רוצח מלכותי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
רוצח מלכותי
Royal Assassin
מידע כללי
מאת רובין הוב
שפת המקור אנגלית
סוגה פנטזיה אפית
הוצאה
תאריך הוצאה 1996
מספר עמודים 671
הוצאה בעברית
הוצאה אסטרולוג
תאריך 1998
תרגום הדס וייס
סדרה
סדרת ספרים טרילוגיית הרואים למרחק
ספר קודם שוליית הרוצח
הספר הבא שליחותו של רוצח
קישורים חיצוניים
הספרייה הלאומית 003419556

רוצח מלכותי הוא ספר שנכתב על ידי רובין הוב, והוא הספר השני בטרילוגיית הרואים למרחק.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פיץ-אביר (להלן פיץ) שרד את הגיחה הראשונה שלו כרוצח, אך רק בקושי. הרעל ששימש את הנסיך הדר השאפתן הותיר אותו חלש ונוטה להתקפים. פיץ נדר לא לחזור לטירת צבי ולמלך שלו, אך חיזיון על אישה צעירה שהודפת התקפה של שודדי הספינות האדומות, גורם לו לשנות את דעתו והוא חוזר לטירת צבי.

בשובו לטירת צבי, פיץ נעשה מייד מעורב בתככים של משפחת המלוכה. אהובתו מולי נשארה בחיים, אך היא נעשתה ענייה לאחר מותו של אביה בשל החובות הרבים שהוא השאיר לה, והיא נאלצת לעבוד כמשרתה של הגבירה סבלנות. פיץ מודה באהבתו אליה והיא מודה באהבתה אליו. אך כשפיץ ניגש למלך ערמומי החולה כדי לבקש ממנו רשות להנשא למולי המלך מסרב ומבהיר לפיץ שהוא יתחתן עם הבת של דוכס ברנס. פיץ ומולי ממשיכים לנהל מערכת יחסים בסתר, לא רק בגלל פקודתו של המלך ערמומי, אלא גם כדי להגן על מולי מאויביו של פיץ.

פיץ פגיע יותר מתמיד. הנסיך יורש העצר אמת מגן על שש הדוכסיות משודדי הספינות האדומות על ידי ה"אומנות" שלו, אך הוא לא מצליח להעניק תשומת לב למלכתו קטריקן. המלך ערמומי סובל ממחלה ממארת מסתורית שגורמת לו כאב שרק ערפול-חושים יכול לשכך. קבוצות של "מרוקנים", אנשים משש הדוכסיות שעברו "ריקון", מתחילות להתקבץ ולהפריע לחיי תושבי שש הדוכסיות. אמת מחזיר את פיץ לתפקידו כרוצח ומצווה עליו לצוד מרוקנים. את צייד המרוקנים פיץ עושה בעזרת "עיני לילה", זאב שפיץ הציל ונקשר אליו על ידי "בינה". הדר ומרגליו קרובים להוכחה שפיץ הוא בעל בינה, ופיץ חייב ל"הרים חומות" מסביב למוחו כדי שלא יגלו את סודותיו.

העזות של שודדי הספינות האדומות גדלה, והודעות שלא נשלחות או מגיעות באיחור עושה את עבודתם לקלה יותר. אמת מחליט לעזוב את טירת צבי כדי לחפש את המבוגרונים האגדתיים ולבקש את עזרתם. אנשים רבים רואים בכך שליחות של שוטים. לאחר עזיבת אמת הנסיך הדר יכול לפעול בחופשיות רבה יותר מתמיד. המלך ערמומי נחלש ומתבלבל כל יום, והנסיך הדר מתחיל לצבור כוח ונאמנות לעצמו. פיץ והמלכה עוזבים את טירת צבי כדי להגן על העיר ניתביי ובהעידרם והנסיך הדר טוען שהגיעה לאוזניו ידיעה שהנסיך יורש העצר אמת מת, והוא הופך את עצמו לנסיך יורש העצר במקומו.

על ידי שימוש ב"אומנות" שלו, פיץ מגלה שאמת עדיין בחיים, אך אמירת דבר זה בקול עכשיו כשהדר שולט פירושה מוות מהיר. בניסיון להציל את ילדו של אמת שעדיין לא נולד, פיץ בוריך וצ'ייד מחליטים להבריח את קטריקן ואת המלך ערמומי מחוץ לארמון ורחוק מהישג ידו של הדר. ובינתיים מולי מודיע לפיץ שהיא עוזבת את טירת צבי עם אדם אחר. בתקווה שעל ידי גילוי סודותיו למולי הוא יוכל לשנות את דעתה, פיץ מגלה למולי שהוא רוצח. במקום זאת מולי דוחה אותו בסופיות שקורעת את לב פיץ. למרות כאבו האישי פיץ ממשיך עם תוכניתו, אך בעת ביצוע התוכנית, בערב הכתרתו של הנסיך הדר לנסיך יורש העצר, המלך ערמומי מת, פיץ מגלה שאלו שהביאו למחלתו ומותו של המלך הם סרין וג'סטין, שני חברים מהקבוצה שלמדה אצל רב האומן גיילן, שבאמצעות "אומנות" ניקזו לאט את חייו של המלך ערמומי. פיץ לוקח את הלהב של המלך ומייד מתנקש בסרין, לאחר מכן הוא רודף אחרי ג'סטין והורג אותו בפני החוגגים במסיבה בטירת צבי.

פיץ נכלא ומואשם ברצח, ניסיון הפיכה ושימוש ב"בינה" האסורה. בניסיון לקבל הודאה בפשעים, הנסיך הדר מענה את פיץ פיזית ונפשית, על ידי הכאתו בעת שוויל תוקף את פיץ בעזרת ה"אומנות". פיץ, בידיעה שהוא לא יוכל לשרוד את העינוי, עוזב את גופו, בעזרת "בינה", לטובת גופו של הזאב שלו "עיני לילה".

לאחר מותו, פיץ מוקע בציבור ונאשם בכל הסעיפים. גופו נקבר על ידי אחרונת תומכיו, סבלנות. עם זאת, בוריך וצ'ייד מוציאים אותו מקברו ולאחר מאמצי שכנוע משכנעים אותו לעזוב את גופו של עיני לילה ולעבור לגוף שלו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • רוצח מלכותי, באתר OCLC (באנגלית)