שיחה:יוטיובר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

יוטיובר זה איש שמעלה סרטונים לאתר יוטיוב ועושה אתגרים וסרטונים של משחקים אפילו יש גיימרים שיש להם ערוץ ביוטיוב

אני מתנגד לאיחוד. יוטיובר נהיה מקצוע פורמלי כמו כולם ואף יש סוכנויות דוגמת teenK שלומדים בהן התמחויות כיוטיוברים. כמו שיש ערכים על זמר, זגג או סרסור. מן הראוי שיהיה גם על יוטיובר. יוטיוב היא לא פלטפורמה חולפת ויש לי הרגשה שהיא עומדת להיות חלק בלתי נפרד מחיינו, לפחות בשני העשורים הקרובים. Ofek j ~ צרו קשר! ~ מקום מלבב בלב המדבר ~ חברים של כולם בעולם 20:43, 20 בינואר 2017 (IST)
הערך במצבו לא יכול להישאר וראוי למיזוג. מצד שני, הוא שימושי: הרגע הוספתי קישור אליו מתוך פתיח של ערך. אולי כדאי להסביר קצת האם כל מי שמעלה סרטונים ליוטיוב הוא יוטובר (להבנתי: לא, לפי הערך: כן), מה יוטובר יכול להרוויח (מעמד, כסף), ועוד. Tzafrir - שיחה 17:34, 21 בינואר 2017 (IST)

קצת סדר[עריכת קוד מקור]

הסרתי את תבנית השכתוב לאחר ששכבתי את הערך. ולגבי ההצעה לאחד את הערך, אני Symbol oppose vote.svg נגד, יש בהחלט מקום לערך, כמו שלא מאחדים את הערך דוור עם שליח. Face-smile.svg ניב - שיחה 14:01, 3 בפברואר 2017 (IST)

הוספת יוטיוברים[עריכת קוד מקור]

לדעתי רשימת היוטיוברים נשפטת על פי כמות הרשומים, לדעתי יש להוסיף את היוטיוברים-TreyX,WorldNet וEssver אוצר10 - שיחה 15:47, 14 באוקטובר 2017 (IDT)

ויקיפדיה יוטיובר[עריכת קוד מקור]

בישראל כיום המון בני נוער עוסקים במקצוע הנקרא "יוטיובר". המושג הגיע מארצות הברית.

מיהו יוטיובר[עריכת קוד מקור]

ההגדרה "אדם המעלה ומופיע בסרטונים באתר YouTube" צרה ולא מדויקת. ברור שלא כל מי שמעלה/ העלה סרטונים הוא יוטיובר. חסר כאן מימד הקביעות, הוותק, הפופולריות והקהילתיות שאינם מובנים מאליהם. ההגדרה בוויקיאינגליש נוקשת יותר: "אושיית רשת [ותק] ועורך וידאו שרכש פופולריות [בלעדיות] אודות לשיתוף סרטונים [קביעות] באתר YouTube", כלומר אדם שהתבלט אודות לפעילותו ביוטיוב לאורך זמן. אני התפתיתי להגדרה הצרה וקטלגתי בטרם עת את איל קיציס בקטגוריה יוטיוברים ישראלים.
Nimrodbr האם לדעתך יש מקום לשנות את ההגדרה הנוכחית? Matankic - שיחה 14:42, 11 במאי 2019 (IDT)

Matankic, מסכים איתך שההגדרה המופיעה בערך היא צרה ולא מדויקת. מודה שלא שמתי לב לנושא עד כה. ההגדרה מויקיפדיה האנגלית אכן נראית לי יותר מתאימה עם מספר הסתיגויות. הראשונה היא שלא הייתי עושה שימוש במונח "אושיית רשת" בהגדרה ליוטיובר כי זה להגדיר את המונח עם אותו מונח. במקום אושיית רשת הייתי עושה שימוש ב"יוצר", "אומן", או בדרן. ההסתיגות השנייה היא בנוגע לסעיף הפופולריות. יוטיובר יכול להיות גם יוצר שמעלה בקביעות סרטונים לאתר פרי עבודותו אך לא צבר פופולריות. כנראה שבמקרה הזה אנחנו לא יכתב על אותו יוטיובר ערך בויקיפדיה אבל הוא עונה להגדרה של יוטיובר. ההסתייגות האחרונה היא בכך שהייתי מוסיף בהגדרה שמדובר בסרטונים שהוכנו עבור פרסומם באתר YouTube. זאת מאחר ויש לא מעט סרטונים שהם למעשה תוכניות שהופקו עבור ערוצי טלוויזיה או פלטפורמות אחרות שעושות שימוש באתר YouTube על מנת להציגן. במקרה הזה לא יהיה נכון להגדיר את אותם אנשים כיוטיוברים מאחר והסרטון במקור לא הוכן עבור פרסומו באתר. אחרת, אנחנו פחות או יותר הופכים כל שחקן ומגיש טלויזיה בארץ ליוטיובר. Nimrodbr - שיחה 19:06, 11 במאי 2019 (IDT)
Nimrodbr, מובן. איל קיציס פתח ערוץ יוטיוב משלו והחל להעלות שם סרטונים. הוא עדיין לא יוטיובר כיוון שלא צבר מספיק ותק בפלטפורמה, ועיקר הפרסום שלו הוא כשחקן. אם הדבר ישתנה בעתיד והוא יתמיד בהעלאת סרטונים ויצירת קשרים עם קהילת היוטיוברים, יהיה זה נכון במבחינתי להחזירו לקטגוריה. Matankic - שיחה 19:27, 11 במאי 2019 (IDT)
מאחל לו בהצלחה, ואכן אם יתמיד בהעלאת סרטונים יהיה נכון להגדיר אותו גם כיוטיובר. Nimrodbr - שיחה 19:55, 11 במאי 2019 (IDT)