עזרה:ויקיפדיה במכשירים ניידים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ויקיפדיה העברית בטלפון חכם
ויקיפדיה העברית במכשיר iPad 2

ויקיפדיה זמינה לקריאה ולעריכה גם במכשירים ניידים (מחשבי לוח, טלפונים חכמים וכדומה). למעשה, כחלק מהמגמה הכללית באינטרנט, חלק גדל והולך של הגישה לוויקיפדיה נעשה דרך מכשירים ניידים. לכך משמשות אפליקציה רשמית ושלל דרכים נוספות. התוכן המוצג במכשיר נייד זהה לזה המוצג במחשב אישי אך עיצוב התצוגה שונה, לשם התאמה לגודל המסך המצומצם במכשיר נייד.

גישה לוויקיפדיה מדפדפן במכשיר נייד מעבירה את המשתמש אוטומטית לגרסה הניידת של הדף המבוקש. המכשירים הנתמכים בדרך זו כוללים אייפון, iPod Touch,‏ iPad, מכשירי אנדרואיד ועוד. במחשבי לוח מוצגת גרסה שונה במעט של הגרסה הניידת, לשם ניצול מיטבי של המסך הגדול יותר במכשיר זה בהשוואה לטלפון חכם.

גם ממחשב אישי ניתן לצפות בתצוגה המיועדת למחשב נייד. דוגמה: העמוד הראשי של ויקיפדיה העברית בתצוגה למכשיר נייד.

האפליקציה הרשמית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בערך המוצג באפליקציה זו אין בשלב זה קישור לקטגוריות, אך שירות זה נמצא בגרסת בטא (דוגמה: פיגוע הירי במועדון הלילה באיסטנבול (2017), גרסה לניידים עם פרמטר בטא ב־URL), שבה יש כפתור "קטגוריות" בסוף הדף.

בתחתית הדף המוצג באפליקציה יש קישור "תצוגת מחשבים", המאפשר לעבור לתצוגה של הדף כפי שהוא נראה במחשב אישי.

חלק מהאופציות שנוח להשתמש בהן במחשב אישי אינן נוחות לשימוש במכשיר נייד. הדף העדפות מאפשר בחירה של האופציות הנוחות למשתמש.

שירותים נוספים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אפליקציית Pediaphon, מאפשרת להמיר כל ערך בוויקיפדיה האנגלית לקובץ קול מסוג MP3, שניתן להאזין לו בכל מכשיר התומך בהשמעת קבצים כאלה.

בנוסף לאפליקציית ויקיפדיה הרשמית, קיימות אפליקציות נוספות המאפשרות גישה לוויקיפדיה. אמזון קינדל מאפשר קריאת ערכי ויקיפדיה, תוך המרת הצבעים לשחור-לבן.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]