שיחה:אררט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

קישורו לסיפורי המקרא[עריכת קוד מקור]

עד לפני זמן קצר היה כתוב כך: אררט מזוהה עם ההר שעליו נחה על פי ספר בראשית תיבת נח, אחרי שהסתיים המבול. על ההר ישנו גוף גדול הדומה בצורתו לתיבה, אך נראה שזוהי תצורת סלע טבעית. בעשרות השנים האחרונות נמצאו במקום עצמות של בעלי חיים שאינם חיים במקום, מה שמגביר את האמונה - בעיקר בקרב המקומיים - שתיבת נח אכן סיימה את מסעה שם. סוף ציטוט.

מדוע היה צורך למחוק את זה ללא דיון?. טיפוסי - שיחה 19:48, 23 בפברואר 2010 (IST)

כי חצי אמת גרועה משקר, ותודה לאל, אין צורך בדיונים להסיר דברי שקר. נתחיל, אררט מזוהה עם... יש מספר אתרים שם המזוהים, יש לפרט, אי אפשר להכליל את כל ההר. גוף גדול - שטויות, תמונה או מקור מוסמך. נראה שזה - נראה שההארץ מקיפה את השמש, עצמות בעלי חיים לא צוינה כמובן תגובת המדענים לעניין, המובאת למשל בערך האנגלי, המקומיים... יש שני אתרים לפחות, בשניהם יש תמיכת מקומיים? בשלושתם? נא לפרט, ולא נגענו ברמת החשיבות בזיהוי של המקומיים, שהתשמר אצלם בזיכרון הקולקטיבי ספק אירוע מלפני אלפי שנה. Rex - שיחה 20:18, 23 בפברואר 2010 (IST)
לא צריך לחקור יותר מדי בשביל להבין מה באמת נמצא על ההר ומי מבלבל את השכל. אני לא אתחיל לפרט (כי יש את גוגל), אבל אפשר להגיד שהסיכוי למצוא שם את יטי הוא גבוה מהסיכוי למצוא שם את תיבת נוח. – ‏Manedwolf‏ • שיחה 02:46, 21 במרץ 2013 (IST)

אבל תקראו את הקטע הבא {ערך תיבת נוח } בבקשה התייחסות מקצועית . ולא ציניות! באפריל 2010 קבוצה של 15 ארכאולוגים וחוקרים הכריזו שמצאו מבנה עתיק מעץ בהר אררט. בדיקת הפחמן שנערכו לממצאים העלו שהשרידים הם בני 4,800 שנים - התקופה שבה פעל נח לפי בסיפור המקראי. המבנה שחשפו החוקרים מכיל כמה תאים, ובחלקם ניתן לראות שרידי קורות מעץ. אותם ארכיאולוגים פסלו את האפשרות שמדובר בשרידי התיישבות עתיקה (ולא בתיבה), מפני שמעולם לא התגלו באזור ראיות להתיישבות של בני אדם מעל גובה 3,500 מטרים‏[9]. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3881742,00.html

בלי כל קשר. אררט מזוהה כהר שעליו נחה תיבת נוח ואפשר גם לומר שזה עיקר פרסומו. זה לא אומר שזה צריך להיות נכון אלא שיש אמונה כזו המופיעה בספרות העברית וגם של תרבויות אחרות (ארמנית למשל). אפשר לציין כמובן שאי אפשר לדעת אם הזיהוי הוא נכון או שאין לכך סימוכין בשטח וכו'. Geagea - שיחה 15:08, 23 בספטמבר 2013 (IDT)

קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 19:30, 3 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 03:50, 14 במאי 2013 (IDT)

ארץ אררט: אוררטו[עריכת קוד מקור]

"ארץ אררט" בקרבת ממלכת אשור צריכה להיות אוררטו. מצד שני אני לא יודע בדיוק מה היה הידע של כותבי התנך. Tzafrir - שיחה 19:58, 2 בנובמבר 2015 (IST)