ויקיפדיה:פיתוח התשתית/מכשירים ניידים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בדף הזה ניתן לדווח על בעיות טכניות עם הגרסה של ויקיפדיה שמותאמת למכשירים ניידים, כגון אנדרואיד, אייפון, בלקברי.

קישורים לאתרים מותאמים למכשירים ניידים (בעברית):

ראו גם

קטסטרופה (או במלים אחרות: בעיות עם {{מונחון}})[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:דלפק ייעוץ

אני משתמש בוויקיפדיה בעיקר בסמארטפון, אנדרואיד אם זה חשוב. קראתי את המאמר על שאקיל אוניל, ולא הבנתי מה זה הקו המקווקו השחור מתחת למילה "השדה". לחצתי על המילה אבל לא קרה כלום. ככה בארבעה דפדםנים, סקייפייר, דולפין, אופרה ופיירםוקס. אחר כך קראתי את המאמר על ניו יורק ניקס, וגם שם היה סימן כזה מתחת למילה "סוויפ" ושוב באף דפדפן אי אפשר ללחוץ עליו. בגלל שאני ערכתי קצת פעם בוויקיפדיה, לחצתי עריכה ורק אז ראיתי את ההסבר: סוויפ.

למה ההתעללות הזאת? אתם קולטים שכל מי שגולש בסמארטפון או טאבלט לא מסוגל לראות את ההסברים??? השתגעתם או מה?!

עכשיו זה קורה גם בהסבר שהעתקתי פה. נורא!

דורון

תודה על הפניית תשומת הלב. בדקתי אצלי בפיירפוקס ובאופרה על המחשב הנייח ואין שום בעיה. הבעיה קיימת במסכי טאצ' כאשר יש קושי בלעבור עם הסמן על המילה כדי לראות את המונחון.
כשמשתמשים בתבנית:מונחון מפנים ממנו לערך, כך שיהיה ניתן ללחוץ על המילה ולהגיע לערך המקושר, ואז לפחות אפשר לנווט לערך. הבעיה היא שכמו בדוגמאות שדורון הביא, התבנית הזו נצרכת דווקא במקרים בהם לא קיים ערך ויש לבאר את המונח מבלי לפגוע ברצף הטקסט.
יש למישהו פיתרון? שפם אדום - שיחה‏ 00:26, 25 ביוני 2011 (IDT)
ניתן לפתור לפחות חלק מהבעיה: כרגע תבנית {{מונחון}} ממומשת בעזרת style מפורש ("אקספלסיטי"?). ניתן במקום זאת לממש אותו באמצעות class של css (סליחה על הגלישה למונחים טכניים, אבל זה "דלפק ייעוץ" אחרי הכל), ואז אפשר ליצור מצב בו משתמשי הטלפונים החכמים, שלמיטב ידיעתי טוענים css אחר (או לפחות נוסף), לא יראו את הקו מתחת למונחון. לחילופין, עם קצת יותר עבודה, אפשר לדאוג שעבור משתמשים אלו הפירוש יוצג בסוגריים. לשימחתי אין לי (ואני מקווה שגם לא יהיה) טאבלט או סמארטפון, כך שאין לי אפשרות אפילו לבדוק שהפתרון שרשמתי כאן הוא בר-מימוש, קל וחומר שאין לי אפשרות לסרוג ולבדוק אותו בעצמי. אם לאחד מהמפעילים הטכניים יותר (ערן, מתניה, יוני, קוסטלו ועוד כמה) יש גישה לטבלט או סמארטפון, הם יכולים להרים את הכפפה.
לדורון אני רוצה לומר: קודם כל ולפני הכל, תודה על הדיווח. שנית, לא צריך להתרגש כל כך (כוונתי לשימוש ב "?!" ובמלים חריפות).
חלק מהתשתיות שוויקיפדיה רצה עליהן הונחו לפני שטאבלטים וסמארטפונים היו נפוצים. כל העוסקים כאן במלאכה מתנדבים, אז אנא אל תגער בנו כשמשהו לא פועל בדיוק כמצופה. אם מישהו (כמוך) היה מדווח על הבעיה לפני חצי שנה, יש סיכוי טוב שהיא כבר הייתה מטופלת. כיוון שהדיווח הגיע רק עכשיו, בוא נזדיין בסבלנות ונראה אם הבעיה תטופל, ומתי. קיפודנחש - שיחה 01:03, 25 ביוני 2011 (IDT)
ערכתי שינוי בCSS כך שלא יופיע הסימון הנ"ל מתחת למונחונים ובמקום זאת יופיעו סוגריים עם ההסבר. את השינוי עשיתי "על עיוור" ואין לי יכולת לבדוק אותו, כך שאשמח אם מישהו שיש ברשותו סמארטפון יוכל לאשר שזה עובד. ערן - שיחה 19:13, 25 ביוני 2011 (IDT)
לא עובד. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 19:18, 25 ביוני 2011 (IDT)
יכול להיות שעוד לא חלו השינויים בגלל זכרון מטמון וכאלו? ‏Ofekalefשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 19:19, 25 ביוני 2011 (IDT)
האם הסימון השחור שלא מוצג לא עובד או הסוגריים שאמורים להופיע? או גם וגם? ערן - שיחה 20:58, 25 ביוני 2011 (IDT)
כלום לא השתנה (הקווקו עדיין מופיע והסוגריים לא). תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 21:09, 25 ביוני 2011 (IDT)
מסיבה כלשהי, השינוי שערן עשה בתבנית לא משתקף בתוכן הדף כשקוראים אותו דרך http://he.m.wikipedia.org (כלומר כשמסתכלים על תוכן הדף דרך הפורטל של סמרטפונים, התוכן עדיין מופיע לפי התבנית לפני השינוי). יש מצב שיש כאן, כמו שאופק אומר, caching, אבל הוא בצד השרת דווקא. לקחתי את אחד הדפים הפרובלמטיים (ניו יורק ניקס, מהדוגמה של דורון) ועשיתי purge (טריק חדש שלמדתי מערן - שמירה בלי שינויים): הפלא ופלא - הקו השחור נעלם (מצד שני, סוגריים עם הסבר לא ראיתי: יכול להיות שצריך לעשות בתבנית יותר ממה שערן עשה). תומר, תוכל לבדוק הכצעקתה? קיפודנחש - שיחה 21:19, 25 ביוני 2011 (IDT)
זה קצת מסובך לעשות Purge מהטלפון המעפן שלי, אבדוק בעוד כמה ימים. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 22:58, 25 ביוני 2011 (IDT)
קבל את התנצלותי על ההסבר המעפן: את ה-purge אפשר לעשות מהמחשב, לא צריך מהטלפון. עושים אותו על הדף בממשק הראשי, וכנראה (עדות נסיבתית) פעולה זו מעדכנת את הדף בממשק m . קיפודנחש - שיחה 23:09, 25 ביוני 2011 (IDT)
פניתי לכמה מפתחים בסוגיה, נראה מה יצא מזה. מתניה שיחה 23:13, 25 ביוני 2011 (IDT)
PURGE למה עשית ואיך? ‏Ofekalefשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 10:21, 26 ביוני 2011 (IDT)
כמו שערן לימד אותנו: נכנסים למצב עריכה, ובלי שום שינוי לוחצים על "שמירה". זה כמו "רענון cache", אבל בצד שרת במקום בצד דפדפן. קיפודנחש - שיחה 10:28, 26 ביוני 2011 (IDT)
אה, כן אבל באיזה דף? ‏Ofekalefשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 10:29, 26 ביוני 2011 (IDT)
ואי, לא היה קל למצוא את זה... רציתי להוסיף שבינתיים לא השתנה כלום בתצוגה באתר m, אבל יותר מזה, שלי אישית זה לא יעזורבכלל, כי סימנתי בסמארטפון לעבור לתצוגה של וויקיפדיה רגילה. באתר לניידים אי אפשר לחפש בצורה טובה בתוך הדף כי כל הפרקים נפתחים מוסתרים, ויש שם עוד כל מיני מגבלות, למשל אי אפשר לראות את דףהשיחה ועוד. דורון
אני לא לגמרי מבין איך עובדת הארכיטקטורה של ה-m ולכן אני לא בטוח ש-Purge מכאן יעזור שם. תומר א. מחוץ לחשבון
אגב יש סקריפט לפרג' Wikipedia:WikiProject User scripts/Scripts/Add purge to tabs. הידרו ~ שיחה 20:35, 26 ביוני 2011 (IDT)
תומר: גם אני לא בטוח בדיוק איך מנוהלים המטמונות השונים, אבל ניסוי שעשיתי אתמול העלה שלאחר ביצוע purge באתר הכללי בדף מסוים ("ניו יורק ניקס") אותו דף באתר "m" הופיע כמצופה (אם כי עדיין לא ראיתי את הסוגריים), כשלפני ה-purge הופיע ה-style כמו שהיה לפני השינוי. קיפודנחש - שיחה 21:04, 26 ביוני 2011 (IDT)
לגבי הסקריפט שהידרו רשם: היום, בעזרת jquery אפשר לעשות זאת הרבה יותר פשוט - קיפודנחש - שיחה 21:19, 26 ביוני 2011 (IDT)
$('#ca-view').after($('<li>').append($('<span>').append($('<a>', {href: wgServer+wgScript+'?title='+wgPageName + '&action=purge', text:'purge'}))));
המונחון לא מופיע וגם לא הסוגריים. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 19:02, 18 ביולי 2011 (IDT)

כמה בעיות[עריכת קוד מקור]

 • בתיבת החיפוש, סמליל החיפוש מופיע בימיניה, ולא בשמאלה, מה שגורם לחלק מהטקסט שמחפשים לא להופיע.
 • כאשר צופים בדיונים מוזחים בשלב כלשהו אי אפשר לראות את הדיון, ולא ניתן להזיז את המסך לשמאל. ‏Ofekalefשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 12:17, 10 באוקטובר 2011 (IST)

יישום אנדרואיד חדש[עריכת קוד מקור]

גרסה ראשונה רשמית של היישום למכשירי אנדרואיד יצאה לאור לפני דקות אחדות. אפשר להתקין אותה מהכתובת הבאה: https://market.android.com/details?id=org.wikipedia

מה יש ביישום שאין באתר הרגיל?

 • הצגת ערכים על מקומות שנמצאים ליד המשתמש, בעזרת GPS (כעת זה עובד באנגלית וברוסית, אבל לא עובד בעברית ובעוד מספר שפות; באג מדווח).
 • שמירה קלה של ערכים לטלפון לקריאה לא מקוונת.
 • קישורי בינוויקי - מעבר לאותו ערך בשפות אחרות (זה קצת מוזר, אבל זה לא זמין כעת באתר הרגיל לניידים).
 • שיתוף ערכים באמצעות אפשרויות השיתוף של אנדרואיד.

מספר הערות:

 • נדרשת גרסת אנדרואיד 2.2 או יותר.
 • נדרשת הפעלת GPS כדי להפעיל את האפשרות לחפש ערכים על מקומות שלידם נמצא המשתמש (כפתור "בסביבה", באנגלית "Nearby").
 • למקרה שפספסתם את זה קודם: הצגת ערכים על מקומות שנמצאים ליד המשתמש בעזרת GPS עובדת כשממשק הטלפון שלכם באנגלית וברוסית, אבל לא עובדת בעברית ובעוד מספר שפות; באג מדווח.

יש עוד באגים בכלל ובתמיכה בעברית בפרט, אבל בסך הכול היישום כבר יציב ושימושי. המפתחים רוצים מאוד לקבל דיווחים על באגים. אפשר לדווח ישר לבאגזילה, ואם אין לכם כוח לבאגזילה, אז אפשר לדווח בדף הזה או ישירות אליי.

תודה. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 00:46, 14 בינואר 2012 (IST)

עריכה[עריכת קוד מקור]

אין אפשרות לערוך דרך האפליקציה? אורלילי - שיחה כ' בטבת ה'תשע"ב 00:43, 15 בינואר 2012 (IST)

לא, אבל זאת אחת האפשרויות הכי מבוקשות, והיא כנראה תתווסף בחודשים הקרובים. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 00:54, 15 בינואר 2012 (IST)
נחכה בקוצר רוח. תודה אמיר. אורלילי - שיחה כ' בטבת ה'תשע"ב 01:03, 15 בינואר 2012 (IST)

טלפונים חכמים מול מחשבי לוח (טאבלטים)[עריכת קוד מקור]

צילומסך בגלקסי 10.1, תבנית בראש הערך
צילומסך בגלקסי 10.1, תמונות באמצע הערך + תבנית ערך מורחב

תובנה ראשונית לאפליקציה. היא מותאמת לטלפונים בלבד ולא לטאבלטים. אני משתמש בגלקסי אס כטלפון ובגלקסי 10.1 כטאבלט. בטלפון זה נראה טוב, אבל בטאבלט ממש לא. התבנית נמרחות והתמונות תופסות את כל רוחב המסך, אף שהן מוקטנות. דבר נוסף, משום מה נוצר מעיין גבול סביב תבנית ההפניה לערך מורחב... • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 22:08, 5 בפברואר 2012 (IST)

דרושים בודקים ליישום אייפון/אייפד/אייפוד 1.1[עריכת קוד מקור]

שלום,

יש לכם אייפון, אייפד או אייפוד טאץ'? יודעים מה זה UDID? יודעים טיפה אנגלית? רוצים לעזור קצת לוויקימדיה וויקימדיה?

בואו לבדוק את הגרסה המוקדמת של היישום החדש למכשירי אפל.

בקרוב עומדת לצאת גרסה חדשה של היישום לקריאת ויקיפדיה למכשירים של אפל. התכונות העיקריות של הגרסה הזאת:

 • אמורה לא לקרוס (התקבלו תלונות רבות על קריסות בגרסה הקודמת).
 • דומה ביכולותיה ליישום אנדרואיד (זה בערך אותו קוד).
 • מתורגמת להרבה יותר שפות, כולל עברית.

אז אם אתם מוכנים לעזור קצת ולבדוק איך היא עובדת על המכשירים שלכם, ר' את הוראות ההתקנה כאן: http://osdir.com/ml/general/2012-02/msg48238.html .

באגים אפשר לדווח אליי או לבאגזילה.

תודה רבה. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 23:55, 2 במרץ 2012 (IST)

תבניות ניווט קבוצות לא מופיעות בניידים[עריכת קוד מקור]

תבניות המבוססות על תבנית:ניווט קבוצות לא מופיעות בגירסה לניידים ובאפליקציית ויקיפדיה. אפשר לעשות משהו בשביל זה? גיליתי את זה כשקיבלתי הודעה נזעמת (ומוצדקת) על כך שבוויקיפדיה העברית בערכי התנ"ך תבנית:ספרי התנ"ך לא מופיעה ואילו תבנית:הברית הישנה (המשתמש ב"ניווט" רגילה ולא "קבוצות") כן. ‏ישרוןשיחה 17:00, 26 ביולי 2015 (IDT)

אני חושב שהMobileFrontend (התצוגה לניידים) דואג להסיר תיבות גדולות שלא מתאימות לתצוגה בניידים. אני לא בטוח איפה התיעוד שמגדיר אילו תכנים מוסרים. ערן - שיחה 18:42, 26 ביולי 2015 (IDT)
זה לא ממש מושפע מהגודל. זה תלוי אם תבנית משתמשת בניווט קבוצות או לא משתמשת. מי יכול להגיד מה בדיוק בתבנית:ניווט קבוצות מפיל את זה? ‏ישרוןשיחה 22:24, 26 ביולי 2015 (IDT)
irc://irc.freenode.net/#wikimedia-mobile ערן - שיחה 22:43, 26 ביולי 2015 (IDT)
זה גם מציג לי "אין אפשרות להציג את דף האינטרנט", וגם אני חושב שלא הייתי מסתדר עם הדף לו הוא היה מוצג. אין איזה מתווך דובר עברית שאפשר לעבוד איתו? ‏ישרוןשיחה 23:15, 26 ביולי 2015 (IDT)
ראה כאן: [1]. מה ש"מפיל" את זה כדבריך היא העובדה שבתצוגת ניידים מוגדרת עבור מחלקה navbox תצוגה עם "display:none". אפשר לעשות על זה override, אבל זה יכול ליצור התנהגות לא עקבית בגלל שינויים אפשריים בסדר הטעינה. אפשר להסיר מחלקת navbox מהתבנית, אפשר פשוט להשלים עם המצב הנוכחי, והכי סביר - יגיע הנה מישהו שמבין יותר ממני, וימצא פתרון יותר טוב מאלו שציינתי. קיפודנחש 02:08, 27 ביולי 2015 (IDT)
התשובה שלי הייתה בדיוק ל"מי יכול" => הצוות שאחראי על מובייל שאפשר לדבר איתם בIRC. אם הקישור שנתתי לעיל לא עובד אפשר לדבר איתם דרך:
שרת: https://webchat.freenode.net/
שם חדר: #wikimedia-mobile
הסיבה שאני מפנה לדבר איתם, היא שהם הסירו במכוון תבניות (ודברים אחרים) מתוך מחשבה כללית על עיצוב האתר במובייל ומבעיות שעלו ממשתמשים. הם ידעו לתת את התשובה הטובה ביותר למה הסירו, ואיך והאם כדאי להחזיר. ערן - שיחה 00:28, 2 באוגוסט 2015 (IDT)
2019. האם משהו השתנה או אפשר לעשות בנדון? אבגד - שיחה 23:50, 25 באוגוסט 2019 (IDT)

בעיה בתבנית מכשירים ניידים בהפניות למיזמים[עריכת קוד מקור]

אודה על עזרתכם בנושא חשוב הנוגע למרבית הערכים. קיימת בעיה בויקיפדיה בהפניות למיזמים (כמו ויקיציטוט ואחרים) בתצוגת מכשירים ניידים. כל ההפניות למיזמים בקישורים החיצוניים נעלמות במעבר מתצוגת מחשבים לתצוגת מכשירים ניידים. ראו למשל את הערך פיזיקה בשתי התצוגות:

תצוגת מחשבים: (https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%99%D7%96%D7%99%D7%A7%D7%94)
תצוגת ניידים: (https://he.m.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%99%D7%96%D7%99%D7%A7%D7%94)

מכיוון שכ-50 אחוז מהגולשים בויקיפדיה עושים זאת ממכשירים ניידים, המשמעות היא שכמחצית מהמשתמשים כלל אינם רואים את ההפניות לויקיציטוט ולמיזמים האחרים. האם ישנו איזה פתרון טכני לעניין? ההפניות מאתרי ויקיציטוט, למשל, למיזמים אחרים, נראות היטב גם בתצוגת מכשירים ניידים.

תודה רבה מראש על עזרתכם. קליאו - שיחה 19:11, 26 באפריל 2016 (IDT)

זו לא "בעיה" ואין מה לדבר על "פתרון טכני". זו החלטה מכוונת לא להציג חלק מהתוכן בתצוגת ניידים (למשל, "תבניות ניווט"). הרבה לפני קישור למיזמים אחרים, אפשר לדון בקישורי בינוויקי שלא מוצגים לניידים (הם _כן_ מוצגים ב"תצוגת ניידים" במחשב" אבל משומה, באנדרואיד לא מצאתי אותם). לא בטוח שדלפק הייעוץ הוא המקום לדון בשיקולים מה מוצג ומה לא. קיפודנחש 19:27, 26 באפריל 2016 (IDT)
הערת אגב, קיפודנחש. אני עובד הרבה בדפדפן המובנה באנדרואיד, ובאותן פעמים נדירות כשאני בתצוגת ניידים יש מתחת לערך שני כפתורים - שיחה, רק אם הדף קיים, ולקרוא בשפות אחרות, רק אם יש כאלה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:43, 26 באפריל 2016 (IDT)
ההתנהגות באמת מוזרה: בדפדפן אחד יש לי אינטרוויקי אבל אין קטגוריות, ובשני יש קטגוריות ואין אינטרוויקי... כך או כך, בין אם אתה לא רואה קטגוריות או לא רואה אינטרוויקי - שניהם יותר מעניינים לדעתי מקישור למיזמים אחרים, שאותם לא רואים בלי תלות בדפדפן... קיפודנחש 06:20, 27 באפריל 2016 (IDT)

{{תמונה מוסתרת}}[עריכת קוד מקור]

שלום.

התבנית אינה מסתירה את התמונות הנמצאות בתבנית באפליקציה באנדרואיד. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה באלול ה'תשע"ו • 00:02, 28 בספטמבר 2016 (IDT)

אמיר, עוקב אחרי הדף? ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 17:49, 6 באוקטובר 2016 (IDT)
זה ברשימת המעקב, אבל בעוונותיי אני לא כל־כך עוקב אחרי כל הרשימה בימים אלה.
ולגבי הנושא עצמו, זה באג ידוע: https://phabricator.wikimedia.org/T111565 --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 23:19, 6 באוקטובר 2016 (IDT)
תודה אמיר. זאב קטן, לידיעתך. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 23:13, 9 באוקטובר 2016 (IDT)

באג חמור ביישומון ויקיפדיה לאנדרואיד[עריכת קוד מקור]

מאז אתמול בערב, יישומון ויקיפדיה לאנדרואיד (גרסה שעדכנתי שלשום) לא מאפשר לי לשמור עריכות. ברגע שאני לוחץ שמירה אני מקבל הודעת שגיאה "העריכה נכשלה!" עם כפתורי ביטול ו"נסה שוב". לחיצה על "נסה שוב" לא עוזרת. הבאג הוא בוויקיפדיה לאנדרואיד 4.6 כאשר אני מחובר בחשבון הזה. ‏MathKnight-at-TAU שיחה 09:51, 22 בדצמבר 2016 (IST)

מתייג את משתמש:Amire80, משתמש:Matanya ומשתמש:ערן כי זה באג חמור ודחוף. ‏MathKnight-at-TAU שיחה 10:53, 22 בדצמבר 2016 (IST)
מסתבר שהבעיה נפתרה (אני מקווה) אחרי שהתנתקי מהחשבון בנייד והתחברתי מחדש. ‏ MathKnight (שיחה) 16:45, 22 בדצמבר 2016 (IST)
הבעיה חזרה. ‏MathKnight-at-TAU שיחה 19:19, 22 בדצמבר 2016 (IST)
ההתנתקות מהחשבון והתחברות מחדש פותרת את הבעיה רק זמנית. אחרי כמה זמן הבעיה שוב חוזרת ואז שוב יש להתנתק ולהתחבר מחדש כדי לשמור עריכה. ‏MathKnight-at-TAU שיחה 23:48, 22 בדצמבר 2016 (IST)
אני לא מצליח להתחבר כרגע עם האפליקציה ולשחזר את הבעיה בכל אופן דיווחתי בphab:T153983. ערן - שיחה 00:11, 23 בדצמבר 2016 (IST)
תודה. ‏ MathKnight (שיחה) 18:40, 23 בדצמבר 2016 (IST)
משתמש:Amire80, משתמש:Matanya ומשתמש:ערן - נכון להיום (28.12), אף אחד לא עשה עם זה כלום או ניסה לפתור את התקלה. ‏ MathKnight (שיחה) 21:30, 28 בדצמבר 2016 (IST)
האם הפעלת את האימות הכפול? מתניה שיחה 23:15, 28 בדצמבר 2016 (IST)
לא בחשבון הזה. ‏MathKnight-at-TAU שיחה 12:36, 29 בדצמבר 2016 (IST)

למעלה מחודש עבר והבעיה טרם נפתרה. ‏ MathKnight (שיחה) 22:34, 14 בפברואר 2017 (IST)

עריכת כותרות מדרגה 3[עריכת קוד מקור]

יש לאפשר ביישומון לנייד לערוך פסקאות גם מכותרות רמה 3 ולא רק מרמה 2. ‏MathKnight-at-TAU שיחה 09:52, 22 בדצמבר 2016 (IST)

אפליקציית ויקיפדיה לסמארטפון[עריכת קוד מקור]

בעריכה זו נכתב בתקציר העריכה "בגרסה הניידת אין קטגוריות, ולכן נחוץ ורלוונטי", כנימוק להחזרת "ראו גם". אם אכן זה המצב, האם עלינו לפתוח במבצע של הוספת פרק "ראו גם" לכל הערכים, כתחליף לקטגוריות? זה נשמע נורא. ואולי אפשר לתקן את האפליקציה כך שתציג קטגוריות? ואולי האפליקציה יודעת להציג קטגריות ורק אני לא יודע איך לגרום לה לעשות זאת? דוד שי - שיחה 20:02, 2 בינואר 2017 (IST)

הערת אגב. היום לא הצלחתי להוסיף קטגוריות בעורך החזותי. גם אם זה קיים, זה מוסתר היטב כי חיפשתי הרבה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:36, 2 בינואר 2017 (IST)
זה נמצא במקום בולט, בתפריט "אפשרויות דף" (כפתור עם 3 קוים מאוזנים זה תחת זה): קטגוריות. ביקורת - שיחה 20:51, 2 בינואר 2017 (IST)
תודה. המלצה: לשים את זה במקום שלא ייראה לא קשור. 3 קווים זה הדבר היחיד שלא פתחתי, כי זה סימן ידוע לאפשרויות תצוגה, ולא בא לי לעשות זום. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:55, 2 בינואר 2017 (IST)
זה נמצא בבטא (דוגמה: פיגוע הירי במועדון הלילה באיסטנבול (2017), גרסה לניידים עם פרמטר בטא בURL). שמוסיף כפתור של "קטגוריות" בסוף הדף. זה עדיין אל נמצא בגרסת הניידים הרגילה - ונמצא במעקב בבאג phab:T24660. ערן - שיחה 12:59, 3 בינואר 2017 (IST)
Smiley lol.gif מה עם הבאג של strong, ערן? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:15, 3 בינואר 2017 (IST)
משמח לשמוע שבעיית הקטגוריות על סף פתרון. דוד שי - שיחה 20:19, 3 בינואר 2017 (IST)
ממליץ להעביר את הדיון לויקיפדיה:פיתוח התשתית/מכשירים ניידים. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 15:18, 3 בינואר 2017 (IST)

רשימת מעקב באפליקציה[עריכת קוד מקור]

למה עדיין, ב-2017, אין אפשרות לעקוב אחרי השינויים בוויקיפדיה דרך הסמארטפון? איך זה שאני יכול להדליק מזגן, לכבות את האור, ולערוך קניות דרך הסמארטפון אבל לעקוב אחרי האתר מספר 5 בעולם אין אפשרות?? Mr. Brinks - שיחה - אומרים תודה! 01:26, 26 במרץ 2017 (IDT)

כמו כן למה עדיין יש התנגשויות עריכה. • צִבְיָהשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ז 01:29, 26 במרץ 2017 (IDT)
אני עושה את זה על ידי מעבר ל"תצוגת מחשבים". ‏עמיחישיחה 07:21, 26 במרץ 2017 (IDT)
גם אני עורכת רק בתצוגת מחשבים, אבל מי שיש לו הרשאות מנטר, אז יש סכנת שחזור לא רצונית, לכן כדאי שיפעיל את הגאדג'ט " הסתרת כפתור שחזור גרסאות מדף השינויים האחרונים ומרשימת המעקב במכשיר נייד".
צִבְיָה , יש אפשרויות בטא של התנגשויות, תסתכלי בויקיפדיה:חדשות, מקל להמשיך אם יש התנגשויות עריכה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 08:16, 26 במרץ 2017 (IDT)
אם לאפליקציה יש חסרונות, ניתן לגלוש בוויקיפדיה בניידים דרך כל דפדפן, ואז ניתן לבחור ב"תצוגת מחשבים" בתחתית הדף, ואז הגלישה היא כמו במחשב. אגסי - שיחה 10:24, 26 במרץ 2017 (IDT)
האמת שזה אפשרי, פשוט כותבים בחיפוש "ויקיפדיה:דף השינויים האחרונים" ומשם יש קישור אל הדף רק בתצוגה אל ניידים Face-smile.svgShaun The Sheep - שיחה 13:41, 26 במרץ 2017 (IDT)
אפשרי להיכנס למשתמש דרך האפליקצייה? ניב - שיחה 15:04, 27 במרץ 2017 (IDT)
אין שום סיבה להשתמש ב"תצוגת מחשבים". בתצוגת ניידים יש גישה מלאה לרשימת המעקב. הכוונה היא לגלישה דרך הנייד מדפדפן - האפליקציה זה סיפור אחר. נראה לי שיש כאן בלבול מסוים בין "תצוגה למכשירים ניידים" (אפשר להפעיל ממחשב שולחני, וזו ברירת המחדל כשגולשים מנייד), ובין האפליקציה, שמאפשרת גישה לוויקיפדיה לא דרך דפדפן. אולי לא הבנתי את השאלה המקורית, משום שהיא השתמשה במילים "אפליקציה" ו"לעקוב": אם הכוונה לגישה לדף השינויים האחרונים בגלישה מנייד (בניגוד לגישה לרשימת המעקב מהאפליקצייה), התשובה של משתמש:Shaun The Sheep "כמעט" נכונה: אין צורך להיכנס לויקיפדיה:דף השינויים האחרונים - אפשר להיכנס ישירות למיוחד:שינויים אחרונים. נכון שבתפריט הראשי אין סעיף מתאים, ולא בטוח שסעיף כזה נחוץ. קיפודנחש 16:42, 27 במרץ 2017 (IDT)
מדובר על מיוחד:רשימת המעקב. שיר § שיח § 23:34, 3 באפריל 2017 (IDT)
ממש לא. כפי שציינתי, לרשימת המעקב יש גישה ישירה מגלישה בנייד (דרך התפריט שנפתח בלחיצה על שלושת הקווים האופקיים), ולא צריך להקיש כלום בתיבת החיפוש. ל"שינויים אחרונים" אין גישה ישירה, וכדי להגיע אליהם צריך להקיש בתיבת החיפוש מיוחד:שינויים אחרונים. קיפודנחש 02:45, 5 באפריל 2017 (IDT)


באגים בנייד באנדרואיד בכרום[עריכת קוד מקור]

(בדקתי בטבלט ובסמרטפון)

כפי שניתן לראות, עמודה אחת רחבה ועמודה שנייה צרה

במצב עריכה בעורך קוד ("עריכת קוד מקור"):

1. לאחר לחיצה על שמירה וביצוע שמירה הדף חוזר תמיד למצב עריכה.
2. מחיקת תו כלשהו, מקפיצה את הסמן לראש הערך. מאוד מטריד.

במצב עריכה עורך ויזואלי

1. לעתים בביצוע גזירה של תוכן, התוכן נשאר מוצג בשורה, ולא ברור אם הוא שם או שזו בעיית תצוגה.
2. לעתים בגזירה והדבקה של תוכן, במיוחד שהדבר נעשה מספר פעמים בדף, משהו מתבחבש ואי אפשר לבצע שמירה.
3. בשורה ריקה אי אפשר לבצע פעולת הדבקה של טקסט. בלחיצה ארוכה לא מופיעה חלונית "הדבק". אני צריך להקליד איזו אות בשורה ואז יכול להדביק.

במצב תצוגה

1. העמודות בתבניות בראש ערך לא מתחלקות טוב. עמודה ראשונה מוצגת מאוד רחבה, והעמודה השנייה מוצגת מאוד צרה ולכן ארוכה.

--21:00, 3 באוגוסט 2017 (IDT)

Effib (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם

באג תבנית דגל[עריכת קוד מקור]

באפליקציה לנייד באנדרואיד לא רואים את המסגרת האפורה שאמור להקיף את הדגלים ב{{דגל}} (שכנראה מיוצרת על ידי פרמטר "גבול" בתמונה). – ד"ר MathKnight (שיחה) 17:28, 23 ביוני 2018 (IDT)

מתייג את משתמש:ערן, משתמש:מתניה ומשתמש:Amire80 שהיו שותפים לפיתוח האפליקציה ויצירת התבנית. – ד"ר MathKnight-at-TAU (שיחה) 09:44, 24 ביוני 2018 (IDT)
MathKnight-at-TAU: תוכל להביא דוגמה לערך מסוים שבו זה קורה? כך שאם נפתח על זה באג יהיה אפשר לכוון לדוגמה ספציפית? ערן - שיחה 11:30, 24 ביוני 2018 (IDT)
הנה 3 דוגמאות: דחפור די-9 בשירות צה"ל, כיפת ברזל, מונדיאל 2018. – ד"ר MathKnight-at-TAU (שיחה) 11:37, 24 ביוני 2018 (IDT)
למשל דגל יפן נראה פשוט כמו נקודה אדומה (כי הרקע לבן, והמסגרת לא נראית). לחלופין - אולי אפשר למצוא פיתרון בעיצוב {{דגל}}? – ד"ר MathKnight-at-TAU (שיחה) 12:18, 26 ביוני 2018 (IDT)

תצוגת רשימות[עריכת קוד מקור]

באפליקציה לנייד באנדרואיד הרשימות (itemized lists) עם תבליטים (bullet) לא מוצגת כראוי, והנקודות עצמן בקושי נראות כי הן יוצאות כמעט מקצה המסך. – ד"ר MathKnight-at-TAU (שיחה) 10:36, 15 ביולי 2018 (IDT)