אמנון יצחק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אמנון יצחק
Amnon12.jpg
לידה 8 בנובמבר 1953 (בן 67)
רמלה, ישראל עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ישראל עריכת הנתון בוויקינתונים
מקום מגורים בני ברק עריכת הנתון בוויקינתונים
תחומי עיסוק החזרה בתשובה
רבותיו הרב יהודה שפירא
www.shofar.tv
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

הרב אמנון יצחק (נולד ב-8 בנובמבר 1953, א' בכסלו ה'תשי"ד) הוא מהבולטים בין המחזירים בתשובה בישראל, חוזר בתשובה בעצמו וראש ארגון "שופר" הפועל להחזרה בתשובה בישראל ובריכוזי יהודים נוספים בעולם.

ראשית חייו[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולד ברמלה לזכריה ולרומיה יצחק, יוצאי תימן, וגדל בשכונת כרם התימנים בתל אביב. הוא למד בבית הספר הממלכתי תל נורדאו בעיר ובתיכון הולץ במגמת אלקטרוניקה. משפחתו הייתה מסורתית והוא התרחק מהמסורת בנעוריו והפך לחילוני. את שירותו בצה"ל עשה בחיל התותחנים ושירת כקשר במלחמת יום הכיפורים בחזית המצרית[1]. לאחר שחרורו מצה"ל ניהל עסק למכירת מוצרי אלקטרוניקה במרכז תל אביב[2]. כשהיה בן 24 חזר בתשובה[3], והיה תלמידו של הרב יהודה שפירא[4].

החזרה בתשובה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפי הערכה, גרם הרב יצחק לרבבות אנשים לחזור בתשובה[5]. בראשית דרכו, העביר הרצאות בסמינריונים מטעם ארגון ערכים וארגון יד לאחים. במאי 1986 עורר סערה ציבורית, בעקבות דברים שאמר בפני כ-1,000 תלמידים בהרצאה בישיבה התיכונית קריית נוער שבירושלים. בין השאר אמר "צה״ל יהפוך אתכם לבשר תותחים"[6]. בתגובה אמר שר החינוך יצחק נבון שהישיבה פעלה בניגוד לתקנות המשרד כשהזמינה אותו להרצות[7]. שר הביטחון יצחק רבין הסיר אותו מרשימת המרצים בצה״ל[8].

הרב יצחק הקים את ארגון שופר להחזרה בתשובה ובמסגרתו והחל להרצות באולמות בישראל ומחוצה לה. בשנותיו הראשונות של הארגון הוקלטו ההרצאות והופצו בקלטות שמע תמורת תשלום או תרומה לארגון[9]. עם השנים הופצו ההרצאות גם בקלטות וידאו, בדיסקים ובאינטרנט[10]. בתחילת שנות ה-2000 ביקש לשדר תוכנית בחברת הכבלים "ערוצי זהב", במסגרת שידורי הערוץ הקהילתי. הבקשה נדחתה תחילה, ואחר כך אישרה מועצת הכבלים את השידור עם מגבלות[11].

בסף שנות ה-90 החל ארגון שופר לשכור אולמות במוסדות תרבות בערים חילוניות לצורך הרצאות החזרה בתשובה של הרב, דוגמת היכל התרבות בתל אביב[12]. חלק מהאולמות סירבו להשכיר והביאו למאבק משפטי. בספטמבר 2000 אסר בית משפט השלום ברמלה על המועצה המקומית מודיעין להפר הסכם שנערך עימה להשכרת אולם[13]. בינואר 2003 קבע בית משפט השלום בתל אביב כי הרב לא יוכל להופיע בתיאטרון גבעתיים. השופט קבע כי המזמינים פעלו בחוסר תום לב כאשר הסתירו את זהות המרצה[14]. בפברואר 2003 חייב בית המשפט את התיאטרון הקאמרי בתל אביב לקיים ערב החזרה בתשובה, למרות ההתנגדות העקרונית של מנכ"ל הקאמרי והחברה המנהלת את בניין התיאטרון לקיום כנסים כאלה בבית הקאמרי. זאת לאחר שהקאמרי ניסה להתנער מחוזה שחתם עם נציגיו של הרב יצחק[15].

הרב יצחק מדגיש את חשיבותה של החזרה בתשובה והשמירה על ההלכה. ספרו, "עולם התשובה", מכיל את השקפותיו בעניין[16]. בהרצאותיו הוא משלב טיעונים שכליים ורגשיים ונעזר באמצעים רטוריים הכוללים הומור וסרקזם. בתחילת דרכו נהג להדגיש את דברי חז"ל תוך ציטוטים על העונשים הקשים, כולל גיהנום, הצפויים לעוברים על מצוות התורה[9]. הוא נוהג להשתמש במילות הגנאי "תשקורת" ו"טמבלויזיה"[17] ו"בלבולוציה" ביחס לתקשורת, לטלוויזיה ולתורת האבולוציה. בדרך כלל הוא מדבר כשעה ולאחר מכן מאפשר שאלות ובמקרים רבים הוא מנהל דיאלוג או מתווכח עם השואלים. חלק זה אורך אף הוא כשעה. במהלך הרצאותיו הוא נוהג לקיים מופע של "קבלת עול מלכות שמים", שבו הוא קורא לגברים בקהל לעלות אל הבמה ולקבל עליהם חבישת כיפה, לבישת ציצית, גזירת שיער ארוך או הסרת עגילים לגברים, ומתן כיסוי ראש לנשים[18]. הנענים לקריאות אלה זוכים לברכותיו[19].

מקיים לעיתים גם מפגנים ציבוריים. בשנת 2011, הביע את התנגדותו החריפה לטלוויזיה במפגן "שבירת 1000 מכשירי טלוויזיות" שערך מול משרדי רשות השידור בשכונת רוממה שבירושלים[20].

בפוליטיקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

החל מסוף שנות ה-80 היה הרב יצחק פעיל במפלגת ש"ס[21], אך בהמשך הסתכסך עם הרב עובדיה יוסף[22].

בנובמבר 2012, לקראת בחירות לכנסת התשע עשרה, הודיע הרב יצחק על ריצתה לכנסת של מפלגה בהנהגתו בשם "כח להשפיע", ולה אופי חברתי-כלכלי[23]. המוטו שלה היה "מחזירים השלטון לעם", ובין מטרותיה: הורדת מחיר הלחם לשקל בודד, חלוקת קרקעות הקיבוצים לזוגות צעירים, ביטול המע"מ על מוצרי יסוד, אספקת כל התרופות הקיימות לכל (גם אלה שאינן בסל התרופות), העלאת המהירות המותרת בכבישים ל-140 קמ"ש, והוזלת מחירי הדלק[24]. המפלגה הייתה בהכוונתו של הרב יצחק אך הוא עצמו לא היה מועמד מטעמה. הוא אף אמר שלא יחרוג ממנהגו לא להצביע לכנסת, והמפלגה מיועדת עבור מי שנוהג להצביע.

לדברי הרב יצחק המפלגה הוקמה לאחר התייעצות עם הרב אהרן לייב שטיינמן, שאמר לשליחו של יצחק - הרב אברהם שלמה ליבוביץ, כי "אם יש כח, מצווה להציל". עם זאת, הרב שטיינמן הודיע כי אינו תומך במפלגה[25] ואף שלח את הרב ליבוביץ לבקש מהרב יצחק כי יבטל את ריצתה של המפלגה[26]. במהלך קמפיין הבחירות התפתח עימות בין הרב יצחק לבין מפלגת ש"ס, והרב עובדיה יוסף פרסם שהרב יצחק "הקדיח תבשילו" ושהוא אינו מוחל לו ולתומכיו[27]. עשרות רבנים המזוהים עם ש"ס חתמו על כרוז נגדו תחת הכותרת "מחאה נמרצת - רבם דקרו"[28].

לפני הבחירות טען הרב יצחק שהמפלגה תשיג מספר דו-ספרתי של מנדטים[29]. בפועל זכתה המפלגה בכ-28,000 קולות שהיו כ-0.7% מכלל הבוחרים (כ-0.8 מנדט) ולא עברה את אחוז החסימה.

קהילת "פז"[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר הכישלון בבחירות לכנסת התשע עשרה של מפלגת כח להשפיע שהקים, החליט הרב להקים קהילה בשם "פז"[30]. בפברואר 2013 נפתח כולל אברכים בבית שמש בנשיאותו[דרוש מקור]. בתחילת ה'תשע"ד הוקם בבני ברק בית כנסת של הקהילה. הוא מוסר שיעורים בבית הכנסת, וכן שיעור בספר "חובות הלבבות" מדי יום, לפני עלות השחר.

משנתו[עריכת קוד מקור | עריכה]

הציונות ומדינת ישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

הרב יצחק מותח ביקורת כלפי המדיניות האנטי-דתית לדעתו, של ראשי הציונות החילונית[31]. בקלטת שכותרתה "בצל הדמוקרטיה" תקף את יחסם של מדינת ישראל ומנהיגי הציונות כלפי הציבור המזרחי-מסורתי וכלפי הציבור החרדי, בין היתר בתקופת השואה. בקלטות אלו הוא מסתייע בקטעי ראיונות עם שלושה חוקרים ישראלים חילונים: אמנון רז-קרקוצקין, תום שגב ויובל שטייניץ[32].

עם זאת, תומך הרב יצחק בעלייה לארץ ישראל של יהדות התפוצות ובישוב הארץ[33] הוא אף טען בסרט על עצמו: "אין ציוני יותר ממני"; הוא מתנגד לנטורי קרתא, ובעימות עם איש הקבוצה הגדירם כ"רודפים" ומשתפי פעולה עם אויבי עם ישראל. באחת מהרצאותיו אמר ביחס למדינת ישראל: "יש להבדיל בין מדינת ישראל לבין ארץ ישראל לבין עם ישראל. ארץ ישראל - שלנו, עם ישראל - דמנו. מדינת ישראל עם מדיניות לעקור את היהדות - אין לה זכות קיום"[34].

מחלת נגיף קורונה 2019[עריכת קוד מקור | עריכה]

בזמן מגפת הקורונה הוציא סדרה בת כ-300 פרקים בשם "וירוס TV" שבה הפיץ בין היתר תאוריית קשר סביב מחלת נגיף קורונה 2019.

לדבריו, מדובר במחלה המופצת על ידי ביל גייטס[35] ואחרים שמטרתה לדלל את אוכלוסיית העולם, בהתאם לאג'נדה 21 של האו"ם ושאיפות הפורום הכלכלי העולמי מייסודו של קלאוס שוואב. הוא מאשים את גייטס גם בייצור והפצת וירוסים כדי להרוויח מחיסונים עבורם ומביא טענות לפיהן טכנולוגיית 5G עלולה לגרום למחלות[36][37].

בפרק 300 של סדרת וירוס TV, אמר על צופי תוכניתו, בין היתר, דברים לא נכונים אלה (סוף הפרק)[38]:

מייצרים עננים עם נסורת, אלומיניום ומתכות, להרעיל אתכם, כדי ש 5G ישלוט עליכם, ויחסלו אתכם בהמונים ואתם מפגרים יושבים וממתינים למוות, אתם חושבים שלוקחים אתכם למקלחות כן?

הרב יצחק מתנגד לחיסונים בכלל ולחיסונים נגד מחלת נגיף קורונה 2019 בפרט[39][40] וטוען שמדובר במזימה שמטרתה להחדיר ביו-שבבים לגופם של בני האדם[41], במסגרת סדר עולמי חדש[42] ומזימה של הבונים החופשיים לדילול אוכלוסין[43]. הרב יצחק טוען כי החיסונים עלולים לגרום למומים בילדים[44]. לטענות אלו אין ראיות.

סוגיות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מחה נגד זמרים דתיים וחרדים הנוהגים להופיע מול קהל מעורב, בהסתמכו על פסקי הלכה האוסרים זאת. במסגרת זו תקף את אברהם פריד ויעקב שוואקי, והזמין את צופי הרצאותיו לשבור דיסקים של זמרים אלה על במת ההרצאה[45]. הוא הצטרף לבית דין חד-פעמי בראשות הרב בן-ציון מוצפי, שבו פסקו עונש מלקות סמלי לזמר שביקש "תיקון" על כך שהופיע בפני קהל מעורב[46]. מחאתו עוררה תגובות בתקשורת[47]. מקצת מן הזמרים נגדם יצא התאגדו כדי להגיב[48].

דחה ביקורת על נשים חרדיות המתעטפות ברעלות, מאחר שלדבריו אין בכך איסור הלכתי[49]. בהסתמך על פוסקי הלכה אחרים, הביע הסתייגות מנהיגת נשים[50].

יוצא בהרצאותיו נגד כמה תורות מדעיות מקובלות בענייני ראשית היקום, גילו של כדור הארץ[51], ואבולוציה ביולוגית של החי[52][53]. כך למשל, טען שהיות שהעולם ודאי בן כמה אלפי שנים, והיהדות מטילה ספק ביחס להיווצרותו מוקדם יותר, הרי שמטעמי ודאות יש להעדיף את גרסתה ולפקפק בתיארוך המדעי.

בעשור השני של המאה ה-21, ובפרט לאחר ניסיונו לרוץ לבחירות, הרבה להתבטא בחריפות נגד רבנים ומחזירים בתשובה אחרים שמתחו עליו ביקורת, וכינם בכינויי גנאי כ"ליצן", "רמאי" ו"רשע". בין הרבנים האמורים: שלום כהן,[54][55] שמעון בעדני, יצחק, אברהם ודוד יוסף, ראובן אלבז, בקשי דורון, שלמה מחפוד, זמיר כהן, יגאל כהן ויצחק פנגר.

בכמה הזדמנויות פרסם תחזיות הצופות מלחמות דרמטיות שבהן תהיה מעורבת מדינת ישראל. כך למשל צפה ששנת תשע"ה "לא תהיה קלה", משום שאנו מתקרבים למלחמת גוג ומגוג ורק מעטים מהיהודים יינצלו אז[56].

סבור כי ראוי שיעסקו בתורת הקבלה רק תלמידי חכמים נשואים ומעל גיל 40. הוא מתנגד גם לשימוש בקמיעות ובסגולות, וסבור כי הסגולה היחידה היא שכר אלוהי, המגיע לכל אדם בהתאם למצוות שהוא מקיים. לדבריו היהדות לא מציעה דרכים נוספות להתחבב על האל, מלבד שמירת המצוות. לא אחת הביע התנגדות לנסיעות לאומן לקברו של הרב נחמן מברסלב בראש השנה, בטענה שבחג זה יש להיות עם המשפחה.

בשנת 2015 התייחס רבות לנושא הכשרות ובפרט השחיטה. לדעתו לא ניתן לספק בשר כשר באופן תעשייתי והוא מותח ביקורת חריפה על כל ההכשרים. הוא מדריך את שומעיו לשחוט באופן פרטי או להימנע מאכילת בשר.

תביעות דיבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הרב יצחק טוען כי התקשורת מתנכלת לו ובכמה מקרים תבע גופי תקשורת על הוצאת דיבה[57].

באחד המקרים תבע הרב יצחק בשנת 2008 בתביעת דיבה את אתר החדשות "מודיעין ניוז" לאחר שזה טען כי הרב יצחק השווה בין הרצל ובין היטלר. התביעה התקבלה, ובבית משפט השלום זכה הרב יצחק במלוא הסכום שתבע, 100,000 שקלים, ובהוצאות משפט על-סך 12,000 ש"ח[58]. עם זאת, בערעור בבית המשפט המחוזי הופחת הסכום ל-9,000 שקלים והוצאות על-סך 1,800 ש"ח[59]. במקרה נוסף תבע הרב יצחק את רפי גינת ואחרים בעקבות תחקיר כלבוטק, שעסק בנוכל שקיבל כספים במרמה בעת שעבד בעלון חדשות שופר. בית משפט השלום בהרצליה נתן בשנת 2016 תוקף של פסק דין לפשרה, לפיה שדרו הנתבעים כתובית הבהרה בעניין אותו תחקיר, ופיצו את הרב יצחק ב-50,000 ש"ח ובהוצאות משפט בסך 7,000 ש"ח[60].

בספטמבר 2008, נדחתה בקשת הרב לצו מניעה נגד פרסום כתבה ב"מעריב". בה נטען כי הכריז חרם צרכנים נגד חברת שטראוס גרופ עקב חסות שנתנה למצעד האהבה בתל אביב, ודרש ממנה התנצלות ותשלום של יותר ממיליון שקל[61].

בשנת 2016 פורסם בדף הפייסבוק "המחרטטים בתשובה" קטע משיעורו, בו הוא מתיר את איסור לשון הרע ביחס למחללי שבת. הנתבע, שהבין שהותר לשון הרע במשמעותו בחוק הישראלי, כתב בתגובה ש"לא מפתיע" שהרב מעודד לפשע, וש"הוא נוסע בשבת להרצאות בטענה שמותר לו", ומשכך מותר לספר גם עליו לשון הרע. בשנת 2018 נפסק שישלם הנתבע פיצויים בסך 50,000 ש"ח ו-15,000 ש"ח הוצאות משפט[62]. כמו כן, בשנת 2016 פרסמו שניים מתלמידי הרב לשעבר סדרת סרטוני יוטיוב, בהם אמרו שהוא "שקרן", "גנב", "מנכ"ל של ה-SS" ועוד. בשנת 2019 נפסק שישלמו פיצויים של 20,000 ש"ח במצטבר בנוסף להוצאות משפט[63].

ביקורת[עריכת קוד מקור | עריכה]

על הרב יצחק נמתחה לא אחת ביקורת בכלי התקשורת והוא נוהג להגיב לביקורת זו בסרטים שהוא מפיץ. ב-1999 שודר בתוכנית "עובדה" תחקיר שבו הוצגו הורים לחוזרים בתשובה הקשורים ברב יצחק שהביעו את תסכולם. בתחקיר הוצג נער שהתאבד והוטלה האשמה ברב יצחק. הרב יצחק ענה להאשמות בקלטת שבה הראה חוזרים בתשובה שהביעו שביעות רצון מצעדם זה[64], כמו גם הורים ומכרים שלהם אשר שיבחו אותו. עוד טען כי הנער התאבד בעקבות אהבה נכזבת כחצי שנה לאחר שחדל להיות דתי וחזר בשאלה[65].

חיים אישיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

נשוי לאורה ואב לשמונה. מתגורר בשכונת נוה אחיעזר בבני ברק.

בתרבות הפופולרית[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקימילון ציטוטים בנושא אמנון יצחק בוויקיציטוט

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ כתבה ביוטיוב
 2. ^ 1 2 דו-שיח בין לרר לרב יצחק עבור התוכנית צינור לילה, באתר שופר
 3. ^ באתר יוטיוב
 4. ^ שרי רוט, שליח מהגראי"ל שטיינמן אל רבי אמנון יצחק: פרוש מהמירוץ, באתר בחדרי חרדים, 5 בינואר 2013
 5. ^ אסף שרעבי, מה סוד ההצלחה של הרב אמנון יצחק?, באתר nrg‏, 20 באוקטובר 2004
 6. ^ נורית דברת, הרב אמנון יצחק תקף גם את ישיבות ההסדר - "הקב"ה משלח בנו אויבים כעונש על שאיננו עוסקים בתורתו, מעריב, 12 במאי 1986
  מיא עשת, רב: צה״ל יהפוך אתכם לבשר תותחים, חדשות, 12 במאי 1986
 7. ^ יוסף צוריאל, נבון: הנהלת הישיבה "קרית נוער" פעלה בהפקרות, מעריב, 22 במאי 1986
  מיא עשת, לשרת? רק בצבא השם, חדשות, 15 במאי 1986
 8. ^ חיים רביה, רבין מחק את הרב החרדי מרשימת המרצים בצה״ל, חדשות, 28 במאי 1986
 9. ^ 1 2 רונית הורביץ, הלהיט האחרון בשוק האמונה: הרב אמנון יצחק וארגון שופר להפצת היהדות. 20 קסטות עד כה, 30 שקל האחת. שכר ועונש בעולם הבא, התשלום לרב בעולם הזה, חדשות, 19 בינואר 1992
 10. ^ שמואל דקלו, ‏הרב אמנון יצחק עתר לבג"ץ לחייב את ערוצי זהב לשדר קלטת שהפיק, באתר גלובס, 10 באוקטובר 2002
 11. ^ שמואל דקלו, ‏מועצת הכבלים לבג"ץ: נבחן מחדש המגבלות על שידורי דת, באתר גלובס, 26 בנובמבר 2003
 12. ^ חובש כיפה נדקר בתום הכנס עם הרב אמנון יצחק, באתר גלובס, 8 באוגוסט 1999
 13. ^ עו, ‏חופש הביטוי של הרב אמנון יצחק, באתר גלובס, 14 בספטמבר 2000
 14. ^ נדחתה תביעת הרב אמנון יצחק להופיע בתיאטרון גבעתיים, באתר גלובס, 2 בינואר 2003
  עידו אמיןחופש הביטוי של אמנון יצחק, באתר הארץ, 14 בינואר 2003
 15. ^ ים יהושע, פתאום אתם נתקלים במודעה: "הערב בקאמרי: כנס החזרה בתשובה", באתר הארץ, 9 במרץ 2003
 16. ^ אתר "שופר", "משלוח מנות של הרב אמנון יצחק שליט"א לרה"ג חיים קנייבסקי שליט"א", 2/3/2010
 17. ^ התקליטור "תשקורת וטמבלויזיה", באתר "שופר"
 18. ^ אתר "שופר", "רוקיסט עם קעקוע עם סמל של השטן עגילים וקוקו חוזר לאבא שבשמים", 16/04/2012.
 19. ^ Birgit Meyer & Annelies Moors, "Religion, Media, And the Public Sphere", Indiana university press, 1,12,2005.
 20. ^ חדשות 2 |, ‏טקס השלכת טלוויזיות לפח הזבל, באתר ‏מאקו‏‏, ‏7 בדצמבר 2011‏
 21. ^ גדעון מרון, רוחות בראש העין, מעריב, 30 באוקטובר 1987
 22. ^ אתר חדשות ערוץ 2, ‏הרב עובדיה משיב אש: אמנון יצחק מגדף, לא אפגוש אותו, באתר גלובס, 17 בינואר 2013
 23. ^ באמצעות מפלגת המדף כח להשפיע, שהתמודדה בבחירות לכנסת ה-18.
 24. ^ עקיבא נוביק, הכנסת תחזור בתשובה? אמנון יצחק רוצה מפלגה, באתר ynet, 28 בנובמבר 2012
 25. ^ ישי כהן, ‏הגראי"ל שטיינמן על הרב יצחק: אין לי שייכות איתו, באתר כיכר השבת, 6 בינואר 2013
 26. ^ שליח מהגראי"ל שטיינמן אל רבי אמנון יצחק: פרוש מהמירוץ, באתר בחדרי חרדים, 05/01/2013
 27. ^ ארי גלהר, הרב עובדיה: "מי שיתמוך באמנון יצחק אני לא מוחל לו", באתר nrg
 28. ^ הרבנים הספרדים חתמו: "לבל יפלו ברשתו של ר' אמנון יצחק", 26 בדצמבר 2012, באתר בחדרי חרדים
 29. ^ שבתי בנדט‏, אמנון יצחק: "בש"ס העדיפו את לפיד המחזיר בשאלה", באתר וואלה!
 30. ^ "פז" הן האותיות אשר שמשו לפתק ההצבעה למפלגה בבחירות
 31. ^ ביטאון ש"ס: "ציונים - אנטי יהודים", באתר גלובס, 21 במרץ 2002
 32. ^ אבישי בן חיים, ח"כ שטייניץ מככב בקלטת אנטי ציונית של אמנון יצחק, באתר ynet, 2 בפברואר 2001
 33. ^ חיים אתגר, ‏הרב אמנון יצחק: "אין ציוני יותר ממני", באתר ‏מאקו‏‏, ‏23 בדצמבר 2012‏
 34. ^ הרב אמנון יצחק - האם אפשר להיות דתי וציוני? (בזמן 6:45), באתר יוטיוב
 35. ^ יהודה לוינגר, "ביל הדביל": צפו בראיון הקורע מצחוק של אמנון לוי עם אמנון יצחק, באתר אייס, 30 בנובמבר 2020
 36. ^ תזכרו: זו התוכנית!• סדר עולמי חדש הרב אמנון יצחק שליט"א, אתר יו טיוב
 37. ^ מהדורה 18 • בילי דבילי ממן את יצור הוירוסים וגורף כסף על חיסונים • חדשות וירוס TV
 38. ^ חדשות וירוס TV - מהדורה 300 • לא תאמינו כמה גראפין אוקסיד יש בחיסונים? ומי מתכנן לנו סגרים בגלל האקלים? • 25-07-2021
 39. ^ חדשות וירוס TV - מהדורה 43 • חיסונים - חיסולים 07-07-20 הרב אמנון יצחק שליט"א
 40. ^ •כוננות ספיגה - חיסונים בכפייה• (גנים, בתי ספר...) הרב אמנון יצחק שליט"א
 41. ^ אמנון לוי והרב אמנון יצחק, קובץ וידאו שקר הקורונה - G5 - ביבי - חיסוני שבבים - סדר עולמי חדש, סרטון בערוץ סרט חדש באתר יוטיוב (אורך: 8:06), 11 במאי 2020
 42. ^ •יצר הרע חוגג עלינו בגדול במתקפה האחרונה• [סדר עולמי חדש, חיסונים, G5 הרב אמנון יצחק שליט"א]
 43. ^ •"סדר עולמי חדש", הבונים החופשיים, G5... הכל לטובה!• הרב אמנון יצחק שליט"א
 44. ^ ככה מדללים..מדללים.. חיסונים •הפלות• מומים בילדים • הרב אמנון יצחק
 45. ^ אברהם הלוי, ‏"אתן לך 100 ש"ח אם תשברי את הדיסק של חיים ישראל", באתר כיכר השבת, 12 באוגוסט 2010
 46. ^ אתר "שופר", "ארז יחיאל חוזר בתשובה", 25 באוגוסט 2010
 47. ^ רענן בן-צור, מלחמת חורמה בקהל המעורב: גם ציון גולן נכנע, באתר ynet, 9 באוגוסט 2010
  אביאל מגנזי ויאיר אלטמן, מוזיקה, מכות וגז: פצועים בהרצאת אמנון יצחק, באתר ynet, 25 בינואר 2011
 48. ^ יוני גבאי, ‏שולי רנד: "החרם על הזמרים - חילול השם", באתר כיכר השבת, 24 בינואר 2011
 49. ^ לירון נגלר-כהן, כך עובדת התעמולה של רבני הטליבאן, באתר ynet, 1 בדצמבר 2011
 50. ^ יוסי נכטיגל, ‏הרב אמנון יצחק: "אין דעת חכמים נוחה מנהיגת נשים", באתר כיכר השבת, 12 בנובמבר 2013
  יקי אדמקר‏, הרב אמנון יצחק: אסור לאישה לנהוג ברכב, באתר וואלה!‏, 12 בנובמבר 2013
 51. ^ התקליטור "יש קופים ויש קופים", באתר "שופר"
 52. ^ ד"ר מיכאל גיל, "עבודת אלילים שנקרא 'אבולוציה'", באתר "שופר"
 53. ^ למידע על התנגדויות דתיות לאבולוציה באופן כללי, ראו התנגדויות לתורת האבולוציה
 54. ^ ישי כהן, ‏הרב אמנון יצחק נגד הגר"ש כהן: "ממתי החלטת שאתה פוסק הדור?", באתר כיכר השבת, 15 בינואר 2014
 55. ^ קובץ וידאו הרב אמנון יצחק - חש"ך - שלום כהן, סרטון באתר יוטיוב (אורך: 59:23)
 56. ^ עקיבא פלד, הרב אמנון יצחק מתריע: גוג ומגוג בפתח, 16 בספטמבר 2014, באתר kooker
 57. ^ הרב אמנון יצחק הגיש 5 תביעות דיבה נגד עיתונים ומקומונים, באתר ערוץ 7, 12 ביוני 2003
 58. ^ אלה לוי-וינריב, ‏אתר מודיעין ניוז ישלם 100 אלף שקל לרב אמנון יצחק על לשון הרע, באתר גלובס, 6 באוגוסט 2012
 59. ^ זכריה ימיני, בית משפט השלום ברמלה, תיק אזרחי 5487-06-09 שליט"א נ' תדמיתית בע"מ ואח', 30 ביולי 2012 (באתר שטורעם.נט)
  אלה לוי-וינריב, ‏אתר מודיעין ניוז ישלם 100 אלף שקל לרב אמנון יצחק על לשון הרע, באתר גלובס, 6 באוגוסט 2012
  יואל קוריץ, ביהמ"ש: הרב יצחק לא הסתייג מהשוואה בין הרצל והיטלר, באתר בחדרי חרדים, 11 במאי 2013
  חן מענית, ‏המחוזי: פיצוי של 9,000 שקל בלבד לרב אמנון יצחק על לשון הרע, באתר גלובס, 12 במאי 2013
  צבי זילברטל, בית המשפט העליון, החלטה בתיק רשות ערעור אזרחי 5022/13, 8 בספטמבר 2013 (באתר גיא אופיר עורכי דין)
 60. ^ רפי גינת ישלם לרב אמנון יצחק 57,000 שקלים, באתר "סרוגים", 3 באפריל 2016
  אברמי פרלשטיין ואיציק מן, כלבוצ'ק: רפי גינת ישלם פיצוי לרב אמנון יצחק, באתר בחדרי חרדים, 3 באפריל 2016
 61. ^ יצחק דנון, ‏נדחתה בקשת הרב אמנון יצחק למנוע פרסום כתבה ב"מעריב", באתר גלובס, 11 בספטמבר 2008
 62. ^ יאיר דלוגין, בית משפט השלום בתל-אביב-יפו, "א-4963-09-16_adcc699b-9b72-4049-bb7f-b235bde1fbfe תיק אזרחי 4963-09-16, 20 באוגוסט 2018 (באתר פסקי דין, החלטות ופרוטוקולים)
 63. ^ עו"ד לילך דניאל, ‏הרב אמנון יצחק יפוצה ע"י תלמידים לשעבר שהעלו ליוטיוב סרטוני נאצה נגדו, באתר "תקדין", 22 ביולי 2019
 64. ^ קובץ וידאו הרב אמנון יצחק - עבודה בעינים, סרטון באתר יוטיוב (אורך: 11:53)
 65. ^ קובץ וידאו העימות - הרב אמנון יצחק, סרטון באתר יוטיוב (אורך: 2:58:08)
 66. ^ קובץ וידאו שבוע סוף - הרב אמנון יצחקי בא למען הקהילה הגאה, סרטון באתר יוטיוב (אורך: 37:41)