שיחה:הכנסת השתים עשרה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

רבותי, מהפך[עריכת קוד מקור]

הרושם המתקבל מתוכנם הנוכחי של ערכי הבחירות הוא שהמדינה חיה מבחירות לבחירות, והפעילות שבין מערכת בחירות אחת לבאה אחריה, אינה אלא הקדמה למערכת הבחירות. מובן שאין זו דרך נכונה להציג את העניינים, והערך שלפנינו הוא דוגמה למהפך שברצוני לבצע בכל הערכים הנוגעים בבחירות. הערך נוצר מהסעיף האחרון בערך הבחירות לכנסת השתים עשרה (שנותר גם שם) וממרבית תוכנו של הסעיף "רקע היסטורי" בערך הבחירות לכנסת השלוש עשרה, שהועבר לכאן. בערך הבחירות לכנסת השלוש עשרה השארתי בסעיף זה רק נושאים עיקריים, ובפרט כאלה העוסקים ישירות בבחירות לכנסת השלוש עשרה, והוספתי בו הפניה לערך שלפנינו.

הערך שלפנינו משקף את האירועים החשובים במהלך כהונתה של הכנסת השתים עשרה, כשבכוונתי להוסיף לו סעיף חשוב אחד, "חקיקה", שיציג את החוקים העיקריים שחוקקה כנסת זו.

חלוקה זו של המידע (הקיים כבר) מביאה להצגה נאותה יותר של המציאות: יש בה מערכת בחירות (עם ערך משלה) שלאחריה באות שנים אחדות של פעילות מדינית ופרלמנטרית (עם ערך משלהן).

אשמח לשמוע את דעתכם לפני שאני ממשיך בדרך זו. דוד שי 18:16, 3 יוני 2006 (IDT)

השאלה האמיתית היא למה חלוקה לפי כנסות ולא לפי עשורים לדוגמה? טרול רפאים 18:28, 3 יוני 2006 (IDT)
אתה לא חושב שכל כנסת זכאית לערך משלה? זהר דרוקמן 19:06, 3 יוני 2006 (IDT)
חלוקה לפי עשורים היא חלוקה שרירותית. לכל כנסת יש הרכב משלה, הרכב שמשפיע מהותית על אופי התנהלותה, ולכן יש הצדקה לחלוקה לפי כנסות. דוד שי 23:21, 3 יוני 2006 (IDT)

דוד, רעיון מצויין. כיד להקל עלייך יצרתי את תבנית:כנסות בישראל. צ'סשיחה 17:44, 4 יוני 2006 (IDT)

דעתי היא שלילית. ערכי "הבחירות בישראל" כשמם כן הם, עוסקים בבחירות בישראל. הם צריכים לכלול את כל המידע הדרוש, ולתת תמונה מלאה ומאוזנת ככל האפשר. אכן מי שקורא אותם ברצף יכול לקבל רושם כאילו "מדינת ישראל חיה מבחירות לבחירות", אבל צריך להיות ברור שערכים אלו אינם מתיימרים לתת תמונה מלאה על ההיסטוריה של הכנסת או המדינה, אלא רק על מערכות הבחירות. העברת המידע מערך לערך לא טובה בעיני. יש מידע רב שצריך להכלל בערכי הכנסות ולא בערכי הבחירות ולהיפך. ערכי הכנסות צריכים לכלול מידע יותר "פורמלי", איזה חוקים התקבלו, איזה החלטות חשובות התקבלו וכו', מה היה ההרכב הסיעתי, איזה שינויי גברי חשובים חלו וכו'. ערכי הבחירות הם פחות "פורמלים". בקיצור - לא אהבתי. אלמוג 19:37, 4 יוני 2006 (IDT)
זה אומר שאצטרך להתאמץ יותר ביצירת ערכי הכנסות, ולא להעביר קטעים שלמים מערכי הבחירות. למעשה התחלתי בדרך של בניית הערך הכנסת השתים עשרה כערך עצמאי, ואז גיליתי מכרה זהב: הרקע ההיסטורי, לפחות בערך הבחירות לכנסת השלוש עשרה (לפני ששיניתי אותו) נותן הרבה יותר מהמתבקש משמו, ויש בו סקירה מדינית נאה של ארבע השנים שקדמו לבחירות, ולכן החלטתי לנצלו. לנוכח דברי אלמוג, אחזור לשיטה שבה התחלתי. דוד שי 21:00, 4 יוני 2006 (IDT)


לא הבנתי- כותבים ערכים על כנסות או לא? איתי א"א 17:10, 21 בדצמבר 2006 (IST)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

בקטע על הדור החדש בליכוד מצויין עמיר פרץ ועמיר פרץ לא היה בליכוד מעולם דווח על ידי: 79.176.146.118 23:36, 17 באוקטובר 2015 (IDT)

הרשימה כוללת דור חדש של מנהיגים, לאו דווקא מהליכוד, אלא ממפלגות אחדות. דוד שי - שיחה 23:42, 17 באוקטובר 2015 (IDT)