שופר (ארגון)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ארגון שופר
Shofar logo.gif
פרטי הארגון
פעילות: הפצת יהדות והחזרה בתשובה
נשיא: הרב אמנון יצחק
שנת ההקמה: 1986
אתר הארגון

שופר הוא ארגון לתפוצת היהדות והחזרה בתשובה, שבראשו עומד הרב אמנון יצחק.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הרב אמנון יצחק הקים את "שופר" בשנת 1986, לאחר שפרש מפעילות החזרה בתשובה במסגרת ארגון ערכים. במסגרת "שופר" מנהל יצחק מערכת של החזרה בתשובה והפצת תוכני יהדות. "שופר" מעסיק כ-50 פעילים בשכר, ואלפי מתנדבים. פעילותו כוללת הרצאות כנסים, סמינרים בסופי שבוע והפצת קלטות שמע, וידאו ותקליטורים. באתר האינטרנט של הארגון מידע רב על פעילויותיו, מאמרים, האזנה וצפייה בקלטות ובהרצאות חיות ועוד.

הכנסים בהשתתפות חברי הארגון מתקיימים בדרך כלל פעם או פעמיים בשבוע ונערכים באולמי שמחות או באולמי תרבות ברחבי ישראל, וכן בערים מרכזיות באמריקה ובאירופה. הסמינרים בסופי השבוע מתקיימים פעם בחודש, בבית מלון בטבריה. קלטות השמע, הווידאו והתקליטורים של אמנון יצחק מחולקים בכל רחבי הארץ, לעתים בחינם ולעתים בתשלום.

"שופר" מציע מספר תוכניות מנויים, שבמסגרתן מקבלים המנויים קלטות ותקליטורים או זכאות להשתתף באחד הסמינרים, תמורת התחייבות כספית. על פי דוחות שנמסרו לרשם העמותות קיבל הארגון תרומות בסך של כ-8.1 מיליון ש"ח בשנת 2000.

הארגון הפיץ את השבועון החינמי "ארבע כנפות" המיועד למגזר החרדי. נושאי המאמרים הם (באופן חלקי): פוליטיקה של ישראל, פוליטיקה עולמית, אקטואליה ודברים המתרחשים בחצרות רבנים. בדומה לעיתונים חרדיים אחרים אין ב"ארבע כנפות" כתבות בנושאי ספורט או תרבות חילונית ואף לא תמונות של נשים (מטעמי צניעות).

במספר מערכות ציבוריות גרם העיתון למחלוקות פנים חרדיות שהרחיקו את אמנון יצחק מקהילות מסוימות שהיו קודם לכן ממעריציו.

בנוסף, הארגון מפיץ גם את השבועון החינמי "Shofar News" המיועד למגזר החילוני ואת עלון פרשת השבוע "גנזי המלך".

עיתוני "ארבע כנפות" חדלו להתקיים בשלהי שנת 2008.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]