שאול לבמור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

שאול לבמוראנגלית: Saul Levmore; נולד ב-1953) הוא פרופסור למשפטים, מופקד הקתדרה על שם ויליאם ב. גרהאם ודיקן בית הספר למשפטים של אוניברסיטת שיקגו.

שאול לבמור הוא בן למשפחה יהודית אמריקאית. הוא בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת קולומביה ב-1973, דוקטורט בכלכלה מאוניברסיטת ייל ב-1978 ודוקטורט במשפטים מבית הספר למשפטים של אוניברסיטת ייל ב-1980. היה מופקד הקתדרה על שם ברוקואו באוניברסיטת וירג'יניה והצטרף לבית הספר למשפטים של אוניברסיטת שיקגו ב-1998 ונעשה הדיקן ב-2001. לבמור שימש כפרופסור אורח באוניברסיטת ייל, אוניברסיטת הרווארד, אוניברסיטת טורונטו, אוניברסיטת מישיגן ואוניברסיטת נורת'ווסטרן. לבמור נבחר כחבר האקדמיה האמריקאית לאמנויות ולמדעים בשנת 2000 והוא מכהן כנשיא אגודת הדיקן למשפטים האמריקאית.

תחומי מחקרו הם סקרי שווקים, תאוריית הבחירה הציבורית, חוק מסחרי, חוקי תאגידים, חוקי חוזים ודיני נזיקין. הוא גם כתב על תורת המשחקים, שיפוי לעבדים לשעבר, ביטוח, טרור, אחריות על מכירת סחורה, חוקי מיסוי, וההתפתחות של זכויות קניין רוחני. הוא פרסם מאמרים רבים בנושאים אלה והוא מחברו של הספר 'תאוריות העל למשחקים וחידות ואושיות דיני הנזיקין' Super Strategies for Games and Puzzles and Foundations of Tort Law.

לבמור נשוי לפרופסור ג'ולי רוין, המלמדת אף היא בבית הספר למשפטים.

P vip.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא אישים. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.