שיחה:חוג עם חילוק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שילוב מאלגברה לא אסוציאטיבית[עריכת קוד מקור]

לפני זמן-מה פתחתי תת-סעיף קצרצר על אלגבראות לא אסוציאטיביות עם חילוק בערך אלגברה לא אסוציאטיבית. לאור פתיחת תת-סעיף כזה פה, יש לשקול היכן כדאי שיהיה מרוכז כל המידע (ואולי בערך חדש?), ובהתאם לערוך את המקומות האחרים. MikeIoshpe - שיחה 21:16, 19 בספטמבר 2015 (IDT)

עדיף שהמידע הטכני (למשל דיון בהגדרות) יופיע במקום אחד (אולי באמת ערך חדש), אבל בכל ערך רלוונטי צריכה להיות פסקה ממצה עם הפניות. עוזי ו. - שיחה 22:20, 19 בספטמבר 2015 (IDT)

החרגה לגבי חוג האפס?[עריכת קוד מקור]

בשורת הפתיחה של הערך נכתב שחוג עם חילוק הוא חוג שבו כל איבר שונה מאפס הוא הפיך. האם בפרט אפשר להגדיר את חוג האפס כחוג עם חילוק? בהנחה שכן אז לא נכון להגיד שחוג חילוק קומוטטיבי הוא שדה.

Rnaveh - שיחה 12:32, 27 בינואר 2017 (IST)

על פי ההגדרה שפה, חוג האפס הוא אכן חוג עם חילוק; הוא גם קומוטטיבי מן הסתם. עם זאת, אין פה בעיה לוגית, משום שבהגדרת שדה דורשים שהמבנה יהיה בעל שני איברים שונים לפחות. אתקן את זה בערך. MikeIoshpe - שיחה 13:21, 27 בינואר 2017 (IST)
בכל מקום (אחר) בוויקיפדיה "חוג" הוא חוג עם יחידה, וממילא "החוג הטריוויאלי" אינו חוג. אני מציע לא לתת לאובייקט כזה לסרבל את הניסוחים. מי שחפץ בתכונות של החוג הטריוויאלי יכול לעבד את כולן בעצמו. עוזי ו. - שיחה 14:53, 27 בינואר 2017 (IST)