להוסיף קישורים מתוך הערכים שנמצאו
    1. נפתחת חלונית שמציגה את ההקשר שבו מוזכר שם הערך
    2. העורך יכול לבחור האם ההקשר רלוונטי ולהוסיף את הקישור, או לדלג לערך הבא

הסקריפט שימושי במיוחד לקישור ערכים יתומים וערכים קצרמרים שעוד לא זכו להרבה קישורים – עבורם הוא מבצע את החיפוש בצורה אוטומטית ומסמן בכתב מודגש את הכפתור להוספת קישורים אם יש דפים רלוונטיים או מעלים אותו אם אין תוצאות לחיפוש. הסקריפט שימושי גם בערכים חדשים, שגם הם סובלים מחוסר בקישורים אליהם לעיתים קרובות. באופן עקרוני ניתן להפעיל יכולת זו בכל ערך, אך רצוי לעשות זאת בערכים שבאמת זקוקים לקישורים נוספים אליהם ולא להשתמש בו בערכים שיש אליהם כבר המון קישורים כמו ארצות הברית.

עקב הקלות הרבה להוספת קישורים רבים בזמן קצר, מומלץ להתחשב במנטרים ולא להציף את רשימת השינויים האחרונים בעריכות רבות מידי בזמן קצר. אפשר לבצע 5–6 קישורים, ולהמתין קמעא עד לביצוע הקבוצה הבאה של הוספת הקישורים.

כדי לקבל קישורים רלוונטיים נוספים, מומלץ לנסות את הגאדג'ט גם בדפי הפניות לערך הרלוונטי.

באג?[עריכת קוד מקור]

מישהו יוכל בבקשה לבדוק את העריכות האחרונות שלי באמצעות הגאדג'ט בערכים הבאים: האביב הערבי, גדי איזנקוט, שלומית קדם, ניצוח, ליאונרד ברנשטיין, ישעיה ברלין, היינריך היינה, הבימה ודבורה ברטונוב. תודה לדולב ששחזר אותי באחד הדפים, בעקבות זאת בדקתי את כל העריכות שביצעתי עם הגאדג'ט. בימים כתיקונם הייתי חושד באשם המיידי: העורך החזותי בשילוב קטלני עם המסנן של אינטרנט רימון שאתו אני עובד (תמיד בקוד מקור), אבל חזרתי על העריכות ידנית ולא קרה דבר. ביקורת - שיחה 20:46, 30 באוקטובר 2017 (IST)

איך מוסיפים את הסקריפט הזה שאוכל להשתמש בו?[עריכת קוד מקור]

היה מן הראוי להוסיף הוראות לדף השיחה, לא? Mr. W ~‏ T ~ בית המשפטים העליון 20:39, 15 באפריל 2018 (IDT)

היי. זה לא סקריפט, זה גאדג'ט. רמז אפשרי: שם הדף מתחיל מהמילה גאדג'ט. אז נכנסים להעדפות גאדג'טים ומסמנים וי ליד הטקסט שתראה כאן בדף צמוד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:11, 24 באפריל 2018 (IDT)
תודה! יגאל Mr. W ~‏ T ~ בית המשפטים העליון 00:12, 30 באפריל 2018 (IDT)
אין בעיה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:14, 30 באפריל 2018 (IDT)

הצעה לשיפור[עריכת קוד מקור]

קודם כל, תודה על יצירת הגאדג'ט! השתמשתי בגאדג'ט עם הערך אולפני טריטון. בערך כוורת בקופסא קיבלתי רק תוצאה מהכותרת ולא קיבלתי את תוכן הטקסט שאחריה-ממליץ למנוע הוספת קישורים בכותרות פנימיות של ערכים, או להעדיף תוצאת חיפוש מחוץ לכותרות (שבמקרה זה הייתה קיימת). ‏Hummingbird° כולי אוזן ° יש לך הודעה 16:24, 9 במאי 2018 (IDT)

הסבר?[עריכת קוד מקור]

יגאל, יהיה אכפת לך להסביר לי מה הגאדג'ט הזה עושה? ניסיתי לחפש במדיה-ויקי ולא מצאתי, כך שאני מבין שזה נמצא רק אצלנו (?). יכול להיות שאם יהיה ברור לכולם מה הוגדר לו לחפש, יועלו הצעות לשיפור (למשל למנוע מצב שהוא מציע לקשר מילה מסוימת שכבר מופיעה באותו דף ומקושרת שם לערך אחר. ביקורת - שיחה 16:50, 9 במאי 2018 (IDT)

כי זה סקריפט שערן כתב בשבילנו. אם אתה רוצה הסבר יפה, דבר איתו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:11, 9 במאי 2018 (IDT)
ערן, א. לא ידעתי, ובאמת שאפו ענק. ב. אם נוח לך לתת פה כמה מילים להדיוטות כמוני, זה יהיה יותר תועלתי מבפרטי. ביקורת - שיחה 17:28, 9 במאי 2018 (IDT)
עונה במקומו Face-smile.svg רשום בתחילת דף השיחה. במבנה הדפים של הגאדג'טים, הדף עצמו הוא תיאור מקוצר של תפקיד הגאדג'ט ודף השיחה משמש גם לתיעוד וגם לשיחה. יש דף מקביל נוסף שבו נמצא הקוד ודף השיחה שלו. מסכים שהסידור הזה לא טבעי לרוב המשתמשים, אבל מסקרן לשמוע רעיונות טובים יותר מהמצב הנוכחי. ‏Hummingbird° כולי אוזן ° יש לך הודעה 18:27, 9 במאי 2018 (IDT)
לא הסברתי את עצמי טוב, אני משתמש בגאדג'ט הזה מזה זמן. השאלה הייתה לא מה הוא עושה בפועל בוויקיפדיה, אלא מה התהליך. מה שמסקרן אותי ספציפית הוא האם הוא רק הופך את שם הערך למילות חיפוש ומחפש אותן, או שניתן היה למשל להגדיר לו לחפש את Y ולקשר את זה ל-Z. ביקורת - שיחה 18:42, 9 במאי 2018 (IDT)
הגדג'אט רק הופך את שם הערך למילת חיפוש (או אם יש סוגריים בשם הערך - החיפוש הוא ללא הסוגריים, אך הקישור הוא עם הסוגריים - שימושי לתיקוני פירושונים). ניתן להפעיל אותו גם מהפניות, אולם מלבד זה לא ניתן לתת לו מילה אחרת לחיפוש או מילת יעד אחרת לקישור. ערן - שיחה 22:17, 9 במאי 2018 (IDT)