שיחת משתמש:Matankic

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

מחלפי רכבות[עריכת קוד מקור]

Remez Junction (Rail).svg

היי Matankic, קיבלתי עלייך המלצה מMcKaby לעבודות גרפיות Face-smile.svg האם תוכל בבקשה ליצור תרשימים למחלפי הרכבות בצומת רמז וצומת פלשת? תודה רבה! Shinaimm - שיחה 11:50, 23 ביולי 2020 (IDT)

אשמח כשהתפנה לי זמן. Matankic - שיחה 11:58, 23 ביולי 2020 (IDT)
האם תוכל ליצור תרשימים לכל מחלפי הרכבות בארץ? אם אתה מעוניין להיכנס לפרויקט כמובן... רובם פשוטים, למעט מחלף ענבה שישודרג בקרוב וצומת פלשת. Shinaimm - שיחה 15:59, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
אנסה כבר משבוע הבא לקדם את זה (בתקופה האחרונה אני מוצא פחות זמן פנוי). Matankic - שיחה 17:00, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
סבבה, זה בסדר גם לי בזמן האחרון אין הרבה זמן, קח את הזמן Shinaimm - שיחה 17:31, 26 באוגוסט 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

היי Shinaimm, בניתי תרשים לצומת רמז על סמך תצלומי אוויר. לא הכנסתי את הקשת המסילתית המתוכננת לכיוון דרום. אם תרצה, אוכל לפשט את התרשים על מנת שיהיה נוח לראות כיצד הצומת בנוי, אבל זה יבוא במקום הדיוק. אפשר גם להתמקד במפלג לבדו, או להפריד את התקריב שלו מהתרשים המקורי. Matankic - שיחה 00:30, 12 בספטמבר 2020 (IDT)

היי מתן, תודה רבה על העבודה! כמה הערות.
  1. רמת הדיוק בתרשים מעולה, אפילו רואים את מבנה השוב של הצומת ואת חיבורי המפלגים כולל זנב ההגנה על הקו הראשי.
  2. אני רוצה לשים את התרשים בתבנית המידע, אני חושב שההגדלה לא תתאים שם. האם אפשר לייצר גרסה כזו ללא ההגדלה? אפשר לשים ככה תרשים מפורט בגוף הערך ועוד אחד סכמתי בתבנית המידע. אולי כמו שהצעת להפריד את התקריב ולהוסיף עליו כיוונים.
  3. הצומת הולך להשתדרג ולכן אני חושב שכן כדאי שתהיה גרסה נוספת עם התכנון העתידי, או לחלופין אתה מעדיף ליצור אותו לאחר השדרוג? שוב תודה.

Shinaimm - שיחה 09:50, 12 בספטמבר 2020 (IDT)

Shinaimm, יצרתי שניים נוספים; תרשים שכולל את הקטע המתוכנן, ותקריב של המפלג לבדו:
Remez Rail Junction.svg
Remez Rail Junction Diagram.svg
תרצה שאצור גם גרסה סכמתית? Matankic - שיחה 15:10, 12 בספטמבר 2020 (IDT)
זה נראה מעולה, תודה! אם אתה יכול ליצור גרסה סכמתית זה יהיה מעולה. לגבי כיוונים חשבתי על: פרדס חנה, חדרה מזרח וחדרה מערב או מסילת החוף לצפון, דרום והמסילה המזרחית. מה דעתך? Shinaimm - שיחה 17:57, 12 בספטמבר 2020 (IDT)
מה דעתך על השרטוט החדש למפלג? תרצה שכך אצור גם לצומת? (כאמור, לא לפרופורציה...) Matankic - שיחה 22:13, 15 בספטמבר 2020 (IDT)
טוב אז זה נראה מעולה. לגבי הכיוונים, כוונתי הייתה שהם יהיו בתרשים הצומת, בכל אחד משלוש הקצוות, לפרדס חנה-כרכור, לחדרה מזרח ולחדרה מערב. במפלג מספיק מה שכתבת על המסילות והכיוונים ללא שמות התחנות. וזהו, אני כבר אציב את התרשימים הללו? או שתעדכן להם שם? מחכה בכיליון עיניים לצומת פלשת, אבל לא צריך להגיע לרמת פירוט כזו, זה מטורף, באחד הקודקודים יש חמישה מפלגים או יותר. אני גם אעלה עוד תמונות של הצומת הזה בקרוב. Shinaimm - שיחה 22:23, 15 בספטמבר 2020 (IDT)
כבר מחר אעבוד על זה, אשתדל שייצא טוב. בהחלט אשמח לצילומים / תרשימים של צומת פלשת, תוכל גם לשלוח אלי ישירות למייל. בברכה, Matankic - שיחה 22:49, 15 בספטמבר 2020 (IDT)
מה דעתך Shinaimm? לקחתי את השרטוט בקנה מידה גדול, עיבתי את המסילות וריווחתי בינהן. המפלג בתרשים אינו לפרופורציה, אך לדעתי מעביר נכונה את המסר. אם הסגנון מקובל עליך ואין עוד שינוים נדרשים, מבחינתי תוכל לשבץ בערך ואעבור לצומת הבאה (וודא שהחיצים אכן נכונים). Matankic - שיחה 00:48, 20 בספטמבר 2020 (IDT)
עכשיו התרשים מושלם. משיג את המטרה בצורה מדויקת, התקריב מעולה. (התוצאה אגב קרובה יחסית לתצורה של "צומת תל ברוך") המיקום של חלק מהמלל לא נכון, שלחתי לך מייל עם ההצעה שלי לתיקון. בכל מקרה, אני חושב שאשתמש בשרטוט שכולל את המפלג לבד, זה מסביר טוב מושג בשם "זנב הגנה" - בו המסוטים של שתי מסילות משיקות במצבים הפוכים כדי להגן על המסילה הראשית. העלאתי תמונות נוספות בקטגוריית הויקישיתוף של צומת פלשת, את חלקן אני אציב גם בערך בקרוב, שים לב ששם היה משולש רכבות במקור ואז "הלבישו" עליו עוד גשר. יש לו תיאור דיי טוב בערך ואם יש שאלות אני כמובן פה, קח את הזמן כי זו חתיכת עבודה.. Shinaimm - שיחה 23:20, 20 בספטמבר 2020 (IDT)
סידרתי את התרשים ואף הגדלתי מעט את הגופן. בקרוב / בהמשך אעבוד על פלשת. Matankic - שיחה 23:59, 20 בספטמבר 2020 (IDT)

סמלי כבאות[עריכת קוד מקור]

Rescue and Fire Fighting Services of Ben Gurion Airport.svg

היי, בזמנך החופשי, תוכל בבקשה, לעבד את שתי התמונות הבאות: LLHZ fire and rescue.jpg ו- הזה . וגם להוריד רקע לכנפיים האלה צופי אש, הצלה וכיבוי תעופתי- רשות שדות התעופה, כבאות והצלה- חוקר. הכנפיים זהות בעיצוב ל-Israel Firefighter badge.png. אני רוצה להוסיף את הסמלים האלה לערך כבאות והצלה לישראל. תודה מראש. McKaby - שיחה 15:28, 11 באוגוסט 2020 (IDT)

מעט עמוס, בהמשך אטפל בכל. Matankic - שיחה 21:08, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
בהחלט. כאשר תתפנה, כמובן. תודה. McKaby - שיחה 22:42, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
McKaby, אחד בוצע. לא הצלחתי לזהות את הפונט אז יצרתי טרייס ידני. אם תמצא את הפונט אתקן את הקובץ. Matankic - שיחה 12:49, 12 באוקטובר 2020 (IDT)
תודה! McKaby - שיחה 21:49, 12 באוקטובר 2020 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── בעניין נוסף. בעייני יש מקום ליצור ערך-גלרייה לכל סמלי צה"ל. כבר יצרתי טיוטה עם תגי היחידות וחלק מהפאטצ'ים, עשיתי שהחלוקה תיהיה לפי סוג הסמל (תג יחידה/סיכה/פאטץ' וכו'). מה דעתך בעניין? אפשר גם לפצל למספר ערכם שונים, למשל ערך נפרד "גלריית סיכות צה"ל" Matankic - שיחה 17:29, 12 באוקטובר 2020 (IDT)

נראה טוב מאוד. אני בעד גלריה. רק צריך להתיעץ עם עוד חבריי , כי פעם הנתקלתי בזה שיש איזשהי מדיניות לגבי גלריות, ואני לא מכיר אותה. לגבי חלוקה, כעיקרון היא סבירה, הדבר היחידי שהייתי מתקן, זה בעייתי לקרוא לסמלי טייסות פאטצ'ים. כי פאטצ'ים נוצרו בעקבות הסמל, הסמל טייסת זה מאוד רשמי, הוא נוכח על דגל היחידה ועל זנב המטוס ועל כל מיני מסמכים רשמית של חיל האוויר וצה"ל, ויש לסמלים האלה היסטוריה שלמה. אז הייתי כותב פשוט: "סמלי טייסות". לגבי כל מיני פאטצ'ים של מערכים בחיל האוויר, הם פחות רשמים ומשתנים תדיר. אז אותם אולי צריך לחשוב אם למקם בגלריה.McKaby - שיחה 21:49, 12 באוקטובר 2020 (IDT)
כמובן, החלוקה לא חייבת להיות כזאת, רק חשבתי על דרך כלשהי למיין סמלים. אפשר גם לצמצם ולהוריד סמלים/קטגוריות שפחות רלוונטיים או לחשוב על חלוקה אחרת. אתה מוזמן לשנות כרצונך את טיוטה שיצרתי. הבעיה ממנה אני חושש היא שהדף יהיה כבד מידי עם כל הסמלים. רק בגרסה הנוכחית ללא הסיכות הדף עובר את העשרה MB־ים. Matankic - שיחה 22:29, 12 באוקטובר 2020 (IDT)
אולי להוריד חיל הים וחיל האוויר? לחיל הים בכל מקרה יש כבר גלריה נפרדת - סמלים ואותות בחיל הים הישראלי, ליצור משהו דומה גם חיל האוויר. ואז כל חיילות זרוע היבשה ואגפי מטכ"ל בגלריה שלישית שלך כמו שכבר עשית פחות או יותר.McKaby - שיחה 23:27, 12 באוקטובר 2020 (IDT)
מקובל. איך יקראו הערכים? Matankic - שיחה 23:30, 12 באוקטובר 2020 (IDT)
McKaby יצרתי לבנתיים את הטיוטה טיוטה:סמלים ואותות בחיל האוויר הישראלי, מוזמן להוסיף ולהשמיט תוכן. אפשר גם לארגן את הסמלים בטבלאות ולא בגלריות, מה שתראה לנכון. Matankic - שיחה 17:18, 13 באוקטובר 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

בשביל דוגמא, הנה מוויקיפדיה באנגלית דוגמאות של גלריות לסמלים צבאים, גלריה מצומצמת בתוך הערך:

או דוגמאות לגלריה הכוללת והגדולה בתוך וויקישיתוף (commons.wikimedia)

McKaby - שיחה 20:24, 17 באוקטובר 2020 (IDT)

תודה McKaby, הסרתי מהטיוטה משתמש:Matankic/גלריית סמלי צה"ל סמלים של חיל הים, חיל האוויר ותגי יחידות היסטוריות. במקומם הוספתי קישורים לערכים / פסקאות.
האם לדעתך כדאי להפריד מהערך את סיכות החילות ולפתוח ערך נפרד? ואם צריך לשנות את שם הערך, למשל רק "סמלי צה"ל"? אתה מוזמן כמובן לערוך שינוים בטיוטה, גם מבחינת הסגנון. Matankic - שיחה 20:54, 18 באוקטובר 2020 (IDT)

קובץ:תג היחידה.png[עריכת קוד מקור]

היי Matankic,

הקובץ - קובץ:תג היחידה.png נראה נכון. החיצים המשתלבים מתאימים לאופי היחידה וכן בבסיס החרב מופיע המספר הבינארי של 888. אולי כדאי שיהיה לו גרסה SVG (או שתעדכן את הקובץ שלך). Geagea - שיחה 03:35, 18 בספטמבר 2020 (IDT)

הרפרנסים עליהם הסתמכתי הם אלו המופיעים בערך. פרט להם לא מצאתי תמונות נוספות ברשת ועל כן קשה היה לחלץ מהן משהו. אם מביטים היטב ברפרנסים אפשר להבחין (בקושי) שיש שם חיצים וספרות בינאריות, מה שלא ראיתי ממבט ראשון. עם זאת, גם בקובץ קובץ:תג היחידה.png יש שגיאות מינוריות בהן הבחנתי בתור גרפיאקי חובבן (ה-"trace" ברח למעצב וכו'), בנוסף לחוסר התאמה לתג הכתף (אותו גם ראיתי במיצאות); בצורת המגן, בצבעים וברקע החתך של הספרה שמונה. בדרך כלל, אם ההבדלים משש מינוריים אפשר להתעלם ולהמשיך, אבל אם יש שוני מהותי בין הסמל לתג הכתף, כפי שציינתי, לשיטתי אני מעדיף שלא להתעלם מהם. אפילו אם מקור השגיאה הוא בפס הייצור. בהמשך אצור גרסה וקטורית "משוכללת". שנה מתוקה, Matankic - שיחה 10:08, 18 בספטמבר 2020 (IDT)

We sent you an e-mail[עריכת קוד מקור]

Hello Matankic,

Really sorry for the inconvenience. This is a gentle note to request that you check your email. We sent you a message titled "The Community Insights survey is coming!". If you have questions, email surveys@wikimedia.org.

You can see my explanation here.

MediaWiki message delivery - שיחה 21:51, 25 בספטמבר 2020 (IDT)