פוסיפר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-edit-clear.svg
ערך זה זקוק לעריכה: הסיבה לכך היא: נדרשת הגהה.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
פוסיפר
Puscifer
פוסיפר, 2011
פוסיפר, 2011
מוקד פעילות קליפורניה
שנות פעילות 2003 עד היום
סוגה פוסט-אינדסטרייל
אקספרמנטלי
רוק קומי
טריפ הופ
חברת תקליטים Puscifer Entertainment
האתר הרשמי
חברים
ג'יימס מיינארד קינן

פוסיפר (Puscifer) הוא פרויקט צד מוזיקלי של סולן להקת טול וא פרפקט סירקל - ג'יימס מיינארד קינן. למרות שקינן נחשב לחבר הרשום היחידי בהרכב, בפועל נעשתה פעולה רחבה עם אמנים נוספים לאורך שנות פעילות הפרויקט.

רקע[עריכת קוד מקור | עריכה]

פוסיפר החלה את דרכה בשם זה רק ב-2007, ולמרות זאת הלהקה הייתה קיימת עוד מ-2003 בשמות שונים. אז הייתה קשורה הלהקה לכל מניי סדרות וסרטים, בהם המסור. לסרט מלחמת האופל (Underworld) וסרט ההמשך מלחמת האופל 2 (Underworld: Evolution), אף הוקלט פסקול סרט שלם על ידי ההרכב.

על פי הוגה הפרויקט, מיינארד, פוסיפר הוא "מגרש משחקים לקולות שבראשי", "זה הוא פשוט תהליך שקורה כאשר אתה נמצא בחברת מוזיקאים אחרים". מלבד היותו מוזיקלי, מגדיר מיינארד את הפרויקט גם כ- "מותג ופרויקט קולנועי", כאשר בעצם עם יציאת השירים יוצאים גם DVD המלווים אותם בעזרת סרטונים הנעשים על ידי שילוב של קטעי וידאו עם גרפיקה ממוחשבת.

את הפרויקט מאפיין גם הרבה הומור ובוטות, כאשר ניתן אפילו להגדיר אותו כ"פרודיה" לסוגות שונות של מוזיקה. כמובן חוץ מתוכן השירים, הרבה עניין סובב גם סביב הופעתם של האלבומים המלווים בעטיפות ציניות, ראינות קומיים של מיינארד, והופעות רוק בסגנון קברט.
דוגמה לכך ניתן למצוא בשיר Country Boner, פרודיה לשירי קאנטרי ידועים.

סך הכל הפרויקט הוציא כשני אלבומי אולפן, כאשר השני הוקלט יחד עם השחקנית והזמרת מילה יובוביץ'.

הופעות חיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מאז ההופעה הראשונה ב-2009, נהג להופיע מיינארד עם הרכב משתנה בהופעותיו עם פוסיפר על במות שונות בארצות הברית. הופעותה של פוסיפר ידועה לרוב בשל ססגוניותה המשתנה והשימוש הרב במצגים ומוניטורים אלקטרוניים על הבמה. ובכל זאת למרות הביקוש הרב להופעות חיות, לא נהג הפרויקט לצאת למסעות ברחבי העולם, אלא הסתפק בהופעות בודדות בתאריכים פעמיים ביעדים כגון לאס וגאס.

אמנים חוברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפי חשבון המייספייס של מיינארד, האמנים אשר שותפים לפרויקט הם:

מיינארד ג'יימס קינן ודלת מסתובבת של אנשים מוכשרים. הרשימה העדכנית של מוזיקאים אורחים... הגיטריסט רנהולדר, מילה יובוביץ', ליסה ג'רמנו, ג'וש יוסטיס, סאטאנס מיוז, ועוד.
- מיינארד ג'יימס קינן, מייספייס 2008

בנוסף לרשימה זאת, הקליט מיינארד גם עם טרנט רזנור (סולן Nine Inch Nails, ההרכב לאסטמורד, ג'וני פולונסקי, טים אלכסנדר, בראד ווילק, ג'ואי ג'ורדיסון, אנייג'ל איימי, טלפון תל אביב, גיל שרון, טריי גאן, ועוד אמנים רבים ואחרים.

דיסקוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלבומי סטודיו[עריכת קוד מקור | עריכה]

מיקסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מיני אלבומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]