קאורי יוקי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
אין תמונה חופשית

קאורי יוקי( 由貴 香織里, Yuki Kaori נולדה ב-18 בדצמבר, שנת לידה לא ידועה) היא אמנית מאנגה יפנית. השם "קאורי יוקי" הוא למעשה שם העט שלה, אשר מורכב מסאיטו "יוקי", ושמה הפרטי האמיתי "קאורי".

המאנגה המקצועית הראשונה שלה התפרסמה בשנת 1987 במגזין השוג'ו היפני "Hana to Yume" לאחר שזכתה בתחרות אומנות שהמגזין ערך.

יוקי מעדיפה להשאיר את חייה הפרטיים סודיים, ונמנעת מפרסום. יצירתה הראשונה בטרם הפכה למנגקה מקצועית נקראה "Vampire's Love", אותה היא מחשיבה כ"יצירת ניסיון". הופעת הבכורה הראשונה של קאורי הייתה כשהשתתפה בחצי הגמר של תחרות אומנות שנקראה "Love Hunt", שאותו היא מחשיבה כ"ישן, פתטי ובלי שום סיכוי לנצח". עבודת הבכורה שלה "Ellie in Summer Clothes" פורסמה במהדורה החודשית של Hana to Yume, ולאחר שהשלימה אותה, קאורי החלה לכתוב וואן-שוטים כגון Cruel Fairytales, Neiji, Gravel Kingdom. הצלחתה הגדולה ביותר היא המנגה Angel Sanctuary, שגם עובדה לOVA ופורסמה בכמה מדינות. מאנגה חדשה יותר שלה, Bloodhound, עובדה גם היא באופן רופף לסדרת Live Action, והיא נקראת Vampire Host.

יוקי מציינת שהסגנון שלה הושפע מציורים מערביים וממוזיקה ששמעה כשהייתה בתיכון. בהרבה מסיפוריה יש נימה גותית, ודמויות אפלות אשר נאבקות עם יחסים אסורים. בתור מעריצה גדולה של הסיפור אליס בארץ הפלאות,מכניסה יוקי אזכורים לסיפור הזה ולעוד כמה אחרים במנגות שלה, בסאגה של קין (Cain Saga) היא אף הכניסה מספר שירים של "אמא אווזה" (Little Miss Muffet, Baa Baa Black Sheep) וגם הזכירה שם לא באופן ישיר מספר סרטי מדע בדיוני ואימה. בעולם שיוקי יוצרת אין טוב או רע והכל נקבע לפי האנשים שנמצאים בו והבחירות שלהם. הדמויות שלה מפלסות את דרכן בכוח דרך מצבים אמוציונאליים ומנטאליים. עובדה זו הופכת את המנגות שלה לפסיכולוגיות מאוד. הדמיון שלה יכול להיות לפעמים מעוות, אך הוא זה שגרם לה להתפרסם. יש לה חוש מיוחד של מחשבה וסגנון, אשר לרוב מכיל אימה מסוג זה או אחר.

המנגות הידועות ביותר שלה הן Cain Saga וAngel Sanctuary הפופולרית אשר תורגמו בצפון אמריקה ומשוריינות לVIZ. לאחרונה פורסמה גם המנגה Fairy Cube באנגלית, והמנגה Grand Guignol Orchestra שעדיין מתפרסמת תחת אותה הוצאה.

ניתוח הסגנון[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסגנון האומנות של קאורי יוקי יש נימה מאוד גותית. היא שמה לב לפרטים, בעיקר בשיער ובלבוש. באנג'ל סנקשוארי לתמונות יש הופעה יותר אפלה וקודרת. בשונה מ"מלאכים" טיפוסיים, לדמויות שלה יש מראה חדור רגשות אשם. קאורי בוחרת את הצבעים שלה בקפידה, משחקת עם התמונה והרעיון. התנועה של הדמויות שלה נראית טבעית וארעית. השימוש בצבעי מים הופך את התמונה ליותר מודגשת, והצבעים אשר דוהים לכל צל. לדמויות הגבריות שלה יש פנים נשיים עם ריסים ארוכים ושפתיים בעלות גוון, והגוף לרוב מאוד רזה.

יצירותיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

רשימת מנגות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ספרי ציורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • 1997: Angel Cage (79 pages)
  • 2000: Lost Angel (102 pages)

ספרי קלפים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • 1995: Card Gallery (16 cards)
  • 1999: Angelic Voice (32 cards)

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]