סמירנוף

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
סמירנוף
וודקה סמירנוף
וודקה סמירנוף
סוג וודקה
אחוז אלכוהול 37.5
יצרן Diageo
מוצא רוסיהרוסיה רוסיה
מועד הכנה ראשוני 1886
צבע שקוף
טעם ללא

סמירנוף (Smirnoff) היא וודקה אמריקנית שמקורה ברוסיה. היא הומצאה בשנת 1860 על ידי פיוטר סמירנוב. סמירנוף הייתה הוודקה הראשונה שבתהליך הזיקוק שלה השתמשו בפחם פעיל.

בשנת 1886 הייתה סמירנוף לוודקה הרשמית של בית המלוכה הרוסי ושל הצאר. בשנת 1910 מת פיוטר ואת החברה קיבל בנו ולדמיר סמירנוב. לאחר המהפכה הקומוניסטית עזבה החברה את ברית המועצות וסמירנוב ניסה לשווק את המשקה באירופה. בתחילה נדד המפעל לטורקיה ומשם לצרפת. המשקה החל להימכר גם באירופה שעד אז וודקה לא הייתה נפוצה בה. בצרפת שינה המשקה את שמו מסמירנוב לסמירנוף כדי להקל על ההגיה הצרפתית.

בשנת 1934 נמכרה החברה לאמריקני בשם רודולף והמפעל עבר לארצות הברית. בשנת 1997, לאחר מיזוג של מספר חברות, נוצרה חברת דיאג'יו (Diageo), והיא הבעלים של סמירנוף היום.

מסופר שכאשר המשווק של סמירנוף רצה להכניס את הוודקה למועדונים בתחילת דרכה בארצות הברית הוא התקשה בתהליך ואז, כתרגיל שיווקי, הוא הלך למועדונים המוכרים והידועים ביותר וביקש מהברמנים להצטלם מוזגים סמירנוף לכוסות ולשייקרים, לאחר מכן הוא פנה למועדונים הפחות ידועים וטען שכל המועדונים הידועים משתמשים בוודקה שלו, כראיה הוא הראה את התמונות, עקב כך בעלי המועדונים הפחות ידועים השתכנעו, קנו את הוודקה וכך סמירנוף התחילה את דרכה בארצות הברית[דרוש מקור].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא סמירנוף בוויקישיתוף