פדיון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

פדיון הוא מונח בכלכלה המתאר את ההכנסה הגולמית של חברה כתוצאה מפעילותה העסקית הרגילה לאורך תקופה מוגדרת, הנמדדת על פי רוב בשנים, רבעונים או חודשים, ללא ניכוי העלויות שנדרשו לשם יצירת הכנסה זו. על פי רוב מתאר המונח הכנסות ממכירות של מוצרים או שירותים ולכן לעתים קרובות נעשה שימוש במונח כשם נרדף להכנסות ממכירות. בדוח רווח והפסד מופיע הפדיון בדרך כלל בשורה הראשונה, ולכן הוא מכונה לעתים "השורה העליונה", בהקבלה לכינוי "השורה התחתונה", המתייחס לרווח של החברה.

בשימושים רשמית יותר, פדיון הוא חישוב או הערכה של הכנסות תקופתיות על בסיס כללי חשבונאות סטנדרט מסוים או לכללים שנקבעו על ידי סוכנות ממשלתית או ממשלה. שתי שיטות חשבונאיות משותף, חשבונאות בסיס מזומנים חשבונאות בסיס צבירה, לא להשתמש באותו תהליך למדידת הכנסות. תאגידים המציעים מניות למכירה לציבור בדרך כלל נדרשים על פי חוק לדווח על ההכנסות על בסיס כללי חשבונאות מקובלים או תקני דיווח כספי בינלאומיים.

בעוד הנהלת חשבונות כפולה, חשבונות הכנסות חשבונות חשבונות ראשי כי מסוכמים מעת לעת תחת הכותרת הכנסה או הכנסות על דוח רווח והפסד. שמות חשבון הכנסות לתאר את סוג ההכנסה, כגון "הכנסות שירות תיקון", "הכנסות השכרה הרוויחה" או "מכירות". [4]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

P Economy.png ערך זה הוא קצרמר בנושא כלכלה. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.