שיחה:הצופים העבריים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אני חושבת שאולי כדאי לכתוב יותר על תנועת הצופים העבריים, לפני שכותבים מה היא לא. באתרים הרשמיים [1] [2] יש חומר רב. פרקולית 08:40, 28 יולי 2004 (UTC)

כמו כן[עריכת קוד מקור]

אינני סבור שיש קשר לצופים העבריים עם הממלכה.

קישור[עריכת קוד מקור]

הערך קושר לויקי האנגלית לערך scouting שמדבר על תנועת הצופים העולמית ובו ישנו גם איזכור לפעילות התנועה בארץ. לטעמי יש טעם בויקי העברית הן לערך בנושא תנועת הצופים העולמית והן לערך בנושא הצופים העבריים אולם גם ניתן לשלב האחד בשני.

בוצעו מספר תיקונים קלים: - ראו בגירסאות. אך יש לשים דגש לכך ששם התנועה זה לא "הצופים", וכן כי הם חלק בלתי נפרד מ"התאחדות הצופים בישראל". כמו כן, הצופים הדתיים התפתחו קצת מאז הושמו במאמר זה...


shamgab


חשוב לציין כי תנועת הצופים העבריים שומרת על קשר מתמיד (יחד עם ההתאחדות) עם תנועת הצופים בעולם! למשל ב"גמבורי" (ר"ע), במשלחות לפולין, במשלחות מפגש עם צופים מגרמניה בגרמניה, ארה"ב ועוד!

- זה כבר מצויין תחת הערך "התאחדות הצופים והצופות בישראל". Elite Compact

חייבים להוסיף על צמי"ד[עריכת קוד מקור]

צמי"ד וקהילה זה הדברים הכי חשובים שאנחנו עושים.

ראה את עצמך מוזמן רשמית לעשות זאת :-) נדב 12:44, 6 מרץ 2005 (UTC)

עריכה אחרונה שגילגמש ביטל[עריכת קוד מקור]

כחבר בתנועת הצופים אני בטוח שתנועת נוער ממלכתית היא לא ארגון נוער אלא תנועת נוער, הביטוי הייחידי שתנועת נוער ממלכתית מקבלת היא שהיא אינה תלויה באף מפלגה או זרם פוליטי מסויים !!!

ממתי הערך הפך להיות פרסומת לשבט דיזנגוף???[עריכת קוד מקור]

השומר הצעיר[עריכת קוד מקור]

אין לי מנוי לאינצקלופדיה של ynet אבל שמתי לב שבערך על יעקב חזן[3] כתוב שהשומר הצעיר נקרא בתחילתו "הצופים העבריים" האם לשלב את זה בערך? Hidro 11:03, 11 מאי 2006 (IDT)

רשימת כל השבטים[עריכת קוד מקור]

דעתי האישית שהרשימה של כל שבטי הצופים בארץ (במיוחד בפורמט של הקפצת שורה כל פעם) מסורבל וחסר פואנטה, לנכוח גודלה תנועת הצופים. רעיונות? א. לשנות את העיצוב עמוד, ז"א רשימה מוםרדת בפסיקים. ב. להעביר לדף חדש. --החובץ בגבינה 14:08, 3 יוני 2006 (IDT)

גרעין רעים[עריכת קוד מקור]

לאור העובדה ש"גרעין רעים" גדל כל-כך עם השנים וכולל היסטוריה ארוכת שנים והמון שותפים בדרך אולי כדאי לכתוב אותו כערך נפרד כדי שלא יסרבל את הערך הצופים העבריים? דור פוזנר 09:06, 19 באוקטובר 2006 (IST)

סדר[עריכת קוד מקור]

היה את סמל התנועה, ואז תבנית ועכשיו אין כלום מה הולך פה?עומר-כ 23:11, 22 באוקטובר 2006 (IST)

תמונות[עריכת קוד מקור]

צופפניקים יקרים מעלים לכאן תמונות של בניה צופית ללא הכרה ושוכחים שאין להם חשיבות לערך נא לקצץ.הידרו 22:35, 29 באוקטובר 2006 (IST)

גודלה של התנועה.[עריכת קוד מקור]

ע"פ המפקד שערך משרד-החינוך לתנועת הנוער העובד והלומד, הוא לא ספר את המגזר הערבי, לא את המגזר הדרוזי ולא את מגזר המחדשים.

עליכם לחשוב טוב טוב אם אתם משתפים פעולה עם המפקד של משרד החינוך, שקבע, תוך עיוות כללי-המשחק, שהצופים היא התנועה הגדולה ביותר.

אני משתף פעולה עם התנועה, הפרסום הרשמי של התנועה אומר שהתנועה קיבלה את על עצמה את תוצאות המפקד. אם זה גרם בתנועתך אבל
צר לי על כך, אבל זה המפקד. חבל שקשה הרבה פעמים להשלים עם גודלה של תנועת הצופים. עומר-כ 15:02, 21 בנובמבר 2006 (IST)
אני מודע לכך שעברו 4 שנים, אבל בשנה שעברה נערך מפקד נוסף ובו נאמד מס' החניכים הגדול ביותר בתנועת הצופים. הנוער העובד קטנים בהרבה. יום טוב. Elf live - שיחה 00:58, 23 באוקטובר 2010 (IST)

ייעוד תנועת הצופים העבריים[עריכת קוד מקור]

מה הטעם בפסקה שדנה בעתיד האם היא מטעימה לערך ?הידרו 10:44, 25 בדצמבר 2006 (IST)

איזה פיסקה בדיוק? עומר-כ 21:50, 25 בדצמבר 2006 (IST)
הצופים העבריים#ייעוד תנועת הצופים העבריים...הידרו 21:54, 25 בדצמבר 2006 (IST)
הפסקה לא עוסקת בעתיד אלא מצטטת את ייעוד התנועה כפי שמוגדר על ידה. כלומר, בשביל מה התנועה קיימת, למה היא שואפת, מהם בקווים המנחים אותה. מכיוון שמדובר בציטוט נשמרה לשון העתיד ומכאן הבלבול. יש לשנות ניסוח זה או לחילופין לערוך כך שיובהר שמדובר בציטוט. בברכת חזק ואמץ, --אורי שיחה 22:53, 25 בדצמבר 2006 (IST)
הכנסתי לתבנית ציטוט, אני מקווה שבצורה המתאימהעומר-כ 16:37, 26 בדצמבר 2006 (IST)

קישורים חיצונים - אתרי הנהגות[עריכת קוד מקור]

האם באמת צריכים לקשר בערך לאתרי ההנהגות? כולם נמצאים תחת אתר הצופים ואליו כן יש קישור עומר-כ 19:41, 15 במרץ 2007 (IST)

צריך להשאיר רק את מה ששופך אור באופן ישיר על נושא הערך סתומרת שאת ההנהגות והכתבה ואולי גם הקישור האנגלי (אותו לא קראתי אז אני לא יודע) צריך להסיר. הידרו 22:03, 15 במרץ 2007 (IST)

מבנה ארגוני שגוי[עריכת קוד מקור]

למיטב זכרוני המבנה הארגוני של התנועה שונה לגמרי:

 • הגוף המחוקק העליון הוא מועצת תנועה - ובו נציגי כל השכבות הבוגרות והשבטים בארץ
 • הגוף המבצע מפוצל:
  • הועדה המתמדת המורכבת מנציגים נבחרים של ההנהגות מקרב בני השכבות הבוגרות מחד
  • וההנהגה הארצית המופיעה בערך מאידך.
   • להנהגה הארצית אגפים ומחלקות וזה המקום לפרטם
 • לאחר מכן יש מבנה ארגוני שלם:
  • בראש ובראשונה גיאוגרפי (הנהגות ושבטים)
  • ובתוך השבטים לפי גילאים:
   • הנהגת השבט ובעלי תפקידים (ראש שבט, מרכז ורכז הדרכה, מרכז צעיר וכדומה)
   • מועצת שכבה ובה כל חברי השכבה הבוגרת (מבנה הדרכתי ומבנה מנהלי - מחסן, צופיות, פינת חי וכדומה)
   • שכבה צעירה - חניכים המאורגנים בגדודים וקבוצות על פי מגדר (בגילאים מסויימים) וגילאים.
 • בנוסף ישנם גופים תנועתיים, שאם אינני טועה מיוחדים לפרק ה"הגשמה" ובהם הגרעינים השונים ושירות בנח"ל (זה עוד רלוונטי בכלל?)

המצב הנוכחי מפרט את שלל אגפי ההנהגה הארצית כאילו זה מבנה התנועה ולא כך הוא. אני מהסס מלכתוב כל זאת בעצמי שכן חלף לו למעלה מעשור מאז לבשתי חאקי. מי שזכרונם טרי יותר מוזמנים לעדכן. חזק ואמץ! --אורי שיחה 22:31, 15 במרץ 2007 (IST)

 • כרגע בתנועה אנחנו מנסים לחדש את כל ענין מועצת התנועה והועדה המתמדת, מכיוון שהיתה הפסקה של כמה שנים ונוצר מצב שבו יש שכבה בוגרת שלמה שלא יודעת מעל המוסדות האלה. שנה שעברה והשנה כבר היו מועצות תנועה הנ"ד והנ"ד וגם ועדה מתמדת ביניהם ועכשיו קמה חדשה כמובן. אבל בהחלט בתור הגדרה זה עדין מוגדרת הגוף העליון ביותר בתנועת הצופים (ההחלטות דרך אגב יכולות להיפסל על ידי ההנהגה הארצית אם הן מנוגדות לערכי התנועה או אם הן פוליטיות). הגוף המבצע הוא משולב יותר, הועדה המתמדת מוגדרת כשתפקידה הוא לפקח על ביצוע החלטות מועצת תנועה, ועל מועצת התנועה הבא - ובעיקרון היא לא אמורה באמת לבצע את החלטות מועצת התנועה. הגוף המבצע של ההחלטות נקבע בהתאם לכל החלטה, מהשבטים וההנהגות לאגפי התנועה ולהנהגה והמזכירות הארצית.
 • האגפים והמחלקות בתנועה משלובים בדרג שכיר ומתנדב, כשלכל מחלקה יש ועדה של הדרג המתנדב.
 • בתוך השבטים, חוץ מהשבטים הבאמת גדולים, לא קיימת מועצת שכבה. וברוב השבטים גם אין מועצת שבט, אלה השכב"ג (השכבות הבוגרות) הן מקבלות ההחלטות.
 • גרעין הנח"ל, בטח שעדין רלוונטי ועדין יוצאים אליו, זה קצת יותר מורכב בקטע הזה דווקא בנח"ל. אבל כל ענין דרך המשך והגשמה עדין נמצא מאוד חזק בתנועה גם ביציאה לשנת שירות וגם בתוכניות של מה זה להיות בוגר ואיך מגשימים את האידאלים והערכים גם בחיים אחרי זה. עומר-כ 13:10, 16 במרץ 2007 (IST)
תודה. הצטערתי לשמוע שבמשך תקופה ארוכה לא פעלו מוסדות אלו בתנועה - הרי לדעתי הם הם שהופכים אותה לתנועת נוער. טוב שכעת מתחדשים מנהגי ימי קדם.
 • לעניין מועצת השכבה - למיטב זכרוני לא מדובר על "ועדה" נבחרת, אלא על כלל חברי השכבה, או כלל השכב"ג, שבישיבה "רשמית", ביושבם כ"מועצת שכבה" (ולא סתם מפגש) החלטתם מחייבת. למעשה, אם אני זוכר נכון, אבן הבניין האוטונומית בתנועה היא השכבה (שכבה בוגרת כמובן, לא צעירה) - זו יכולה, למשל, להחליט לצאת להפגנה פוליטית לבושי חאקי אם יש רוב להצעה.
 • אין מועצת שבט? אז איך מנהלים אותו בכלל? עושים מה שהמרכז אומר? לא יושבים יחדיו המרכז, רכז ההדרכה, לפעמים ראש השבט, רכז צעיר, רכז הדרכה צעיר, נציגי שכבות ואפילו נציגי שכבות צעירות ומזיזים את העניינים?
 • לבסוף, מה עניין ה"דרג" - מהיכן העגה הצבאית הזו? מה פתאום "דרגים" מה קרה ל"בעלי תפקידים" - חלקם בשכר וחלקם מתנדבים? לדעתי ההיררכיה הזו שגויה ומנוגדת לרוח התנועה, ואולי גם למבנה הרשמי שלה. עצוב.
בהצלחה, --אורי שיחה 17:03, 16 במרץ 2007 (IST)
אורי שלום, אני מסכים איתך בענין המסודות, וזה אחד הדברים שמניעים אותי לפעול בשביל שהדברים האלה יהיו (אני בין מקימי הועדה המתמדת ונציג הועדה מההנהגה שלי).
 • אני חושב שהמושג של מועצת שכבה קצת השתנה לישיבת שכב"ג, שבחלק מהשבטים מוגדר כמה חברי שכב"ג צריכים להיות נוכחים בו בשביל שהיה אפשר לקבל החלטות.
 • בענין מועצת שבט, זה קצת יותר מורכב, מועצת התנועה כמובן מחייבת שתהיה מועצת שבט, אבל השבטים (כולל השבט שלי) נוטים לא להקיים מוסד כזה, בעיקר בגלל חוסר ידיעה איך הוא אמור לתפקד - מי יושבים בו, ואיך היחסים שלו מול השכבה הבוגרת. כרגע בשבטים בד"כ מי שמקבל את ההחלטות זה צוות המרכזים (בוגרים וצעירים) הצוות המוביל (שזה הראשי צוותים והראשג"דים) ומובן השכב"ג בישיבת שכב"ג יכול להחליט כל החלטה.
  בעקרון, אפשר להגיד שמי שמקבל את ההחלטות זה או הצוות המוביל או צוות המרכזים.
 • האמת שמאז שאני זוכר זה דרג מתנדב ודרג מקצועי, כשהבדל חוץ מענין ההתנדבות, הוא בתחומי עיסוק, ברמת השטים המתנדב אחראי לכל הענין הכספי ולניהול התקין, והמרכז לכל ענין הפעילות בשבט. כמעט על כל תפקיד בשכר קיים גם מתנדב שמלווה אותו.
מאוד מענין לשמוע איך היו הדברים בעבר, הבעיה היא בעיקר שקיימת עכשיו שכבה בוגרת שלא יודעת מה זה בכלל מועצת תנועה. ולכן הרבה מאוד מהעבודה שלנו זה לידיע על הדבר הזה, ועל הכוח שיש לנוער בתנועה. עומר-כ 20:09, 16 במרץ 2007 (IST) (שביעסט, שבט לביא, הנהגת שרון-צפון.)

התפיסה הערכית של תנועת הצופים[עריכת קוד מקור]

פסקה זו נראית כמו כרטיס ביקור ולא כמו שצריכה להיות כתוב באנציקלופדיה. הידרו 17:44, 14 ביולי 2007 (IDT)

מסכים, לדעתי היא מיותרת לחלוטין. אורי שיחה 17:53, 14 ביולי 2007 (IDT)
זאת התפיסה הערכית של תנועת הצופים העבריים, היא הבסיס הערכי לכל מה שהתנועה עושה - אם לה אין מקום בערך למה כן?עומר-כ 22:18, 15 ביולי 2007 (IDT)
אם הכותרות היא אידיאולגיה זה אומר שצריך לכתוב בצורה אוביקטיבית עליה ולא כמו הגרסה הנוכחית שזה פשוט מילים יפות מועתקות מילה במילה. הידרו 16:33, 19 ביולי 2007 (IDT)
מה זאת אומרת? התפיסה החינוכית של התנועה היא אחת, למה זה לא נחשב אוביקטיבי? עומר-כ 21:47, 23 ביולי 2007 (IDT)
פרק כזה שכותרתו נקבעה לפי טרמינולויה פנימית ושכול תוכנו הוא ציצוט של מושא הערך לא יכול להיות אוביקטיבי, האם בערך על השומר הצעיר תסכים לפסקה שכותרתה "תפיסתם הערכית: קפיטליזם זה קקי"? הידרו 22:38, 23 ביולי 2007 (IDT)
מה דעתכם על ניסוח כזה: "התנועה רואה במורשת התרבותית של עם ישראל ובדמוקרטיה עקרונות המנחים אותה, והיא מייחסת חשיבות רבה גם לערכי המוסר וכבוד האדם"? היו נכונים, עידו 22:51, 23 ביולי 2007 (IDT)
יכול להיות שכדאי לשנות את הכתורת של הפרק לערכי תנועת הצופים, ואז גם לשלב את התפיסה החינוכית והתפסיה הערכית ? עומר-כ 12:42, 24 ביולי 2007 (IDT)
לעידו: הציטוט הזה לא אומר כלום וגם לא הגרסה שלך. לי ממש לא ברור איפה יש התיחסות בתנועת הנוער למורשת התרבותית של עם ישראל, מוסר ולכבוד האדם, משום שכל תנועה יהודית תכתוב זאות על עצמה ותגיד שהשאר לא מישמות זאות. הידרו 16:07, 24 ביולי 2007 (IDT)
לדעתי ציטוט הפסקה כולה מיותר, זה אינו אתר תדמית של תנועת הצופים. יחד עם זאת, אם מישהו מוכן לנסח פסקה שתציג את התפיסה הערכית והתפיסה החינוכית, ובאותה נשימה גם את ערכי ההגשמה, מה טוב. כדאי להעזר בספרות ולדבר על יצירת הנוסח, על ויכוחים שהיו עליו (למשל מהי הגשמה חלוצית?). בנוסף, התנגדותי העיקרית נובעת מהתחושה הכללית הנושבת מהערך שהתנו עה איבדה כיוון ואימתה, להערכתי בהשפעת דומננטיות יתר של הצוות הבוגר ודעיכת המוסדות הדמוקרטיים של הנוער (ראו דיון על מבנה התנועה לעיל), ז'רגון צבאי מדי. מכיוון שכת גם "התפיסה הערכית" נראית לי קצת ריקה מתוכן.
יחד עם זם, אינני מסכים עם הידרו מעלי (ואגב הידרו, כבוגר או פעיל בתנועת נוער אחרת, מתחרה, כדאי שלא תהיה נחרץ וביקורתי כל כך...) -ערכים חינוכיים עומדים בבסיס הפעילות הצופית, ובאים לידי ביטוי בתכני הפעילות. אלו כוללים את הערכים שצויינו לעיל. גם תנועות נוער אחרות יכולות לטעון למחויבות לאותן ערכים ואין בכך כל רע או פסול. בברכה, אורי שיחה 16:22, 24 ביולי 2007 (IDT)
אורי אני מתנגד לניסוח הנוכחי כי ברור שהוא אינו אוביקטיבי ושהוא אומר מה שכל אחד ירצה להגיד על עצמו ולכן ריק מתוכן, אבל אני לא נמצא פה בשביל להכפיש את תנועת הצופים אני נמצא פה כי הפסקה הזאות לא אומרת כלום וככזו אפילו לי, בוגר תנועת נוער אחרת. הידרו 16:33, 24 ביולי 2007 (IDT)
הידרו - הלוגיקה שלך לא כל כך ברורה לי. בפסקה הפותחת של השומר הצעיר כתוב שהיא דוגלת בסוציאליזם, ציונות ואחוות עמים. האם פירושו של דבר שתנועות אחרות אינן דוגלות בערכים אלה ולשמו"ץ יש מונופול עליהם? האם ניתן להגיד שהשומר הצעיר מיישמת את ערך אחוות העמים ואילו תנועת הצופים אינה מיישמת את עקרונות מוסר וכבוד האדם. עומר - ככל שאני חושב על זה, כל הציטוט הזה כלל לא מוכר לי (אני מודה שחלף כבר זמן רב מאז נגעתי בסנדה). מניין הוא לקוח? אורי - באופן כללי יש בעיה עם הערך הזה, שהוא מבולגן, לא אחיד ברמתו, ויש גם משהו מעצבן ויזואלית שקשה לי לשים עליו את האצבע. idobi (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה
השאלה היא עד כמה הערך יכול להיות ארוך, פיסקה שתכלול את הדיון על הערכים ואפשר גם את הדיון על יעוד התנועה יכול להיות מאוד ארוך. כל ערכי תנועת הצופים נגזר מתוך התפיסה הערכית והחינוכית. בכל מקרה, אני לא אהיה בבית מהיות ועד ה-24 לאוגוסט וגם לא תהיה לי גישה לאינטרנט ברוב הזמן ולכן לא אוכל להמשיך לתת את דעותי בנושא. אני מסכים שצריך למצוא ניסוח אחר לפיסקה הזאת וצריך לחשוב עליו. עומר-כ 16:49, 24 ביולי 2007 (IDT)
קפצתי עכשיו לערך על התנועה ואני מסכים שהסיסמה התנועתית "לציונות סוציאליזם ואחוות עמים" לא צריכה להיות שם ואני מזמין אותך לשכתבה. אך בבירור מהיר בערך רואים שהתנועה היתה סוציאליסטית וציונית ואני מסכים איתך שצריך לכתוב עוד על אחוות העמים לדוגמא על התמיכה במדינה דו לאומית לפני קום המדינה. הידרו 16:57, 24 ביולי 2007 (IDT)

כמה שבטים בתנועת הצופים העבריים?[עריכת קוד מקור]

אפשר להוסיף את הכמות המדויקת של השבטים בתנועת הצופים העבריים? זה לא נראה לי יותר מדי קשה לספור. עומר 12:29, 18 ביולי 2007 (IDT)

המפקד[עריכת קוד מקור]

מפקד תנועות הנוער של משרד החינוך טועה. תנועת הצופים אינה התנועה הגדולה ביותר בישראל. תנועת הנוער העובד בישראל היא התנועה הגדולה ביותר. מפקד תנועות הנוער של משרד החינוך השמיט מהספירה נתח עצום מתנועת הנוער העובד והלומד. תנועתהנוער העובד פועלת במעגלי חניכות רבים מלבד הקינים המוכרים לכל. יש לתנועה מגזר ערבי, מגזר בדואי, סניפי מחדשים (מגזר לנוער עובד), האיגוד המקצועי לנוער, הבתים למדע ועמדה, המעורר ועוד.

המפקד הוא מאוד בעייתי מעצם ההגדרה שלו לחניכות בתנועה. אני בתור מדריך בתנועת הנוער העובד והלומד רואה את הילדים שבכיתה שבה אני מגייס, גם את אלו שבאו רק לפעולה אחת בקן, או אלו שלא באו בכלל כחניכים שלי, ואני רואה את עצמי ואת התנועה כולה כאחראים על חינוכם.

בדיוק כמו שהמפקד הוציא מהספירה של חניכי תנועת הצופים את כל ילדי הפנימיות, החניכים בכלא ונוער בסיכון שהצופים מדריכים ולוקחים עליו אחריות גם בלי קשר למשרד החינוך... בנוסף, כדי להתאים לדרישות המפקד, תנועת הצופים מחולקת לצופים עבריים ולעוד ארגוני צופים ערבים, דרוזים וכו' - אם רוצים אפשר להכליל אותם יחד אבל מבחינת "המפקד" זה לא קורה... --דור פוזנר 09:54, 5 באוקטובר 2007 (IST)
זה ממש לא נכון, מפקד תנועות הנוער הוא המספר מבחינת מספר החינוך - וזה המספר שצריך להתייחס אליו. זה הנתכון הרשמי היחיד שקיים. חניך זה מישהו שמשלם מיסים שנמצא ברוב ימי הפעילות ולא מישהו שבא לפעולה אחת (ואלי אחרי זה עבר לתנועה אחרת).עומר-כ 19:44, 5 באוקטובר 2007 (IST)

מספר הצופים בארץ..[עריכת קוד מקור]

הצופים הישראליים מונים כיום 60 אלף.. יהיה נחמד אם תתקנו.

על מנת לעדכן יש צורך בקישור למקור מידע שמאשר את הנתון החדש. הידרו 19:02, 19 בנובמבר 2007 (IST)

יש בלבול בגודלה של תנוע זו ביחס לתנועות אחרות.[עריכת קוד מקור]

בתנועת הצופים ישנם כ60,000 חניכים בעוד בתנועת הנוער העובד והלומד ישנם 120,000 חניכים. בשני הערכים רשום שכל תנועה היא התנועה הגדולה ביותר בארץ. ולכן אני חושב שצריך לתקן את הערך של תנועת הצופים ולמחוק את השורות שבהן מציינים כי זוהי התנועה הגדולה בארץ.

הנתונים המספריים בערך לקוחים מנתונים שפורסמו בעבר [4], אם יש לך קישור למפקד חדש יותר תן לנו לראות אותו גם. הידרו - שיחה 20:45, 1 בספטמבר 2008 (IDT)

קשישים[עריכת קוד מקור]

רק רציתי לבדוק - "הצופים הקשישים" זה באמת או בדיחה? --אמיר א. אהרוני · בואו לתקן קישורי בינוויקי! · כ"ה בתשרי ה'תשס"ט · 21:48, 23 באוקטובר 2008 (IST)

למה ביצעתי את העריכה האחרונה בערך[עריכת קוד מקור]

כי לגדוד שלי קוראים דולב ואני לומד בכיתה ד'

מספר החניכים[עריכת קוד מקור]

בערך כתוב 45,000 בלי סימוכין לדבר, בעוד שבמקורות אחרים המספר נע בין 50,000 ל-60,000. האתר של מת"ן (מועצת תנועות הנוער) מדברת על 55,000, מה שנראה בעיני כמקור האמין ביותר [5]. אם לא ימצא מקור לנתון הנוכחי אני אשנה בהתאם. AMIRBL25 - שיחה 20:37, 19 בנובמבר 2008 (IST)

תראה יש כאן כללים לאיך מליטים את המספר הרשמי ויש את המספר לפי התנועה, אתה מוזמן לעדכן בתוך התבנית:תנועת נוער שהצבתי (וכן לעיין בשיחות שם.) קוני למלכ"ב בחשוון ה'תשס"ט • 22:23, 19 בנובמבר 2008 (IST)
אם צריך מספר חניכים על פי משרד החיוך, אז הנתון המאוחר ביותר שמצאתי (משנת 2005) מדבר על 52,000. מקור- [6]. מצאתי גם את המקור הזה [7] אך בו לא מצויין בו תאריך. AMIRBL25 - שיחה 16:40, 20 בנובמבר 2008 (IST)

שיניתי והוספתי מקורות. AMIRBL25 - שיחה 20:49, 21 בנובמבר 2008 (IST)

המספר העדכני ביותר הוא 45150 חניכים, והוא מבוסס על המפקד שנערך בשנת 2006 ושנמצא בדף זה כמה פסקאות מעל. ה"מקור" השני הוא ממש לא מקור, זהו דף יחסי ציבור של הצופים וכלל לא ברור מתי הוא נעשה. הידרו - שיחה 01:04, 22 בנובמבר 2008 (IST)
תיקנתי את הערך ככה שלפי משרד החינוך הוא מועדכן לאומדן (ולא מפקד) 2006, ועל פי התנועה הוא מעודכן לפרסומים האחרונים שהם מתחילת השנה הנוכחית.עומר-כ - שיחה 15:55, 22 בנובמבר 2008 (IST)

השבט הראשון[עריכת קוד מקור]

קיימת טעות בנוגע לשבט הראשון שקם בישראל. השבט הראשון נקרא משוטטים בכרמל ולא משוטטי בכרמל כמו שמצויין בערך. מקור הטעות הוא פיצול השבט "משוטטים בכרמל" לשבט "כרמל" ולשבט "משוטטי בכרמל". השבט הראשון, כאמור, השתנה ונשאר בו שכב"ג די קטן אחרי הפיצול באותו הזמן ששינה את שמו. קיום השבט הוא אחד מהשבטים הקטנים בהנהגת חיפה. תתקנו :)

למיטב זכרוני מקריאתי בספרה של חמדה אלון המופיעה בערך אתה טועה, והשם המקורי אכן היה "משוטטי בכרמל" כפי שכתוב בערך. אבל הספר איננו נמצא תחת ידי ואינני יכול לוודא שזכרוני איננו מכשיל אותי. אורי שיחה 20:04, 6 באפריל 2010 (IDT)

מעניין ביותר![עריכת קוד מקור]

מידע מועיל בהחלט לכל אחד הרוצה להיות מדיך בצופים! 46.120.85.247 18:56, 22 ביוני 2012 (IDT)

פרק נוסף[עריכת קוד מקור]

חסר פרק על תפקידי חברי השכבה הבוגרת. אפשר לפרט על העניבות המייחדות את התפקידים השונים, ואפשר להוסיף תמונת אילוסטרצייה לאלה. יעיש - שיחה 00:11, 11 בדצמבר 2016 (IST)

באיזו שנה נוסדה התנועה?[עריכת קוד מקור]

שלום מנהלי ויקיפדיה, בעמודה השמאלית שכתוב פרטים בסיסיים על הצופים העבריים כתוב שהתנועה נוסדה ב1919 אך כשמגיעים להיסטוריה ולהקמת התנועה כתוב שהיא נוסדה בפסח 1918. אשמח אם תתקנו. תודה. 109.67.123.244 19:40, 25 בינואר 2017 (IST)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

לתיקון בעניין משלחת פולין. משלחת ראשונה יצאה לדרך בסוף שנות השמונים לאחר שיחות שנתיות שקיימתי כמרכז התנועה עם ראשי התנועה הגרמנית. עמוס אילני ז"ל עמד בראש ועדת הקשר עם צופי גרמניה והוביל ותמך בקיום המשלחת שהייתה משותפת לשתי התנועות. לאחר הכנה בארץ יצאו המשתתפים לסמינר משותף בגרמניה המערבית דאז, יצאו בדרך הים לצפון פולין, השלימו את המסע בסמינר סיכום בגרמניה. המשלחת הישראלית הכינה גם עלון סיום בשם "את אחי אני מחפש". המדריך הצעיר של המשלחת היה עופר שוחט מקיבוץ מגל. בברכה זאב זיוון דווח על ידי: זאב זיוון 79.176.63.69 22:08, 23 בפברואר 2019 (IST)