קרן גנדיר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

קרן גנדיר היא קרן משפחתית ישראלית שהוקמה ב-2004 על ידי יהודית יובל רקנאטי ובני משפחתה. הקרן היא חלק מקבוצת גנדיר ומתמקדת בשלושה נושאים: צעירים, תנועות נוער בישראל ובארגון שיתופים.

פעילות הקרן[עריכת קוד מקור | עריכה]

קרן גנדיר הוקמה בשנת 2004 על ידי יהודית יובל רקאנטי ובני משפחתה. השם גנדיר מורכב מהאותיות הראשונות של שמות בני המשפחה: גילי, נעה, דריה, יהודית ורולי.

בתחום הצעירים (גלאי 18 עד 30), הקרן תומכת במרכזי הצעירים בישראל,[1] בקואלציות שונות של ארגוני צעירים בתחומים שונים (למשל, פורום ארגוני השירות האזרחי, פורות ארגוני נערות בסיכון ועוד) עד 2014 תמכה במטה מרכזי הצעירים שפעל תחת ג'וינט ישראל.[2] עד 2012 תמכה קרן גנדיר בתנועות הנוער בפריפריה החברתית והגיאורפית של ישראל. הקרן שותפה ליוזמות רבות בתחום הצעירים, בתחום פיתוח החברה האזרחית בישראל, הקרן תומכת בארגון שיתופים.

מתוך הכרות עמוקה עם אוכלוסיית הצעירים בישראל, זיהתה קרן גנדיר אוכלוסיות צעירים המתקשות להשתלב בחברה הישראלית בגלל העדר מסגרת המקבילה לשירות צבאי או לאומי. הקרן הקימה יחד עם מספר קרנות פילנתרופיות ומשרדי ממשלה את קרן הזדמנות במטרה לתמוך במיזמים המקדמים את שילובם של צעירות וצעירים שאין להם מסגרת אחרי התיכון במסגרת השירות האזרחי, זאת מתוך תפיסת השירות האזרחי כפלטפורמה חשובה ומרכזית המסייעת לצעירים אשר אינם מתגייסים לצבא להשתלב במסלול נורמטיבי כאזרחים תורמים ומועילים.[3][4]

הקרן מעודדת את פיתוח הידע בתחום הצעירים באמצעות תמיכה במחקר אקדמי, גיבוש ניירות עמדה, פיתוח מודלים לעבודה עם צעירים, הנגשת מידע לצעירים לגבי זכויותיהם והשירותים העומדים לרשותם באמצעות פורטל צעירים באתר "כל זכות".[5]

בשנת הלימודים האקדמית 2016–2017 פתחה קרן גנדיר תוכנית ללימודי תעודה בנושא צעירים בשיתוף המכללה האקדמית תל אביב-יפו.[6]

ד"ר רונית עמית היא מנכ"לית הקרן מיום הקמתה.

לקריאה נוספת[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • ליאון רקאנטי, 1890-1945: חזון והגשמה", גבי לוין, 2015

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • [1], קרן גנדיר
  • [2], מאמרים במימון הקרן

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]