שיחה:אפקט אהרונוב-בוהם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

השארתי את החלק העוסק בגאומטריה דיפרנציאלית כהערה - אין לי ידע מספיק כדי לתרגם אותו.ladypine 17:24, 5 בינואר 2007 (IST)

שם הערך[עריכת קוד מקור]

עברית נאה זה חשוב, אבל המקרה הזה נראה לי מאולץ מאוד. בהקשר של אהרונוב-בוהם יש בגוגל הרבה יותר מופעים של "אפקט" מאשר של "תוצא". שאלה נפרדת היא האם צריך להיות אהרונוב-בוהם או בוהם-אהרונוב, ועל אף שהמופעים בעברית הם לפי סדר השמות הנוכחי, חיפוש באנגלית מראה שהדעה ה"גלובלית" היא לטובת בוהם-אהרונוב. ‏odedee שיחה 19:59, 14 באפריל 2007 (IDT)

(באיחור מה): אכן צריכה להיות אחידות. לא הגיוני שיהיה אפקט דופלר ואפקט צ'יריוס, אבל תוצא אהרונוב-בוהם. אביעדוס - שיחה 10:14, 26 בספטמבר 2008 (IDT)
נותרה עדיין השאלה אם לא צריך להיות אפקט בוהם-אהרונוב. ‏odedee שיחה 17:43, 27 בספטמבר 2008 (IDT)

הילד מהסיפור של אנדרסן[עריכת קוד מקור]

וגם ברוח דבריו של מנדלי על לשון אץ קוצץ.
מוזר למצוא משפטים, כזה שאביא מיד כדוגמה, באנציקלופדיה פופולרית. תמוה אפילו. כמו שגלנוס מצא אותי כדי שאוריד את דבריו המלומדים לגובה העיניים של אנשים משכילים שאינם מומחים לרוקחות, כך מומלץ למצוא מבין בפיזיקה (ואני יודעת שיש פה כמה כאלה), ש"יתלבש" על הערך החשוב הזה, וינהירו לקהל הקוראים החפים הבאים בשעריו. הנה משפט הדוגמה:
מקיומו של מונופול מגנטי נובעת סינגולריות מתמטית בפוטנציאל הווקטורי, שניתן לבטא כמחרוזת דיראק אינסופית באורכה ובעלת קוטר אינפיניטסימלי, שמכילה את השקול של כל ה 4πg שטף ממונופול בעל "מטען" g, כך אם מניחים את העדרו של פיזור לטווח אינסופי על ידי בחירה שרירותית זו של סינגולריות, הדרישה לפונקציית גל בעלת ערך יחיד (כפי שצויין לעיל) מחייבת קוונטיזציה של מטען חייב להיות שלם :(ביחידות cgs) עבור כל מטען חשמלי q ומטען מגנטי g.

אתה הבנת את זה, ברוך? :-)
דליהשיחה 14:49, 27 באפריל 2007 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 18:42, 3 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 03:11, 14 במאי 2013 (IDT)