שיחה:חזרת (מחלה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חזרת אינה קרויה חזרת מפני שהיא מזכירה את פניו של החזיר, אלא של חזיר הים, הלא הוא שרקן, קביה. אתם מוזמנים להסתכל על תמונה של ילד חולה חזרת אל מול תמונה של חזיר ושל שרקן ותבינו בעצמכם. פרט למראה החיצוני בחזרת יש בעיה של מפתח הפה (בגלל ההתנפחות), ממש כמו ששרקן לא יכול לפתוח יותר מדי את הפה, בניגוד לחזיר.

כך זה נראה לך, אך לא מכאן שם המחלה. ראה מילון אבן שושן. שנילישיחה 14:47, 6 בספטמבר 2008 (IDT)

האם ניתן לזהות חזרת בבדיקת דם?[עריכת קוד מקור]

הועבר מויקיפדיה:הכה את המומחה

האם ניתן לזהות חזרת בבדיקת דם? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

ככל מחלה זיהומית היא מעוררת תגובה חיסונית באמצעות לימפוציטים מסוימים, שהם תאי דם לבנים השייכים למערכת הדם. ראה חזרת (מחלה). בנצי - שיחה 17:18, 27 בינואר 2010 (IST)
נכון, אבל קשה לזהות לימפוטיצים (תאי B ו- T) ספציפיים למחלה מסויימת. קל יותר לזהות את הנוגדנים שתאי ה-B מייצרים. קיימות ערכות כאלה, אך מכיוון שהמחלה קלה לאבחון חזותי, לרוב אין בהן צורך. Valleyofdawn - שיחה 17:20, 31 בינואר 2010 (IST)
ברור. התגובה החיסונית מתבטאת בהרחבה ניכרת של אוכלוסיית תאי פלזמה, שהוכוונו לייצור נוגדנים ייחודיים, לאחר אינטראקציה של תאי זכרון מסוג B עם פתוגן אותו פגשו קודם (ליתר דיוק, אינטראקציה עם אנטיגן עליו). לזה ייקרא תגובה חיסונית. האיבחון החזותי מבוסס כבר על תסמינים פיזיולוגיים המתפתחים מאוחר יותר, כתוצאה מתגובה זו. אבל, הבהרתך בכל זאת במקומה. בנצי - שיחה 18:00, 2 בפברואר 2010 (IST)

חוסר מידע[עריכת קוד מקור]

חבל שלא רשום על דרכים להידבקות. האם זה עובר במגע או נשימה? ובאיזה גיל בערך עושים את החיסון? 212.179.140.133 10:27, 2 בפברואר 2019 (IST)