שליחותו של רוצח

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
שליחותו של רוצח
Assassin's Quest
מידע כללי
מאת רובין הוב
שפת המקור אנגלית
סוגה פנטזיה אפית
הוצאה
הוצאה הרפר קולינס, בנטם ספקטרה עריכת הנתון בוויקינתונים
תאריך הוצאה 1997
מספר עמודים 843
הוצאה בעברית
הוצאה הוצאת אסטרולוג
תאריך 1998
תרגום הדס וייס
סדרה
סדרת ספרים טרילוגיית הרואים למרחק
ספר קודם רוצח מלכותי
קישורים חיצוניים
הספרייה הלאומית 001998816
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

שליחותו של רוצח הוא ספר מאת רובין הוב, השלישי בטרילוגיית הרואים למרחק. הוא יצא בשנת 1997 באנגלית ובשנת 1998 בעברית בהוצאת אסטרולוג.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פיץ-אביר הרואה למרחק קם לתחייה באמצעות קסם הבינה שלו, אבל עכשיו הוא יותר זאב מאשר אדם. רק בוריך וצ'ייד יודעים שהוא שרד את העינויים במרתפים של הדר. כל האחרים, אפילו הליצן והמלכה, חושבים שהוא מת. לאחר שהשיב את אנושיותו, הוא מתכנן לצאת למסע נקמה אישי במטרה להרוג את הדר, אבל לפני שהוא יוצא הוא מותקף על ידי קבוצה של מרוקנים. אחד מהם גונב מפיץ את החולצה שלו עם הסמל של הרואים למרחק, דבר שהוא מגלה רק לאחר זמן מה. בוריך, לאחר שמצא את השרידים של המרוקן עם החולצה של פיץ, חושב שפיץ נהרג. לכן הוא מחליט לשמור על האדם החשוב ביותר לפיץ, המאהבת שלו וכמעט אשתו, מולי.

פיץ נכשל בניסיונו להתנקש בהדר וכמעט מת בניסיון. אמת מסייע לו בבריחתו, ותוך כדי מטביע במוחו את הפקודה "בוא אליי". בחוסר יכולת לסרב, פיץ מתחיל מיד ללכת לממלכת ההרים, בעקבות הנתיב שאמת לקח במסעו. במהלך המסע, הקשר שלו עם עיני לילה, החיה איתה הוא קשור בבינה, מעמיק ומשנה את שניהם והם מוצאים שהם הופכים דומים יותר ויותר זה לזה. עיני לילה מתחיל לחשוב בצורה מופשטת ולתכנן תוכניות, ופיץ מתחיל לחשוב כמו זאב- חיים ללא מחשבה קדימה עם חשיבות גבוהה ל"להקה".

לאורך הדרך פיץ ועיני לילה פוגשים זמרת בשם זמיר. זמיר מזהה את פיץ ומתעקשת לנסוע עמו, בטענה שהיא רוצה להיות עדה לאירועים גדולים כך שתוכל לכתוב עליהם שירים. הם פוגשים גם אישה זקנה בשם קאטל, שנוסעת לממלכת ההרים כדי להיפגש עם הנביא הלבן. במהלך המסע פיץ מותקף על ידי החיילים של הדר. הוא מגיע לממלכת ההרים על סף מוות, אך ניצל בידי הליצן - הנביא הלבן אותו קאטל חיפשה. הליצן שמח שפיץ בחיים וחושב שהם עדיין יכולים למנוע את העתיד האפל אותו חזה.

פיץ, קטריקן, הליצן וזמיר יוצאים למסע למציאת אמת, וקטאל עוקבת אחריהם עד שהם מסכימים לצרף אותה למשלחת. במסעם הם נתקלים בגן מלא דרקוני אבן אשר פיץ יכול לחוש בעזרת ה"בינה", מה שמוביל אותו למסקנה שדרקוני האבן חיים. בסופו של דבר האמת מתגלה: דרקוני האבן נחצבו מאבן הזיכרון השחורה ושאבו לתוכם את כל זיכרונותיהם ורגשותיהם של המגלפים. אמת בילה זמן רב בגילוף דרקון אבן, אך גילה שגם אם ייתן את כל כולו לדרקון, כולל המעט שהשאיר אצלו, זה לא יהיה מספיק כדי להחיות אותו כדי שילחם בשודדי הספינות האדומות.

קאטל מגלה לחבורה שהיא החבר האחרון ממשושה- צוות של מיומנים באומנות- לשעבר. היא משלימה עם עברה ומחליטה לעזור לאמת להשלים את הדרקון. הם נותנים לדרקון את כל רגשותיהם וזיכרונותיהם, ולבסוף גם את חייהם, ומעירים את הדרקון. הליצן מגלף דרקון אחר, ומעיר אותו, ופיץ מגלה את הדרך להערת הדרקונים הישנים האחרים, והדרקון שיצר אמת מוביל אותם למתקפה. שודדי הים מוברחים משש הדוכסיות בהצלחה. זמן מה לאחר מכן קטריקן נכנסת להריון מהנסיך אמת.

באמצעות סדרה של חזיונות אומנות במהלך הספר פיץ מגלה שבוריך חושב אותו למת, ושהוא מצא את מולי ודאג לה. מולי נמצאת בהריון עם בתו של פיץ, יולדת אותה ונותנת לה את השם סרפד. פיץ רוצה ללכת אליה, אבל הוא לא מסוגל להתגבר על פקודת האומנות שאמת החדיר לו. בוריך ומולי מתחתנים ושמחים זה בזה, כך שבסוף הספר פיץ לא מסוגל להביא את עצמו לפלוש לחייהם ומאפשר להם להאמין שהוא מת. לאחר הקרב להצלת טירת צבי, ידידו הטוב הליצן - הנביא הלבן של הדור ההוא - עף רחוק על גביו של דרקון אבן, כך שבסופו של הספר פיץ מאבד את כל חבריו למעט עיני לילה, הזאב אליו הוא קשור ב"בינה". הסיפור של פיץ ממשיך בספר שליחותו של ליצן.

סיפורו של הליצן ממשיך, תחת מסווה שונה, בטרילוגיית סוחרי הספינות החיות, טרילוגיה המתרחשת בין הסוף של טרילוגיית הרואים למרחק לבין תחילת טרילוגיית האיש הזהוב.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]