שיחה:ארנה מר ח'מיס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

רפאל, כל הכבוד על כתיבת הערך Hanay שיחה 08:56, 5 באפריל 2011 (IDT)

נמחקתי[עריכת קוד מקור]

כרגע נמחקתי!!! לא נתנו לי זמן לעבוד על הערך!! העברתי אותו למקום אחר ואערוך אותו כך שלא יהיה בו כל הפרת זכויות!! באמת סליחה! אני כל כך מתנצל! בברכה ובכבוד רב, Rafael Guri שיחה 09:12, 5 באפריל 2011 (IDT)
רפאל, יש רגישות לנושא הפרת זכויות יוצרים. אם אתה מתחיל בטקסט שהועתק כדי להקל על עצמך, אז עדיף שתעשה זאת על מסמך וורד במחשב שלך, ולאחר שתערוך אותו מחדש, כך שלא יהיה דומה למקור, תעלה אותו לויקיפדיה Hanay שיחה 13:21, 5 באפריל 2011 (IDT)
את הערך ערך רפאל גורי בארגז חול, אני סייעתי בהגהה ועריכה והעליתי אותו לכאן Hanay שיחה 22:44, 6 באפריל 2011 (IDT)

שינוי שם ערך ללא דיון מוקדם בדף השיחה[עריכת קוד מקור]

לא מקובל לשנות שם של ערך ללא דיון מוקדם בדף השיחה. השאלה היא איך היא קראה לעצמה?. אני מתכוונת לפנות למפעילים להחזיר את המצב לקדמותו Hanay שיחה 07:45, 9 באפריל 2011 (IDT)

לא תמיד השאלה היא איך היא קראה לעצמה. עד לאזכורים האחרונים בחדשות, היא היתה מוכרת בשם ארנה מר.--גמדקנאי - שיחה 19:27, 9 באפריל 2011 (IDT)
לצירוף ארנה מר חמיס יש לא מעט מופעים בגוגל. דוד שי - שיחה 19:33, 9 באפריל 2011 (IDT)
בכל מקרה יש לשנות את שם המשפחה לח'מיס, ראו צליבא ח'מיס Hanay שיחה 19:56, 9 באפריל 2011 (IDT)
שיניתי Hanay שיחה 06:54, 15 באפריל 2011 (IDT)

לסבית או לא?[עריכת קוד מקור]

שלום רב לכם הדנים בנושא הנ"ל לגבי ג'וליאנו. לא יודע אם זה בעל חשיבות רבה כל כך. אבל ראוי להבין שג'וליאנו היה באותה עת שנתן את הראיון לעיתונות, שחקן תיאטרון. והוא שיחק בהצגה שעסקה בנושא הזה. הוא חשב שאם יעיד על עצמו שהיה לו רגע כזה עם גבר (אגב, בראיון הוא מדגיש שלא היתה חדירה. מדוע? לדעתכם?). ואם ידבר על אימו בצורה כזו או אחרת, זה ישרת את ההצגה. לכן לא הייתי נותן לראיון אחד בעיתון אחד עם עיתונאי אחד, משמעות כה רבה, כפי שאתם מנסים לייחס לזה. היות ואני ערכתי ראשון את הערך הזה. מן הראוי שתתחשבו בדעתי. בברכה, Rafael Guri שיחה 14:48, 25 באפריל 2011 (IDT)

זאת ועוד. בקטגוריה:להט"בים אמורים להיכלל אישים שהופעתם בויקיפדיה נובעת מנטייתם המינית או שסיפור חייהם הושפע מהותית מנטייתם המינית. שושושושון - שיחה 15:28, 26 באפריל 2011 (IDT)
הייתי משאיר את הטענה בערך, משנה את "סיפר" ל"טען" ומוחק את הקטגוריה מערך זה (אולי גם מהערך עליו, אסל זה דיון עצמאי), כיוון שלפי הנתונים הקיימים בערך בדקה זו היא לא "יצאה או הוצאה מהארון" בחייה או לאחריהם, למעט בראיון זה. ‏DGtal‏ 15:58, 26 באפריל 2011 (IDT)
דיגיטל, כתבת דברים של טעם. אני בעד הצעתך בשני הערכים Hanay שיחה 17:37, 26 באפריל 2011 (IDT)

האדם, כך מסתבר, הוא יצור מיני. בעניין ג'וליאנו מר שהוזכר כאן, יש לציין את העובדות הבאות:
גברים שונים ונשים שונות פזלו ופוזלים מידי פעם גם לכיוון השני. (ונראה לי שיותר גברים ונשים ממה שכמה קוראים כאן היו רוצים להאמין...).
רובם לא רצים לספר על כך לחבר'ה, ובוודאי שאינם בוחרים להתראיין בכלי תקשורת המזוהה עם קהילת הלהט"ב. ג'וליאנו מר, לעומתם, בחר גם בחר לעשות זאת. מֶר היה פרובוקטור בחייו, עשה והעיז לומר דברים שאחרים לא עשו ולא העיזו לומר. מעשיו ודבריו הם שפירסמו אותו והיו לחלק חשוב מאישיותו הצבעונית.
אילו היה בוחר להנות מקירבה אינטימית עם גברים בארבע קירות חדרו, בפרטיות, לא היינו דנים כאן בסוגיות אלה. אלא שהוא בחר לדבר על כך בפומביי, בעיתון של אגודת הלהט"ב, המזוהה במפורש עם הלהט"ב, ובכך הפך גם את הסוגיה הזו בחייו לבעלת חשיבות ציבורית. לא ניתן שלא להעריך את מֶר על אומץ ליבו, בחזיתות הרבות והשונות בהן נלחם. יהא זכרו ברוך. (ולעניינינו - מובן שאין סיבה שלא להציבו בקטגוריות אליהן בחר להשתייך בחייו). בברכה, דני. ‏Danny-w‏ 01:23, 29 באפריל 2011 (IDT)

שלום דני היקר! דבריך רק מחזקים את עמדתי. א) לא ניתן לסמוך דעה כלשהי מבחינה אקדמית על מאמר אחד, ראיון אחד ועיתונאי אחד. כפי שכתבתי למעלה... ב) זהו גם כוחה של ויקיפדיה בדמוקרטיה שלה, וביכולת הדיון שאנו מקיימים ברגע זה. אילו הייתה כאן דעת יחיד, לא הייתי משתתף כאן. ג) כאמור, ג'וליאנו האמיץ היה איש תיאטרון ושיחק לעיתון תפקיד שהעיתון רצה. כמו שחקן מול במאי. כדי למשוך את אנשי הקהילה להצגה שלו. ד) לא ענית על שאלותי? מדוע אמר במפורש בראיון שהכל עשה חוץ מחדירה? ה) אני מסכים איתך שיש לכולנו נטייה הומוסקסואלית {ברמות שונות, (כולנו הרי גבר ואישה בעת ובעונה אחת)}, ומדי פעם קורה שיש לגבר מגע אינטימי כזה או אחר עם גבר. האם זה עושה את כולנו הומסקסואלים? לא! ו) ג'וליאנו מעולם לא בחר להיות בקהילה המכובדת שאתה מנסה לכנס אותו לתוכה. אילו בחר היה פעיל בה. והוא לא היה פעיל בה. ז) הניסיון לשייך את כל העולם לקהילה זו, הוא טעות מצד הקהילה. ויש לשמור על מידתיות בבקשה. בברכה ובכבוד רב, Rafael Guri שיחה 07:06, 29 באפריל 2011 (IDT)

מדוע בוטלה הגדרתה כפעילת זכויות אדם?[עריכת קוד מקור]

אבקש לקבל הסבר לגבי עריכה זו: מדוע ביטל ברוקולי את הגדרתה של ארנה מר ח'מיס כפעילת זכויות האדם. האם יש קשר כלשהו להצבעה בעניינה של חברת הכנסת אורית סטרוק, שהסתיימה בשעה האחרונה, בה החליטו עורכי הויקיפדיה להגדיר את סטרוק כפעילת זכויות האדם? בהנחה שמדובר בצירוף מקרים בלבד, אבקש לקבל הסבר מדוע יש ספק בדבר הגדרתה של ארנה מר ח'מיס בפעילת זכויות האדם.
יש להבהיר, כי ח'מיס לא הייתה אדם פוליטי (בניגוד לאורית סטרוק). היא פעלה למען ילדים ובני נוער במשך רוב חייה. הקימה בעצמה תיאטרון לילדים במחנה הפליטים ג'נין, אספה קבוצה של ילדים בני תשע-עשר שחיו בעוני ודלות, וערכה איתם - במשך שנים - הצגות באמצעים הפשוטים ביותר. המקום נקרא בפי המקומיים "הבית של ארנה". התיאטרון בא כדי לקדם הבנה (ולא פוליטיקה) באמצעות האמנויות, המשחק, השירה, המוזיקה והריקוד, בשילוב של תושבי ג'נין והסביבה ושל ישראלים. התיאטרון החל פעילותו במהלך שנות האינתיפאדה הראשונה בשנת 1987 והמשיך עד שנת 1994 לערך, והסתייע במתנדבים שונים, ישראלים, פלסטינים, ותיירים, שהשתתפו וסייעו בארגון האירועים. התנדבותה לא הייתה קלה, מאחר שדווקא תושבי מחנה הפליטים ג'נין חשדו בתחילה בכונותיהם של ארנה ושל בנה ג'וליאנו מר, שסייע לה. הם כינו אותם "סוכנים של השב"כ", והחמאס אף איים על חייה.‏(כמפורט בערך עצמו).
בניגוד לאורית סטרוק (בהנחה שהסרת ההגדרה כ"פעילת זכויות אדם" קשורה להצבעה בעניינה), הרי שח'מיס לא קראה קריאות כנגד המתנחלים או הישראלים, אלא להיפך: קראה להבנה ודו-קיום, ויישמה את ערכיה באמצעות תיאטרון ואמנות. היא פעלה לשם כך באופן אקטיבי במשך זמן ממושך, בתנאים לא קלים ואף תוך סיכון חייה.
לאור הכתוב כאן, אבקש לקבל הסבר מסודר, מדוע הוסרה הגדרתה כ"פעילת זכויות האדם", האם הדבר נעשה כמחאת "דווקא" עקב הדיון בעניינה של אורית סטרוק, ובהנחה שלא זו הסיבה, אבקש ולקבל הסבר מקצועי אנציקלופדי. כאמור, עקב חילוקי הדיעות בעניין העריכה, היא שוחזרה עד לקבלת הסבר והסכמה בדף השיחה, כמקובל. בברכה, דני. Danny-wשיחה 23:56, 2 במרץ 2013 (IST)

לא נגעתי בגוף הערך, אלא הסרתי קטגוריה שהוחלט כדת וכדין למחוק אותה ושהוחזרה ללא כל דיון מקדים. הרמיזות על קשר כלשהו ווטסואבר להצבעה על אורית סטרוק לא ראויות בעליל. ההסרה הייתה גורפת, לרבות מהערך על אורית סטרוק (שם הוספתי לפני שהבחנתי בדיון ונזכרתי בהצבעה). לגופו של עניין - אני תומך כעת בקיום הקטגוריה, אך לא אתן ידי להתעלמות כזאת מהצבעת מחיקה בין אם היא נעשתה בשוגג ובין אם בזדון. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:59, 2 במרץ 2013 (IST)
יש כאן אי הבנה: הקטגוריה נמחקה בהצבעת מחיקה והועלתה שוב פעם ללא כל דיון. ‏Hyuna‏ • שיחהאפל, זה לא רק תפוח • חציל-צילון • 23:58, 2 במרץ 2013 (IST)

משוב מ-23 באוגוסט 2017[עריכת קוד מקור]

ערך מצוין יישר כח למי שכתבה Ornaturin - שיחה 07:27, 23 באוגוסט 2017 (IDT)