ריהוט אנושי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
גברים משמשים ככיסאות עבור נשים

ריהוט אנושי או פורניפיליה הוא מונח מתחום ה-BDSM, המתאר בני אדם המשמשים בתפקידי רהיטים עבור אדם אחר, כגון מגש, הדום, כיסא, שולחן, ארון או פריט אחר. דוגמאות לרהיטים אנושיים מופיעות באמנות המודרנית ובתעשיית הפורנוגרפיה.

באמנות[עריכת קוד מקור | עריכה]

האנשים המשמשים כדוגמנים בתחום הריהוט האנושי עשויים להיות עירומים או עירומים למחצה, על מנת להוסיף משיכה ארוטית ואסתטית ליצירה. הפסלונים של האמן אלן ג'ונס (אנ') שנעשו ב-1969, המציגים נשים עירומות למחצה בתפקידי הרהיטים, הן דוגמה קלאסית לתיאורה של פורניפיליה כאמנות.[1]

במחזה "נכנע ומנוצח" של המחזאי הישראלי חנוך לוין, אחד הגברים משמש בתור שרפרף לגברת בביתה[2].

קשירת הרהיט האנושי[עריכת קוד מקור | עריכה]

המונח פורניפיליה נטבע על ידי אמן הקשירות ג'ף גורד[3] אשר התמחה בג'אנר זה וכן ניהל את האתר "House of Gord" העוסק בנושא. פורניפיליה ברבות מהמקרים כרוכה בכך שהרהיט האנושי יהיה קשור בחוזקה ללא יכולת לזוז, כאשר הוא צפוי להישאר במצב נייח זה לתקופה ממושכת.[4] לעיתים קרובות יחובר לרהיט האנושי גם מחסום פה, כך שהוא לא יוכל לדבר או להשמיע קולות וכן לעיתים הוא יהיה מוצב בעמדה לא נוחה ואף מסוכנת. בהרבה מיצירות הרהיטים האנושיים של ג'ף גורד היה שימוש גם בויברטורים. על מנת לשמור על בטיחות נאותה בזמן הסשנים המערבים פורניפיליה מסוג זה, נדרש מהשולט לבצע בדיקות תכופות לרווחתו של הכנוע.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Martin Gayford (8 באוקטובר 2007). "Allen Jones: The day I turned down Stanley Kubrick". The Telegraph. London. נבדק ב-30 ביולי 2017. {{cite news}}: (עזרה)
  2. ^ חנוך לוין "נכנע ומנוצח", תמונה 23
  3. ^ "Jeff Gord Interview". 24 באוקטובר 2007. אורכב מ-המקור ב-22 באפריל 2009. נבדק ב-12 במאי 2009. {{cite web}}: (עזרה)
  4. ^ "The kinks of virtual men". The Times of India. 15 באפריל 2007. נבדק ב-14 באוקטובר 2010. {{cite news}}: (עזרה)