שיחה:לגו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מדוע לחבר את כל ערכי הלגו יחדיו?[עריכת קוד מקור]

חנן שלום, אינני מצליח להבין מדוע אתה מחבר את כל ערכי הלגו יחדיו. במקרה אחד הדבר קיצוני במיוחד לגולנד ולגו זכאים כל אחד מהם לערך בנפרד. כמו-כן, היה בעבר דיון עקרוני בעניין ערכים כאלו, אך לצערי אינני מצליח למצוא אותו. אאל"ט המסקנה הייתה כי יש להפריד ערכים מסגנון זה (אני חושב שהדוגמה שניתנה אז הייתה הפרדה של ערכי הדמויות משר הטבעות. אבקש ממך להחזיר את המצב לקדמותו. בתודה, אמיתי 13:01, 11 מאי 2005 (UTC)

אין מקום להשוות לדמויות משר הטבעות, שם יש אנשים רבים ומעריצים מושבעים, שעבדו ועמלו ע"מ להגדיל את הערכים ולעשות אותם מכובדים. פה לעומת זאת יש ערך אזוטרי, חסר משמעות, שאף אחד לא יטרח להרחיב. מה עדיף- שנמלא את האנציקלופדיה בערכים אינפנטיליים בעלי שורה אחת ומנוסחים ברמת גנון? אם מישהו ירצה להרחיב את הערכים ניתן יהיה להפרידם. דוגמא הפוכה: כשהצעתי להפריד את הערך תלמוד בבלי מתלמוד ירושלמי ביקשו להשאיר את המצב כמות שהוא מכיוון שהערך על הירושלמי היה "רק" בן 8 שורות, ולכן לא ראוי לערך נפרד. פה מדובר על 8 מילים על האי של קבוצת צעצועים. אתה רוצה ערך נפרד? אולי אני אפתח ערך חדש לפאוור ריינג'רס ואחלק אותו לערכים נפרדים לכל דמות "כחול" "ירוק" "סגול" ו"ורוד"? --Hmbr 13:12, 11 מאי 2005 (UTC)

בעניין התלמוד הירושלמי נראה לי בורות לשמה ההערה שנאמרה לך ולא נותר לי אלא להצטער על כך. לצערי אני לא מצליח לראות את ההבדל בין הלגו לבין שר הטבעות. מבחינתי מדובר בשני המקרים בפיקציה. אם תשים לב לקישורי הבינויקי ותעבור לערך המקביל באנגלית תראה שהערכים שם מפותחים לפחות כמו אלו של שר הטבעות. בעניין רמת הגנון, לא חסרים כאן ערכים כאלו. עצתי, או שתערוך אותם או שתשים עליהם הודעת שכתוב. לטעון שבגלל רמתם הירודה הם צריכים להיות באותו ערך זה מגוחך בעיניי בדיוק כמו עניין התלמוד. בין אם כך ובין אם כך, לגו ולגולנד אסור שיהיו באותו ערך משום שהם אינם קשורים (אחד זה משחק, או חברה והשני זה פארק שעשועים) - אנא עשה עימי חסד ולפחות כאן שחזר את עריכותיך. אמיתי 13:57, 11 מאי 2005 (UTC)


אני עדיין לא מוכן לקבל לחלוטין את ההשוואה כיוון שמספר ה"משוגעים לדבר" בעניין שר הטבעות הוא גדול הרבה יותר מהמשחק הזה ששכחתי את שמו, גם אם בארה"ב יש כמה כאלה (בכל זאת כמות הערכים שם גדולה כמעט פי 30). אני בכל זאת חושב, שעל אף שחשוב מאד להגדיל את מספר הערכים, עדיין צריך לזכור שמדובר בסה"כ באתר עברי עם מעט מאד עורכים כותבים ומשכתבים, ויש יותר מדי ערכים בסיסיים חסרים כדי שנוכל להרחיב כמו באנגלית על זוטות ולפזרם בעשרות ערכים. האתר מתמלא יום יום בעשרות קצרמרים ומאמרים לשכתוב שנשארים מיותמים ומכערים את האנצקלופדיה. במקרה הספציפי הזה לדעתי כל עוד אין בחור שבאמת משוגע לדבר ובאמת מסוגל לכתוב ערכים ברמה סבירה יספיק ערך אחד רציני וממצה, במקום המון קצרמרים קטנים ונעדרי פואנטה. 'לגולנד' שייך לחברת לגו, ולכן מתאים מאד בתור תת-ערך ב'לגו', בכל מקרה כל עוד הוא לא יפותח ע"י אדם אחר. אני מציע שנעלה את העניין בדף השיחה ב'לגו' ונבדוק מה דעתם של אחרים. מסכים? יום טוב וחג שמח. Hmbr 15:13, 11 מאי 2005 (UTC)

זה לא משנה לצורך הענין. מה שכן משנה הוא הגישה הכללית שיש בוויקי לערכים מהסוג הזה. מצד אחד הוחלט לפזר את ערכי שר הטבעות, ולעומתם לכנס את ערכי הארי פוטר. הקריטריון החשוב הוא איכות הערך, כלומר, אם הערך הוא טוב ויפה, אין לאחדו ואפשר להשאירו. אם הוא כתוב גרוע וזה סתם קצרמר, כדאי לשלב. גילגמש שיחה 15:16, 11 מאי 2005 (UTC)

גילגמש. מה לא משנה לצורך העניין? שורה תחתונה במקרה הנוכחי- מה דעתך? --Hmbr 15:21, 11 מאי 2005 (UTC)

אין לי דעה כי לא ראיתי את הערכים, רק הסברתי לך המדיניות בנושא. מה שלא משנה הוא הדעה האישית ברגע שיש כללים שנקבעו אחרי דיון מסודר. גילגמש שיחה 15:22, 11 מאי 2005 (UTC)

לפי המדיניות בנושא, נדמה לי שהכיוון לטובתי. בכל מקרה אני מעביר את הדיון לשיחה ב[[לגו]: האם יש לפצל את הערך? --Hmbr 15:30, 11 מאי 2005 (UTC)

במצב הנוכחי התשובה נראית פשוטה: כיוון שהטקסט על לגולנד הוא בן שתי שורות, אין הצדקה לערך עצמאי. אם יגיע ויקיפד חרוץ שייצור ערך בעל תוכן, אין ספק שלגולנד ראוי להיות ערך עצמאי. דוד שי 16:00, 11 מאי 2005 (UTC)

לגולנד[עריכת קוד מקור]

בתור מישהו שביקר בבילונד אני חושב שלגולנד אמור להיות ערך עצמאי. ומי מחק את העריכה שלי?

הסרת תווית השכתוב[עריכת קוד מקור]

קראתי את הערך והחלטתי לשכתב אותו, כי השפה בו באמת היתה ירודה. שכתבתי את כל הערך, הוספתי והברתי פרטים רבים, ונראה לי שאפשר כבר להוריד ממנו את תוית ה"ניסוח העילג". לא? אני גם אוהב לשחק בלגו

בתבנית לא כתוב "ניסוח עילג" אלא "חלוקה לא מסודרת של החומר הכתוב, ניסוח מסורבל ושגיאות דיקדוק," וזה לא מקרה. "עילג" זו מילת גנאי מופשטת יחסית והיא אינה מתאימה לביקורת בונה. ביקורת בונה צריכה להסביר בדיוק מה לא בסדר ולעשות זאת בנימוס.
לגבי השאלה האם צריך להוריד את תבנית העריכה, אז זה תלוי. אני מבין שאתה בטוח שכעת אין בערך שגיאות דיקדוק. על כן, מצידי, אתה יכול למחוק מתוך התבנית את המילים "שגיאות דקדוק". השאלה היא אם כולם פה משוכנעים שכבר יש בערך חלוקה מסודרת של החומר ושכל הניסוחים פשוטים וברורים. ואת זה קצת קשה לשפוט.Eddau - שיחה 23:58, 17 באוקטובר 2008 (IST)

הרחבת הערך[עריכת קוד מקור]

ליוצר הערך שלום

אינני מבין מדוע כל קטיגוריות הלגו מחוברות יחדיו, ראיתי שבגירסה האנגלית קיימת הפרדה. ברצוני ליצור ערך של לגו טכני המשולב עם פאואר פאנקשנס, האם זה יהיה בסדר?

קהילת לגו ישראלית[עריכת קוד מקור]

בתור אחד ממייסדי קהילת הלגו הישראלית (היא קמה לפני כמה חודשים), יש לי שאלה- האם קישור לאתר שלנו ופסקה שתתאר את הקהילה תחשב כ"פרסומת"? הייתי רוצה לערוך את הערך ולכלול את המידע הזה.

AA (Noname)

קישור לאתר מתאים, ולגבי הקהילה, תלוי מהי ומה גודלה. • רוליג שיחה • אמצו חתול 22:38, 8 ביוני 2011 (IDT)
הקהילה מאוד קטנה, ונכון לעכשיו וירטאולית בלבד (כי אין לנו מספיק חברים)- לצערי 4-5 אנשים בלבד. אני אוסיף את הקישור לקישורים החיצוניים.
AA
הוספתי את הקישור, אבל מישהו מחק אותו...
AA
אני רואה. אתה יכול לפנות אליו. כדי לראות מי זה תסתכל בגרסאות הקודמות של הערך. • רוליג שיחה • אמצו חתול 19:09, 12 ביוני 2011 (IDT)

חוסר נייטרליות והטיה[עריכת קוד מקור]

אף על פי שאני חובב לגו, ומסכים לניסוחים, הניסוחים כאן לא נייטרלים ואובייקטיביים. למשל ״הברקה״ או ״תוספת ברוכה״. אני מקווה שדברי אלה לא ימחקו כי אני אנונימי. 95.35.63.33 02:14, 16 בדצמבר 2011 (IST)

תודה על המשוב! לידיעתך, ויקיפדיה נכתבת בהתנדבות על ידי אנשים פרטיים כמוני וכמוך. כל אחד יכול לערוך דף בוויקיפדיה על ידי לחיצה על הלשונית לשונית עריכה או על לשונית לשונית עריכת קוד מקור שבראש הדף בצד שמאל, אך רצוי להירשם לפני כן על מנת להגן על פרטיותך ולהקל על הדו-שיח עמך. אנו מזמינים אותך להצטרף לוויקיפדיה, להרחיב ולתקן את הערכים הקיימים וליצור ערכים חדשים. ויקיפדיה צריכה אותך! אשמח לעזור בנושא. תודה, ‏Ofekalefשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 11:55, 17 בדצמבר 2011 (IST)

צריך להוסיף ערכים למשחקי הלגו[עריכת קוד מקור]

ללגו יצאו מגוון משחקים,ובויקיפדיה באנגלית כתבו על המשחקים ערכים,אז למה לא לכתוב בויקיפדיה העיברית?

לגו[עריכת קוד מקור]

מגניב לגו זה כיף רק ששכחו את לגו צ'ימה 94.159.222.246 15:47, 4 באפריל 2013 (IDT)

משחקי לגו במחשב[עריכת קוד מקור]

חסרים מאוד. --‏Meni181818 דבּררת • ה' בסיוון ה'תשע"ג 14:28, 14 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 08:27, 15 במאי 2013 (IDT)

לגולנד[עריכת קוד מקור]

אין לגולנד במלזיה אבל יש בהולנד 80.179.2.31 17:24, 23 במרץ 2014 (IST)טקסט נטויטקסט מחוק --80.179.2.31 17:24, 23 במרץ 2014 (IST)