מכון ברוד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
שלט הכניסה למכון ברוד, רחוב מיין 415, קיימברידג', מסצ'וסטס

מכון אלי ואדית ל. ברוד של MIT והרווארדאנגלית: Eli and Edythe L. Broad Institute of MIT and Harvard) ובקצרה מכון ברוד (Broad Institute) הוא מרכז מחקר גנומי וביורפואי בקיימברידג', מסצ'וסטס שבארצות הברית. המכון הוא ארגון מחקר עצמאי ללא מטרות רווח הפועל בשיתוף פעולה עם המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) ואוניברסיטת הרווארד וחמשת בתי החולים האוניברסטאיים של הרווארד.

תוכנית להקמת מכון מחקר רב תחומי ופתוח נעשתה ב-2002-2003, על ידי בני הזוג אלי ואדית ברוד, MIT, מכון וייטהד, הרווארד ובתי החולים האוניברסיטאיים שלו (המרכז הרפואי בית ישראל דיקונס, בריגהאם אנד וימנ'ס, בית החולים לילדים של בוסטון, מכון הסרטן דנה-פרבר, בית החולים הכללי מסצ'וסטס). המכון נוסד באופן רשמי במאי 2004, כשהקמתו נעשתה בסיועם של אלי ואדית ברוד שתרמו להקמתו 100 מיליון דולר. בני הזוג המשיכו לתרום למכון, ובשנים 2005, 2008 ו-2013 תרמו למעלה מ-500 מיליון דולר נוספים.

המכון מורכב ממעבדות ליבה, תוכניות מחקר ופלטפורמות. תוכניות המחקר עוסקות בתחומים סרטן, גנטיקה של אוכלוסיות וגנטיקה רפואית, ביולוגיה גנומית ומעגלים תאיים, ביולוגיה כימית, מטבוליזם, מחלות מידבקות, מחקר פסיכיאטרי, ריצוף גנומי ואפיגנומיקה. המכון מפעיל פלטפורמות שהן קבוצות של חוקרים מקצועיים העוסקים במחקר ובפיתוח של כלים טכנולוגיים למחקר.

המכון מפעיל את אחד ממרכזי הריצוף הגנומיים הגדולים בעולם. בראש המכון עומד אריק לנדר.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא מכון ברוד בוויקישיתוף