שיחה:יוסף אגסי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שלמות הערך[עריכת קוד מקור]

נכון שהערך על אגסי אינו שלם. אבל במיוחד בויקיפדיה ובווב 2.0, יש לשים לב לשני הכללים החדשים:

  1. אין בעולם ערך שלם או ידע שלם (זו מורשת איינשטיין-פופר-אגסי), אלא הכל הוא זמני. כל ערך הוא טיוטה. כל עובדה היא פרשנות כדברי דרידה.
  2. אי השלמות המהותית הזאת, היא יתרון כי היא מזמינה שיתופיות וענווה. אני שכתבתי את ערך אגסי וערכים אחרים מוגבל כי אני אוהב לכתוב במהירות וללא עריכה. אני עצל בסדר, אך טוב בדברים אחרים. יבוא המשלים/מה שלי שאוהב סדר וארגון ויערוך אותי. זהו שיתוף אמיתי

תודה, מאת AI

עריכה טכנית קל לספק, כפי שתראה בערך, אבל משפט כמו "לפניו הפילוסופיה הישראלית היתה קליקה קטנה ופרובינציאלית" זקוק להוכחה ולפירוט, וזאת תצטרך לעשות בעצמך. דוד שי 05:29, 2 מרץ 2006 (UTC)

"(למשל המילטון)"[עריכת קוד מקור]

למה הכוונה? הא? 07:41, 2 מרץ 2006 (UTC)

תודות[עריכת קוד מקור]

כתבה ממצה, עיניינית ואובייקטיבית. כל הכבוד 87.68.159.88 21:37, 22 בספטמבר 2012 (IDT)

המכתב[עריכת קוד מקור]

לכבוד רפאל גורי שלום רב,

כיצד תוכל לפקפק בטענה כי למדתי בישיבת מרכז הרב בלא לפגוע בכבוד של מי שהוא?

לא ידעתי על פרט אשר אתה מעיד עליו.

הסתכלתי בוויקיפדיה בערך על שם הרב שאר ישוב הכהן, אשר הוא ואני היינו ביחד תלמדי ראש המתיבתא הרב נתן רענן ומצאתי כי שם הרב רענן אינו מופיע שם ותמהתי.

בעונג ובכבוד רב,

יוסף אגסי

Judith Buber Agassi and Joseph Agassi

37, Levi Eshkol Street,

Herzlia 46745 ISRAEL

Phone and Fax: + 972-9-950-4072

e-mail: המייל נמחק לבקשה טכנית של ויקיפדיה

Webpages: http://www.tau.ac.il/~agass/ בכבוד רפאל גורי Rafael Guri - שיחה 17:30, 7 ביוני 2016 (IDT)

דרושה הבהרה כפולה, 1.אם עזב את הדת בגיל 15 מתי למד בישיבת מרכז הרב? ובנוסף הרי לטענתו למד בתחכמוני מגיל הנעורים עד גיל 18.

2. הרב נתן שלום רענן מעולם לא היה ראש ישיבה ,היה מנהל הישיבה, זה פרט שגוי מיסודו(אמינות?). 3.כמה זמן למד? כמה חודשים? צריך פרק זמן בשביל להיחשב בוגר הישיבה.מרכז הרב - שיחה 18:40, 7 ביוני 2016 (IDT)

למרכז הרב: הרב שלום נתן רענן לא היה מנהל טכני בשנים ההם והיה ר"מ, ובחלק מהשנים גם העביר שיעור כללי בגמרא. ובכל אופן לגבי התלמיד המדובר בדף שיחה זה צריך להסביר מתי למד ולכמה זמן ועוד. מיכאל משיכון בבלישיחה • א' בסיוון ה'תשע"ו • 19:10, 7 ביוני 2016 (IDT)
שלום מיכאל משיכון בבלי ותודה. שלחתי מכתב נוסף לפרופ' אגסי לעניין גיל 15 שמעלה כאן מרכז הרב. (יחד עם זאת מתעוררת בי שאלה, מדוע מרכז הרב מתעקש על העניין הזה? האם אין בוגרי ישיבת מרכז הרב שעוזבים באופן פנימי את הדת, אבל ממשיכים ללמוד בישיבה?) לכן, אנא המתינו בסבלנות לתשובתו. הפרופסור הנכבד בן 89 ונאחל לו בריאות ואושר, בברכה ובכבוד רפאל גורי Rafael Guri - שיחה 04:49, 8 ביוני 2016 (IDT)
תודה רבה על ההשקעה ושליחת המכתב. אכן לאחר שהעלתי את התבנית שלו בתור בוגר הישיבה קפצה הסוגייה הזאת הצריכה ליבון. בכל מקרה אני מעודי לא שמעתי על אדם שעזב את הדת בגיל 15 ובגיל 18 בסוף לימוד בתיכון מגיע לישיבה,אולם אם כבוד הפרופ' אכן יאמר כך הצדק עמך 09:25, 8 ביוני 2016 (IDT)
להלן תשובת הפרופסור יוסף אגסי <<שלום לך פרופסור רפאל גורי,

התימהון שלך מוצדק לחלוטין, שכן הוא מסתמך על המלים "לאחר מכן" ואכן זו טעות. למדתי בישיבת מרכז הרב מיד לאחר הבר-מצווה שלי (מיד אחר שסיימתי את למודי בבית-הספר תחכמוני) עד גיל 15 או 16, איני זוכר בדיוק אך נדמה לי כי 16 מדויק יותר. תוכל לשאול את כבוד הרב שאר-ישוב הכהן, שכן היינו יחד תלמידי ראש המתיבתא, הרב נתן רענן וכן הרב יודל' גרודנר (אשר זמן קצר לאחר מכן הגר לארצות-הברית). בכבוד רב ובברכה, יוסף Judith Buber Agassi and Joseph Agassi 37, Levi Eshkol Street, Herzlia 46745 ISRAEL Phone and Fax: + 972-9-950-4072 Webpages: http://www.tau.ac.il/~agass/>>

לרפאל גורי Rafael Guri שלום. נהנתי לקרוא על הכבוד הרב שרוכש פרופ' אגסי לישיבה זו ולמורו ורבו שם. עדכנתי בערך שלמד שם בנעוריו. אני מקווה שזה קולע אל האמת. לשאלתך האם יש תלמידים שעוזבים את הדת באופן פנימי וממשיכים ללמוד בישיבה, התשובה היא חד משמעית לא, כיון שהמקום דוגל בראש ובראשונה בחינוך ולא בלימוד, ולמרות הרמה הגבוהה של לימודי התלמוד ועוד שבו הוא אינו משמש קמפוס ללומדים שהתורה אינה דרך חייהם. יתכן שלפני שבעים שנה המצב היה שונה - אינני יודע. בכל אופן מסתבר שגם אז אי אפשר היה ללמוד אצל הרב שלום נתן רענן מבלי, לפחות, להתחזות ליהודי שומר מצוות. מיכאל משיכון בבלישיחה • ב' בסיוון ה'תשע"ו • 23:39, 8 ביוני 2016 (IDT)
שלום מיכאל משיכון בבלי. מכיר את פרופ' יוסף אגסי היטב. מורה בחסד. למדתי אצלו בתחילת שנות ה-70. הערתי כוונה להתעקשות של העורך, למחוק את תיקוני. כעת הנושא סגור. תודה. ברור שמגיל 13 עד 16, במהלך 3 שנים חי אגסי את האמת הפנימית של האמונה הדתית היהודית. אך לאחר מכן עזב. הוא אחד האנשים המעמיקים והיסודיים בתחומו. דובר אמת, פיו וליבו שווים. ייתכן מאוד שלקראת עזיבתו, החלו להתעורר בתוכו שאלות קשות שלא זכה לקבל עליהן תשובות. הרי חוקר אמת יסודי, לא מסתפק במועט. לפני 76 שנים אולי היה מצב שונה, אך לעולם אין לדעת מה קורה בנבכי נשמתו של אדם, אפילו בישיבת מרכז הרב, עם כל הכבוד. אך זהו דיון פילוסופי ולא כאן המקום. בכבוד רב, רפאל גורי Rafael Guri - שיחה 03:17, 9 ביוני 2016 (IDT)

משוב מ-8 באוקטובר 2018[עריכת קוד מקור]

חסרים ספריו של אגסי באנגלית וכן ספרו האחרון בעברית ״קרל פופר - הגיון התגלית המדעית״ 87.69.73.61 10:47, 8 באוקטובר 2018 (IDT)