שיחה:חסידי מצרים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שם הערך[עריכת קוד מקור]

ממה שאני מכיר מדובר בשם שאמור לתאר קבוצה של פרטים (שלא התנהלה כקבוצה), האם זהו כינויה המקובל? אני לא מכיר מספיק התייחסויות, אבל רואה את הכינויים: "חוג חסידי מצרים" ו"היהודים הצופים במצרים". כל המחקר בעניין, די חדש. ביקורת - שיחה 19:39, 23 במאי 2016 (IDT)

מצאתי כמה עשרות תוצאות לחסידי מצרים, ויוסף פנטון קורא להם כך במאמרו (אם כי לא בכותרת, אבל לכל אורך הטקסט). AddMore-III - שיחה 21:16, 23 במאי 2016 (IDT)
מצויין, תודה. זה ודאי עדיף מ"היהודים הסופים"... ביקורת - שיחה 22:30, 23 במאי 2016 (IDT)

תיקנתי (יוצר הערך) את כל הקישורים הפנימיים. לגבי השם של התנועה, דומה שכל ההפניות לאורך העבודה מובילות אליו. 81.218.40.59 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

ביקורת וAddMore-III. הזדמנתי פתאום לדף השיחה כאן וראיתי את הדיון. רציתי לציין עבורכם כמה מקורות נוספים: 1. עוד מאמר מיוסף ינון פנטון, ביקורת על הרמב"ם בחיבור חסידי מן הגניזה, שנתון גנזי קדם, א, ירושלים, תשס"ה, עמ' 139. 2. ד' מימון, גבולות המפגש בין יהדות רבנית ומיסטיקה מוסלמית. חלק א': חוג חסידי מצרים והצופיות - רקע היסטורי ורעיוני, בתוך אקדמות, תשנ"ט עמ' 29-9. 3. נשנה רבות בדברי המהדירים של הספר "מודה הפרישות ומדרך הפשיטות" מרבי דוד המימוני (הוצאת פלדהיים, תש"ע). כדאי לשקול שוב את הסרת התבנית בערך. אני מסופק בתועלתה לעת עתה. היא סתם מכערת (הצד שאני כן מציע להשאיר אותה: לא הייתי כותב את דבריי אלו כאן אילולי ראיתי אותה והיא צרמה לי... קריצה). קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 16:38, 7 בדצמבר 2016 (IST)