שיחה:ויטמין A

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

המידע לוקט מאתרים שונים ומידע אישי ורציתי לתרומו לויקיפדיה כדי שהשאר יוכלו לעשות בו שימוש.

תודה רבה לך. ההודעה שהוספה לערך הינה הודעה סטנדרטית המוכנסת לערכים שיש לבצע בהם ויקיזציה - כלומר, יש להתאימם לדרך הכתיבה המקובלת בויקיפדיה. אתה מוזמן לעיין בערך ולראות את השינויים שנעשו בו, ולהבין מה היתה הכוונה. אני ממליץ לך לבחור לעצמך שם משתמש וליצור חשבון בויקיפדיה - שינויים שנעשים בערכים ע"י משתמשים אנונימיים מיד מעלים חשד של השחתה, וחבל להבהיל אותנו שלא לצורך. בנוסף, הרשמה תיתן לך אפשרויות עריכה מורחבות: האפשרות לשלוח לפעילים אחרים דואר אלקטרוני, היכולת להעלות תמונות, ועוד. בברכה, [[משתמש:Roybb95|רועי | שיחה |]] 09:28, 27 נוב' 2004 (UTC)

ויטמין A הוא בהכרח רטינול?[עריכת קוד מקור]

אני חושב שזו טעות לפי ויקיפדיה האנגלית רטינול הוא ויטמין A ביצורים חיים, ויטמין A בבננה למשל, עד כמה שידוע לי יש בטא-קרוטין, שהוא פרו-ויטמין A, והוא אינו יכול ליצור עודפים מסוכנים. מישהו מבין בזה מספיק טוב בשביל לתקן? Urilei 14:47, 10 בנובמבר 2006 (IST)

חוסרים וחוסר פירוט[עריכת קוד מקור]

לא צוינה בערך חשבותו של ויטמין A ביצירת תאי אפיתל ורקמות אפיתל ששומרות על גוף האדם מפני חדירות של חיידקים ומזהמים שונים, וצריכה לא מספקת של הויטמין תגרום לפגיעה בתאים אלו ותגביר משמעותית את הסיכון לסבול מזיהומים ומחלות. כמו כן הויטמין תורם למערכת חיסונית חזקה ותקינהץ

לא מצוין מה ומדוע בדיוק חשיבותו של הויטמין לראיה תקינה ובמיוחד לראיית לילה - דרוש גם הסבר קצר ולא לציין עובדה ו"אחרי המבול".

שלום,
ויקיפדיה נכתבת בעבודת צוות של מתנדבים. כל משתמש כותב ערכים חדשים, ומוסיף לקיימים, לפי תחומי ההתעניינות והידע שלו. אין כאן עורך ראשי, כמו באנציקלופדיה קלאסית. לכן ערכים בנושאים מסויימים, שבמקרה עניינו מישהו, יהיו מפורטים מאוד, ובנושאים אחרים, שבמקרה לא היה משתמש ידען שהתעניין בהם, יהיו דלים. נראה שאת/ה יודע/ת משהו בנושא - למה שלא תוסיף/י את המידע הנ"ל? תודה, עופר קדם - שיחה 11:24, 14 בינואר 2012 (IST)

טעון שיפור[עריכת קוד מקור]

אתם לא מפרטים דברים שצריכים לדעת לדוגמא מה קורה אם יש מחסור בויטמיןA וכו 93.172.176.32 16:28, 4 בנובמבר 2015 (IST)

להוסיף או לתקן?[עריכת קוד מקור]

מתוך ערך בטא קרוטן. בטא-קרוטן מאוחסן בכבד ובאיברים נוספים כגון בשחלות. אחסון עודף של בטא-קרוטן בכבד, יכול לבוא על חשבון ויטמינים מסיסים בשמן, כגון ויטמין D, ואף על חשבון ויטמין A. מחקרים הראו, שהגוף איננו יכול להפוך עודפים בגוף של בטא-קרוטן לוויטמין A, גם במצב של חוסר בוויטמין זה[דרושה הבהרה]. 185.120.126.48 16:53, 19 באפריל 2016 (IDT)